Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

Sukurta 2020.09.04 / Atnaujinta 2020.09.07 09:25
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Susitikimo su Estijos ambasadore metu buvo diskutuojama apie COVID-19 iššūkius ir trijų Baltijos šalių tolesnę laikyseną dėl didėjančio užsikrėtusiųjų skaičiaus, pasikeista nuomonėmis apie šalių bendradarbiavimą Baltijos jūros regioniniuose formatuose,  esamus regioninius saugumo iššūkius.

   Abejų šalių diplomatai pasidalino įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje bei apie Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Diskusijoje buvo paliesti naujausi įvykiai dėl susidorojimo su pilietinės visuomenės aktyvistais Rusijoje. Estijos ambasadorė pasidalino informacija apie pasirengimą spalio mėnesį įvyksiančiam Trijų jūrų aukšto lygio susitikimui.

   Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metų Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią  Janą Vanaveskį.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_20200902_092420_resized_20200902_092549003.jpg

   Rugsėjo 2 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Nerio Germano ir Estijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Raivo Küüto bei abiejų šalių diasporos politikos planuotojų konsultacijos.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai »
   Ministrų susitikimas.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tradiciniame kasmetiniame Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline (Estijoje). Susitikimo metu svarstyti Europos Sąjungos, saugumo, Rytų partnerystės ir kiti aktualūs užsienio politikos klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 20 dieną Estijoje, Taline, vyks kasmetinis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jame dalyvaus Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs, Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministras Heiko Maas ir Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_0639.jpg

   Birželio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Estijos ambasadore Lietuvai Jana Vanaveski.

   Dvišaliai santykiai »