Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras pasveikino Ukrainą nacionalinės dienos proga

Sukurta 2020.08.24 / Atnaujinta 2020.08.24 16:30
  Ministras pasveikino Ukrainą nacionalinės dienos proga

  Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

  Sveikinimo laiške ministras palinkėjo Ukrainai kuo didžiausios sėkmės kovojant su globalia pandemija ir jos padariniais ir pasidžiaugė, kad pandemijos ir tebesitęsiančios Rusijos agresijos akivaizdoje Ukraina tęsia reformų procesą. L. Linkevičius išreiškė įsitikinimą, kad kitais metais Vilniuje vyksiančioje Ukrainos reformų konferencijoje bus pristatyta dar daugiau reformų pasiekimų.

  Laiške pakartota tvirta Lietuvos parama Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui bei šalies Europos ir Euroatlantiniam keliui. L. Linkevičius taip pat pabrėžė liepos mėnesį įkurto trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos formato  - „Liublino trikampio“  - svarbą koordinuojant pozicijas svarbiais tarptautinės darbotvarkės klausimais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

  Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  Kredenciniai.jpg

  Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_3139.jpg

  Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 7 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Chatham House“ instituto organizuotoje vaizdo konferencijoje, skirtoje apžvelgti pastarųjų metų pasiekimus Ukrainos reformų procese ir aptarti tolesnę reformų įgyvendinimo darbotvarkę.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »