Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pritaria sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimui

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 15:28

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pritaria rugsėjo 11 dieną priimtai Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijai dėl sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimo.

„Tik vieningas tarptautinės bendruomenės spaudimas neteisėtiems Šiaurės Korėjos veiksmams gali duoti rezultatų. Pritariame sankcijų griežtinimui ir raginame toliau nuosekliai siekti susidariusios situacijos sprendimo diplomatinėmis priemonėmis“, - sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Anot ministro, prekybos suvaržymai yra viena iš vieningo tarptautinės bendruomenės spaudimo priemonių. Lietuva iki šių metų neturėjo nuolatinių prekybinių ryšių su Šiaurės Korėja, nepaisant keleto sudarytų eksporto į Šiaurės Korėją sandorių, kurių neriboja Jungtinių Tautų sankcijos.

Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad bet koks komercinių santykių palaikymas su Šiaurės Korėja yra rizikingas, net jei šiuo metu patvirtintos Jungtinių Tautų sankcijos to nedraudžia. Ministerija rekomenduoja Lietuvos įmonėms susilaikyti nuo komercinių ryšių su šia šalimi.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija dar labiau sugriežtino sankcijas Šiaurės Korėjai: visiškai uždraustas gamtinių dujų importas, nustatyti griežti naftos produktų importo metiniai apribojimai, įvedamas draudimas steigti bendras įmones su Šiaurės Korėjos juridiniais ir fiziniais asmenimis, visų rūšių tekstilės eksportas iš Šiaurės Korėjos bei šios valstybės jūros laivų patikros ir stebėjimo prievolė. Šiaurės Korėjos piliečiai gali būti užsienio valstybių įdarbinami dėl humanitarinių priežasčių, tačiau anksčiau su Šiaurės Korėjos piliečiais sudarytos darbo sutartys negali būti atnaujinamos.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata