Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2020.02.25 / Atnaujinta 2020.02.25 15:47
  L. Linkevičius susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru

  Vasario 25 dieną ministras Linas Linkevičius Ženevoje susitiko su Moldovos užsienio reikalų ministru Aureliu Ciocoi. Susitikime aptartas Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, Moldovos reformų eiga, Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose bei dvišalių santykių aktualijos.

  L. Linkevičius pabrėžė būtinybę įgyvendinti Moldovoje svarbias sistemines reformas, visų pirma teismų nepriklausomumo ir kovos su korupcija srityje.

  „Moldova yra asocijuota ES partnerė. Tikimės aiškių ir matomų rezultatų įgyvendinant Asociacijos susitarimą bei užtikrinant teisės viršenybės principą“, – sakė ministras, pažymėdamas Europos Sąjungos teikiamos paramos Moldovai sąlygiškumą.

  Lietuvos ir Moldovos ministrai taip pat aptarė bendradarbiavimą daugiašaliuose formatuose, ES Rytų partnerystės iniciatyvą rengiantis kitam Viršūnių susitikimui 2020 metų birželį bei dvišalius Lietuvos ir Moldovos santykius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_4550.jpg

  Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Užsienio reikalų ministerija įdėmiai seka padėtį Moldovos Respublikoje po šiandien Parlamente pareikšto nepasitikėjimo Vyriausybe.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
  DSC_2562.jpg

  Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

  Daugiašaliai santykiai »
  Moldova5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną pasveikino Moldovos kolegą Nicu Popescu ir visus Moldovos žmones Nepriklausomybės dienos proga.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_4832.jpg

  Rugpjūčio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos ministre pirmininke Maia Sandu, su kuria aptarė Moldovos vidaus situaciją, naujosios Moldovos vyriausybės vidaus ir užsienio politikos prioritetus, pasikeitė nuomonėmis dėl regiono saugumo situacijos.

  Dvišaliai santykiai »