Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos diplomatė pirmininkaus svarbiam PPO komitetui

Sukurta 2017.05.12 / Atnaujinta 2017.05.12 08:38

Lietuvos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje diplomatė Ieva Baršauskaitė buvo išrinkta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Subsidijų ir kompensacinių priemonių komiteto pirmininke. Šiam sprendimui pritarė visos 164 PPO narės.

PPO taisyklės numato tvarką ir disciplinas, pagal kurias vyriausybės turi teisę teikti paramą vietos pramonei, taip pat leidžia taikyti atsakomąsias priemones, jei subsidijuojamas eksportas iškraipo konkurencijos ir sąžiningos prekybos sąlygas. Subsidijų ir kompensacinių priemonių komitetas prižiūri šių taisyklių įgyvendinimą.

Daugelio pasaulio šalių gamintojams susidūrus su perprodukcijos problema, ypač plieno, aliuminio ir fotovoltinių modulių sektoriuose, šiais metais komitete vyksta aktyvios diskusijos dėl valstybės teikiamų horizontalių subsidijų poveikio pasaulinės prekybos iškraipymams. Tarp didžiausią neigiamą poveikį trečiųjų šalių gamintojams darančių priemonių išskiriamas valstybės įtakos ekonomikai išlaikymas per didelių valstybinių gamybos įmonių kontrolę, lengvatines paskolas ir prieigą prie finansavimo nekonkurencingoms įmonėms, taip pat dvejopą žaliavų ir energetinių išteklių kainodarą.

Daug dėmesio komitete skiriama įvairių šalių teikiamai paramai specifiniams ūkio sektoriams siekiant užtikrinti, jog informacija apie tokias subsidijas yra laiku pateikiama kitoms PPO narėms, o ją teikiančios šalys nepažeidžia PPO reikalavimų.

Lietuvos diplomatė šiam komitetui pirmininkaus vienerius metus. Tai jau antras kartas nuo Lietuvos narystės PPO pradžios, kai pirmininkavimas šiam svarbiam komitetui patikėtas Lietuvos atstovui. Lietuva Pasaulio prekybos organizacijos narė yra nuo 2001 m. gegužės 31 d.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
donationlithu121217_lg.jpg

Buenos Airėse vykstančioje 11-oje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijoje Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gruodžio 11 dieną susitiko su PPO generaliniu direktoriumi Roberto Azavedo ir pabrėžė, kad Lietuva tvirtai tiki daugiašalės prekybos taisyklių nauda ir skiria ypatingai didelį dėmesį jų įgyvendinimui.

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata