Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

Sukurta 2017.09.21 / Atnaujinta 2017.09.21 10:19
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje
   Lietuva surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje

   Rugsėjo 21 dieną Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais Varšuvoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime surengė diskusiją apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje, kurioje daugiausia dėmesio skirta pastaruoju metu Čečėnijoje įvykdytiems neapykantos nusikaltimams prieš LGBTI asmenis.

   Šia iniciatyva Lietuva siekė atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą, žudymą ir paskatinti Rusiją nedelsiant atkurti pagarbą teisės viršenybės principui. Rusija buvo paraginta kuo greičiau ištirti šiuos nusikaltimus ir užtikrinti, kad juos įvykdę asmenys būtų išaiškinti ir nubausti.

   Renginyje taip pat aptartas tarptautinės bendruomenės atsakas ir galimybės geriau koordinuoti atskirų tarptautinių organizacijų veiksmus užkertant kelią neapykantos nusikaltimams ir diskriminacijai dėl seksualinės orientacijos, pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų.

   Diskusijoje dalyvavo Rusijos LGBT tinklo vadovas ir žmogaus teisių aktyvistas Igoris Kochetkovas, dienraščio „Novaya Gazeta“ žurnalistė Elena Milashina, paskelbusi pirmąjį žurnalistinį tyrimą apie LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje, taip pat LGBTI asmenų teises Rusijoje ginantis advokatas Dmitrijus G. Bartenevas.

   Renginys surengtas Lietuvos iniciatyva, bendradarbiaujant su Kanada, Danija, Švedija, JAV, Belgija, Vokietija, Suomija, Latvija ir Ukraina, taip pat nevyriausybine organizacija Freedom House ir Heinrich Böll fondu.

   Dvi savaites trunkančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių, ESBO institucijų, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų tokiose srityse kaip išraiškos laisvė ir laisva žiniasklaida, pagrindinių laisvių užtikrinimas, migracija, tolerancijos ir pakantumo skatinimas, įstatymo viršenybė, lyčių lygybė ir pan.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio pabaigoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė naują 44 šalių paslaugų sektoriaus atvirumo įvertinimą, pagal kurį Lietuva pateko tarp 10 atviriausių pasaulio ekonomikų. Į dešimtuką taip pat pateko Latvija, Airija, Vokietija, Olandija, Australija, Danija, Japonija, Jungtinė Karalystė ir Čekijos Respublika.

   L. Linkevicius.jpg

   Gruodžio 8 dieną Vienoje vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo suderintas bendras pareiškimas dėl Gruzijos konflikto ir tebesitęsiančios Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionų okupacijos.

   osce.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gruodžio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Vienoje vyksiančiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame bus aptariami svarbiausi iššūkiai Europos saugumui.  

   esbo.jpg

   Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

   Daugiašaliai santykiai »
   Viceministras ESBO susitikimas.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 11 dieną Austrijos mieste Mauerbache prasidedančiame neformaliame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į įstrigusias derybas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino šį klausimą toliau išlaikyti ESBO politinės darbotvarkės prioritetu. 

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata