Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų Atkurtai Lietuvos valstybei – 100 metų
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  "Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa

  Kaip mus rasti?

  LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

  Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

  plačiau »

  Tel. +1 202 234 5860
  Faksas +1 202 328 0466
  El. paštas
  • collageeeee.jpg RSS Sporto entuziastai kviečiami dalyvauti Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyre Įkelta2017.09.20
   Lietuvos Respublikos ambasada JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga (ŠALFASS) kviečia į kasmetinį, jau 14-ąjį kartą rengiamą, Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyrą.
  • 20170915 Community of Democracies.jpg Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje Vašingtone Lietuvos ambasadorius pabrėžė organizacijos svarbą stiprinant demokratiją pasaulyje Įkelta2017.09.16

   Rugsėjo 15 dieną Vašingtone buvo surengta Demokratijų bendrijos valdančiosios tarybos, šalių narių ministrų ir aukščiausio lygio diplomatų konferencija. Lietuvos delegacijai susitikime vadovavo Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • Papildoma informacija dėl evakuacijos iš St. Martin/ St. Marteen salos Įkelta2017.09.14

   Informuojame, kad Prancūzijos URM pranešė apie evakuacijos ir kelionių galimybes iš St. Martin/ Sint Maarten salos!


   Gran Case oro uoste yra įkurtas registracijos centras asmenims, norintiems išvykti iš St. Martino salos. Piliečiai turėtų registruotis, kreipiantis į Prancūzijos krizių centro ir Prancūzijos URM atstovus oro uoste, kuriuos galima identifikuoti iš skiriamųjų ženklų - liemenių. Perkėlimo pirmumas bus taikomas asmenims su sveikatos problemomis, nėščioms moterims ir tėvams su vaikais, jaunesniais nei 10 m.

   Air France skrydžiams iš Gvadelupos ir Martinikos taiko spec. tarifus norintiems išskristi į Prancūziją. Lengvatiniai tarifai taikomi ir Prancūzijos piliečiams, ir užsieniečiams. Pridedame nuorodą bilietų rezervacijai pagal specialius tarifus: https://www.airfrance.fr/FR/fr/common/page_flottante/hp/infos-trafic-aerien-air-france.htm

  • Informacija dėl evakuacijos iš St. Martin/St. Maarten salos Įkelta2017.09.11

   Informuojame, kad laivybos kompanija Royal Carribean International (RCI) planuoja evakuaciją iš St. Martin/St. Maarten salos.

   Konsulinės naujienos »
  • Informacija piliečiams, esantiems St. Martin/ Sint Maarten saloje Įkelta2017.09.10

   Informacija piliečiams, esantiems St. Martin/ Sint Maarten saloje

   Informuojame, kad Prancūzijos VRM krizių centras pranešė, jog dėl artėjančio uragano Jose iš St. Martin/ Sint Maarten salos šiuo metu nėra vykdoma visuotinė evakuacija.

   Visuotinė evakuacija bus vykdoma praėjus uraganui Jose. Užsiregistruoti į pageidaujančių evakuotis asmenų sąrašą reikia viename iš registracijos punktu asmeniškai (prašome žiūrėti pridedamą žemėlapį).

   Jeigu jums yra žinoma apie kritinėje situacijose esančius LR piliečius ar asmenis, kurių gyvybei ir sveikatai gresia pavojus – prašome nedelsiant informuoti Ambasadą el. paštu [email protected]. Ambasada šią informaciją iš karto perduos Prancūzijos VRM Krizių centrui.

   Konsulinės naujienos »
  • Perspėjimas dėl pavojų Meksikoje Įkelta2017.09.08

   LR ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėms Meksikos Valstijoms perspėja apie galimus pavojus keliaujant į pietines Meksikos Chiapas ir Oaxaca bei kaimynines valstijas ir šių valstijų pakrantes dėl galimos cunamio grėsmės po rugsėjo 8 d. naktį įvykusio 8,2 balų stiprumo žemės drebėjimo Chiapas valstijoje.

   Asmenims, kurie dėl svarbių priežasčių ketina vykti į šias valstijas arba jau yra šiame regione, Ambasada primygtinai rekomenduoja vykdyti visus vietos institucijų reikalavimus ir rekomendacijas.

   Ištikus nelaimei rekomenduojame nedelsiant kreiptis į vietos skubios pagalbos institucijas tel. 066 arba 911 bei, esant galimybei, informuoti LR institucijas:

   - LR ambasadą Vašingtone, el. paštu [email protected] arba tel. (+1) 202 674 9978

   - LR garbės konsulatą Meksikoje el. paštu [email protected] arba tel. (+52) 55 5596 2945

   - LR URM 24 val. veikiančiu tel. numeriu (+370) 5 236 2444.

   Informacija apie Cunamio pavojų ir galimą poveikio zoną yra skelbiama Ramiojo vandenyno cunamio stebėjimo centro puslapyje.

  • Informuojame apie uragano pavojų, keliaujant į Karibų jūros salas ir Floridą Įkelta2017.09.06

   Nuo Karibų jūros salų, per Puerto Riką, Dominikos Respubliką, Kubą link Floridos artėja 5 balų, vienas stipresnių per pastarąjį dešimtmetį, uraganas Irma. Remiantis stebimu uragano greičiu, manoma, kad pietų Floridą  jis pasieks rugsėjo 8 dieną.

   Rekomenduojame LR piliečiams planuojantiems keliones į šiuos regionus, čia gyvenančius ar jau esančius LR piliečius - griežtai vykdyti vietos valdžios įstaigų reikalavimus ir rekomendacijas. Vietose, kurias liečia ar palies uraganas bus skelbiama evakuacija.

   Ištikus nelaimei, nedelsiant skambinkite telefonu 911 ir, esant galimybei, informuokite LR Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba Lietuvos Respublikos generalinį konsulatą Niujorke tel. +1 212 3547840 arba el. paštu [email protected], taip pat galite kreiptis į LR ambasadą Vašingtone tel. +1 202 234 5860 arba el. paštu [email protected]

   Daugiau informacijos apie aktualią situaciją galite sužinoti čia: https://weather.com/storms/hurricane-central


   Kalifornijos valstijoje vis dar esama pavojaus dėl gaisrų. Esantiems nelaimės zonoje, rekomenduojama likti budriems ir vadovautis vietinių institucijų nurodymais.

    

  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata