Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Diskusija Kalba Amerikos balsas iš Vašingtono2.jpeg

Vasario 16-18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo JAV Rytų pakrantės lietuvių bendruomenių organizuojamuose šimtmečio renginiuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01.jpg

Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai pasveikino Lietuvą įžengus į atkurtos Valstybės antrąjį šimtmetį. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuoširdžiai sveikinu visus Amerikos lietuvius, mūsų gausios diasporos atstovus ir Lietuvos bičiulius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

Prieš šimtą metų Lietuvos Tarybos signatarų Vilniuje pasirašytas dokumentas yra modernios Lietuvos  pagrindas, vienijantis visas tautas gyvenančias Lietuvoje ir išeiviją visame pasaulyje. Vasario 16-osios aktas buvo ir yra mūsų modernios valstybės didvyrių, kovojusių už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą sunkiausiomis praėjusio amžiaus akimirkomis, įkvėpimo šaltinis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
facebukas 100 18.jpg

Vasario 15- 18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir Lietuvos diplomatai dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį. Renginiai ir įvairios iniciatyvos, skirtos šimtmečiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose tęsis visus 2018 m.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01169_.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone atkurtos Lietuvos valstybės jubiliejaus proga kviečia Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančią Lietuvos diasporą ir čia gyvenančius Lietuvos draugus kartu švęsti modernios Lietuvos 100-metį ir dalintis savo iniciatyvomis kartu su visais.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Int; Holocaust Day- WeRemember.JPG

Lietuvos ambasados Vašingtone kolektyvas prisijungė prie akcijos #WeRemember. Artėjant sausio 27 d.- tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai- pasaulyje vyksta akcija #WeRemember, kurios metu visi kviečiami nusifotografuoti su užrašu We remember (mes prisimename) ir savo nuotrauka dalintis socialiniuose tinkluose naudojant grotažymę #WeRemember. Su Lietuvos ambasados Vašingtone kolektyvu taip pat nusifotografavo Amerikos žydų komiteto rabinas Andrew Baker. Holokausto metu buvo nužudyta 200.000 Lietuvos piliečių, ir 6 milijonai žydų visame pasaulyje.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
kalbėtojai.JPG

Simboliniu bėgimu Vašingtone, bei ambasadoje surengtoje diskusija buvo pagerbti Lietuvos Laisvės Gynėjai.

Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone įvyko dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra. Po filmo, kuriame nemažai dėmesio skiriama 1991 m. sausio mėn. vykdytai Sovietų karinei agresijai prieš Lietuvos žmones, surengta diskusija "Laisvės kelyje ne vieni."

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros kursams 2018 m. Kursų trukmė – 1 mėnuo. Į kursus gali pretentuoti 18 – 29 metų užsienio lietuviai jaunuoliai. Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
koveris4.jpg

Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone vyks dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra, o  sausio 13 d. ambasada kviečia dalyvauti simboliniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu."

Istorinė, kultūros diplomatija »
LT_5.jpg

Mieli tautiečiai,

LR ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Meksikos Jungtinėms Valstijoms  nuoširdžiai sveikina Jus prasidėjus naujiems – mūsų Valstybės „šimtmečio“ - metams!

Sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dienos proga LR ambasadoje Vašingtone buvo iškelta nauja – „šimtmečio“ - Lietuvos Respublikos, o kartu ir Europos Sąjungos vėliavos.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Vilniaus eglė2017- antra foto.jpg

Nuoširdžiai sveikinu visus Amerikos ir Meksikos lietuvius ir šiose šalyse gyvenančius Lietuvos piliečius artėjančių švenčių proga - branginkime savo lietuviškas šaknis ir tradicijas, perduokime jas savo vaikams ir stiprinkime ryšį su Lietuva.

 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »

Gruodžio 13 dieną Vašingtone prasidėjo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas ir Baltijos valstybių, JAV, Šiaurės Europos šalių karinis dialogas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
DSC_0168.jpg

Gruodžio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasada JAV kartu su JBANC (the Joint Baltic American National Committee) bei Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė JAV Atstovų Rūmų Baltijos draugystės (House Baltic Caucus) grupės 20-ies metų minėjimą, kuriame dalyvavo Baltic Caucus nariai, jų kabinetų darbuotojai, JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendruomenių atstovai, kitų šalių diplomatai

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
1205 Memorandumo pasirasymas.jpg

Šiandien, gruodžio 5 d. Filadelfijoje Lietuvos Biotechnologijų asociacijos prezidentė Inga Matijošytė ir Pensilvanijos gyvybės mokslų prezidentas Kris Molino (Chris Molineaux) pasirašė istorinį bendradarbiavimo memorandumą gyvybės mokslų srityje. Šis Memorandumas atveria kelią platesniam mokslininkų bei verslininkų bendradarbiavimui, bendrų projektų kūrimui.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
Paulikaitis.jpg

Š. m. lapkričio 18 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejus, įsikūręs Čikagoje, įteikė „Metų žmogaus“ apdovanojimą Dariui Polikaičiui. Šis garbingas apdovanojimas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui įteiktas už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata