Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šventė

Sukurta 2017.02.14 / Atnaujinta 2017.02.14 14:17
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šventė
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šventė
   Tel Avive iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo šventė

   Vienoje garbingiausių Tel Avivo erdvių, miesto centre – Meno muziejuje – vasario 13 dieną iškilmingai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių šventė.

   Lietuvos ambasadorius Izraelyje Edminas Bagdonas sveikinimo kalboje pasidžiaugė, kad šiais metais Lietuva ir Izraelis mini diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį.

   „Per šį laiką abi šalys įtvirtino dinamišką partnerystę, kuri turi visas galimybes įgauti strateginės partnerystės pobūdį“, – sakė E. Bagdonas.

   Ambasadorius pabrėžė ypač didelį Lietuvos žydų indėlį kuriant ir puoselėjant mūsų valstybę.

   Diplomatas taip pat pažymėjo, kad šioje salėje prieš dvejus metus Lietuvos rašytojui Grigorijui Kanovičiui buvo įteiktas garbingas Lietuvos valstybinis apdovanojimas. Prieš metus valstybiniu apdovanojimu buvo pagerbtas IX Izraelio Prezidentas Shimonas Peresas. Šiandien iškiliam Lietuvos ir Izraelio džiazo muzikantui Viačeslavui Ganelinui Vilniuje įteikiama Lietuvos nacionalinė meno ir kultūros premija.

   Izraelio religijos reikalų ministras, Kneseto narys, Davidas Azoulay pasveikino susirinkusius, pasidžiaugdamas sėkmingu abiejų valstybių ir tautų bendradarbiavimu bei diplomatinių santykių 25-mečiu.

   Iškilmingai ir jaudinančiai nuskambėjo Lietuvos ir Izraelio Valstybės himnai, kuriuos giedojo abiejų valstybių pilietė Nika Zundelovič. Vakaro akcentas – Dalios Dėdinskaitės, Glebo Pyšniako ir Roberto Lozinskio atlikta programa „Langas į Lietuvą“. Joje skambėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Loretos Narvilaitės, Anatolijaus Šenderovo ir Stasio Vainiūno kūriniai.

   Svečiai buvo vaišinami Izraelyje gyvenančių Regimanto ir Sonios Kijauskų pagamintais šakočiais.

   Šventėje gausiai dalyvavo Izraelio politikos, diplomatijos, verslo, kultūros, akademinių sluoksnių atstovai, žurnalistai, Izraelyje akredituoti užsienio diplomatai, Lietuvos garbės konsulai Izraelyje, gausus būrys litvakų ir išeivių iš Lietuvos bei lietuvių bendruomenės Izraelyje „Nerija“ atstovai.

   E. Bagdonas minėjimo išvakarėse apsilankė Tel Avivo ir Jeruzalės kapinėse, kur, padėdamas akmenėlius ant kapų, pagerbė tuometinės Lietuvos Valstybės Tarybos ir Seimo narių, ministro žydų reikalams, pirmojo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministro, diplomato, Lietuvos generalinio konsulo Palestinoje, Simono Rozenbaumo bei Lietuvos Valstybės Tarybos nario, pramonės ir prekybos viceministro Nachmano Rachmilevičiaus atminimą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva gruodžio 11 dieną Briuselyje įvyko neformalus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas su Izraelio ministru pirmininku Benjamin Netanjahu. Tai pirmas Izraelio Premjero susitikimas su ES institucijų vadovais ir valstybių narių ministrais po 22 metų pertraukos.

   Reaguodama į JAV sprendimą, pripažįstantį Jeruzalę Izraelio Valstybės sostine ir  ketinimus perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, Lietuva išlaiko savo poziciją, kad dviejų valstybių susitarimas yra vienintelis būdas pasiekti ilgalaikę taiką tarp izraeliečių ir palestiniečių.

   Dėl saugumo incidentų, smurtinių  ir teroro išpuolių, riaušių su Izraelio saugumo pajėgomis, saugumo padėtis Jeruzalės senamiestyje ir Rytų Jeruzalėje išlieka nestabili.

   0902 Ministras Liberman.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį, rugsėjo 2 dieną, susitiko su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Libermanu. Susitikimas vyko Lietuvos ir Izraelio krepšinio rinktinių varžybų metu, kurias stebėjo abu ministrai.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 2-5 dienomis vyksta oficialaus vizito į Izraelio Valstybę ministro pirmininko Benjamino Netanyahu, šiuo metu taip pat einančio Izraelio Valstybės užsienio reikalų ministro pareigas, kvietimu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   35399760505_56e9d0094b_k.jpg

   Vilniuje birželio 19 dieną įvyko kasmetinės Lietuvos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų (URM) politinės konsultacijos, kuriose apžvelgtos dvišalio bendradarbiavimo aktualijos ir tarptautiniai klausimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata