Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Pagarbos bėgimas. Bendra foto. 2020 01 12.jpg

Lietuvos ambasada Vašingtone sausio 12d. surengė simbolinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtą pagerbti Laisvės gynėjus. O sausio 13 d. ryte ambasadoje buvo uždegtos žvakutės, pagerbiant Lietuvos Laisvės gynėjus.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Informuojame, kad pertvarkant konsulinių funkcijų atlikimo organizavimo tvarką nuo 2019 m. gruodžio 21 d. Lietuvos Respublikos ambasada JAV nepriims ir nenagrinės prašymų išduoti Šengeno ar nacionalinę vizą. Prašymus išduoti vizą JAV teisėtai gyvenantys trečiųjų valstybių piliečiai galės pateikti vizų centruose, platesnė informacija skelbiama išorės paslaugų teikėjo interneto svetainėje https://www.vfsglobal.com/Lithuania/USA .

Lietuvos vizų centrai JAV.png

Siekiant užsieniečiams sudaryti palankesnes sąlygas pateikti prašymus išduoti Šengeno vizas, Jungtinėse Amerikos Valstijose, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, atidaryti Lietuvos vizų centrai. Asmenys prašymus išduoti Šengeno vizą galės pateikti Čikagoje, Niujorke, Vašingtone, Los Andžele, Hiustone ir San Franciske esančiuose vizų centruose.

Konsulinės naujienos »
dsc_7518.jpg

Pasibaigus pagrindinei NATO viršūnių susitikimo Londone sesijai, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo darbo pietuose JAV Prezidento Donaldo Trumpo kvietimu. JAV vadovas pakvietė susitikti šalis, kurios vykdo įsipareigojimą gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
20191203_214842.jpg

Gruodžio 3 d. Lietuvos ambasadoje Vašingtone buvo surengtas susitikimas su Holokaustą išgyvenusia Dana Pomerants-Mazurkevich, kurią iš Kauno žydų geto 1943 m. išgelbėjo ir savo šeimoje priglaudė gerai žinomas operos solistas Kipras Petrauskas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambassador R.Kriščiūnas and Minister R.Karoblis.jpg

Lapkričio 15 d. Lietuvos ambasadoje JAV surengta diskusija apie sovietų nusikaltimus pokario Lietuvoje. Diskusijos dalyvius pasveikino Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir ambasadorius Rolandas Kriščiūnas. Pranešimus skaitė šiuo metu su Fulbright stipendija akademinę stažuotę Columbia universitete atliekanti dr. Dovilė Sagatienė, bei Lepage centro Villanovos universitete direktorius Jason Steinhauer. Diskusiją moderavo JAV Kongreso bibliotekos teisės tyrimų centro direktorius dr. Peter Roudik.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Kalba KA ministras R.Karoblis.jpg

Lapkričio 15 d. Lietuvos ambasadoje JAV įvyko iškilmingas Lietuvos Kariuomenės dienos paminėjimas, kuriame dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Anthony J. Carellio, NATO ir kitų šalių gynybos atašė, JAV Administracijos pareigūnai, Lietuvos draugai. Šventėje dalyvavo ir NATO vadavietėje Norfolke dirbantys Lietuvos karininkai ir pareigūnai. Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas bei gynybos atašė plk. Alvydas Šiuparis.

7.jpg

Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu, JAV Kongreso Kapitolijaus pastate surengė filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūrą ir diskusiją apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
S.Harris gėlės.JPG

Spalio 31 d., Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse, Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, gynybos atašė plk. Alvydas Šiuparis ir ambasados diplomatai pagerbė Vašingtone ir jo apylinkėse palaidotų Lietuvos diplomatų, žymių visuomenės veikėjų ir Amerikos karių, likimu susietų su Lietuva, kapus

Istorinė, kultūros diplomatija »
audotorija ir panelistai.jpg

Spalio 28 dieną Vašingtone, JAV, įsikūrusiame prestižiniame Džordžtauno universitete Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Vokietijos ambasados JAV kartu su universiteto bendruomene surengė diskusiją apie 1989 metais išsivadavimo judėjimų Vidurio ir Rytų Europoje svarbą bei laisvės ir demokratijos vertybes.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Čempionai.jpg

Šeštadienį, spalio 19 d., vakare Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko iškilmingas kasmetinio Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti krepšinio turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino naujuosius čempionus- Vašingtono, Marylando ir Virdžinijos žvalgybos bendruomenės atstovų komandos krepšininkus.  Tai yra pirmas kartas istorijoje kai turnyro nugalėtojais tapo amerikiečių krepšininkai. Jie finale nugalėjo Baltimorės “Lietuvių atletų klubą” 47:33, trečią vietą iškovojo JAV lietuvių “Joniškio Žiemgala” mažajame finale nugalėjusi JAV Gynybos departamento komandą 47:40. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas Jamaal Thomas iš JAV Žvalgybos bendruomenės, rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Benas Veikalas iš „Joniškio Žiemgalos“

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
Panelis.jpg

Spalio 11 dieną Džordžtauno, JAV, universitete Lenkijos ir Lietuvos ambasados Vašingtone surengė diskusiją apie žymaus XX amžiaus Europos intelektualo Jerzy Giedroyciaus idėjas ir jų įtaką šiandien.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Balzekas.jpg

Spalio 11 dieną Čikagoje, JAV, įsikūręs Balzeko lietuvių kultūros muziejus už viso gyvenimo nuopelnus pagerbė muziejaus įkūrėją Lietuvos garbės konsulą Stanley Balzeką.

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Taryba.jpg

JAV lietuvių bendruomenės XXII Taryba š. m. spalio 11-13 dienomis Čikagoje, Ilinojaus valstijoje surengė antrąją sesiją. Susitikime dalyvavo JAV lietuvių bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 JAV valstijų, prie jų taip pat prisijungė garbės svečiai ir išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis, Antanas Vinkus ir Stasys Tumėnas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata