Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

Sukurta 2020.09.04 / Atnaujinta 2020.09.07 09:25
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje
   Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Susitikimo su Estijos ambasadore metu buvo diskutuojama apie COVID-19 iššūkius ir trijų Baltijos šalių tolesnę laikyseną dėl didėjančio užsikrėtusiųjų skaičiaus, pasikeista nuomonėmis apie šalių bendradarbiavimą Baltijos jūros regioniniuose formatuose,  esamus regioninius saugumo iššūkius.

   Abejų šalių diplomatai pasidalino įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje bei apie Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Diskusijoje buvo paliesti naujausi įvykiai dėl susidorojimo su pilietinės visuomenės aktyvistais Rusijoje. Estijos ambasadorė pasidalino informacija apie pasirengimą spalio mėnesį įvyksiančiam Trijų jūrų aukšto lygio susitikimui.

   Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metų Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią  Janą Vanaveskį.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   fot4.jpg

   Su darbo vizitu Kopenhagoje (Danijoje) besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvavo Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje, kurią atidarė Danijos kronprincas Frederikas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Informuojame, kad pastaruoju metu įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus.

   Ministerijos naujienos »
   IMG-20210415-WA0006.jpg

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Daugiašaliai santykiai »

   Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

   atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

   siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

   suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

   Daugiašaliai santykiai »
   004 Baltijos šalių URM Vilniaus oro uoste .JPG

   Balandžio 15 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išvyko solidarumo vizito į Ukrainą. Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets lankysis Kijeve. Ministrai vyks vienu lėktuvu iš Vilniaus ketvirtadienį anksti ryte.

   Daugiašaliai santykiai »