Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

Sukurta 2020.09.25 / Atnaujinta 2020.09.25 10:57
  Aptartas bendradarbiavimas su Armėnija švietimo, mokslo ir kultūros srityse

  Rugsėjo 24 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministru Arayiku Harutyunyanu aptarė bendradarbiavimo planus švietimo, mokslo, kultūros ir sporto srityse.

  Ambasadorė pabrėžė, jog Lietuva vertina ir remia Armėnijoje įvykusią demokratinę transformaciją ir Vyriausybės pastangas konsoliduoti jos rezultatus vykdant ambicingas reformas, taip pat ir švietimo ir mokslo srityje. Susitikimo metu aptartos galimybės keistis patirtimi naudojant dvišalius ar Europos Sąjungos instrumentus.

  I. Stanytė-Toločkienė pasidžiaugė sėkmingu Lietuvos ir Armėnijos bendradarbiavimu kultūros srityje, taip pat abiejų šalių vardą pasaulyje garsinančios operos atlikėjos Asmik Grigoryan pasiekimais. Atkreiptas dėmesys į Lietuvos ambasados Armėnijoje įgyvendinamą projektą - J. Baltrušaičio jaunesniojo stipendiją, kasmet skiriamą geriausią projektinį darbą parengusiam Armėnijos nacionalinio architektūros ir statybos universiteto studentui.

  Ambasadorė taip pat pažymėjo galimybę kartu su partneriais iš Lietuvos įgyvendinti į švietimo sritį nukreiptus projektus, kurie prisidėtų prie klimato kaitos padarinių švelninimo. Artimiausiu metu Lietuva planuoja įrengti saulės energijos elektrines dviejose Armėnijos mokyklose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Gruodžio 28 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Aivazianu, pasveikinusiu jį pradėjus eiti naujas pareigas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  Balrusaitis 5.jpg

  Gruodžio 16  dieną Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta ketvirtoji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gruodžio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su naujai paskirtu Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Ayvazyanu. Ambasadorė palinkėjo ministrui visokeriopos sėkmės ir pabrėžė Lietuvos pasirengimą toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą bei prisidėti prie Armėnijos reformų darbotvarkės įgyvendinimo.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  IRC2.jpg

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Armėnijoje suteikė humanitarinę paramą nuo karo Kalnų Karabache nukentėjusiems armėnams.

  Dvišaliai santykiai »
  1.JPG

  Rugsėjo 26 dieną Diližano (Armėnija) bendruomenės centre įvyko projekto „Armėnijos kaimo vietovių vystymas“ rezultatų pristatymas.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  _DSC0948.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos kolegą Zohrabą Mnatsakanyaną su Nepriklausomybės diena.

  Dvišaliai santykiai »