Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius R.Kriščiūnas perdavė Vilniaus miesto garbės piliečio apdovanojimą 43-iajam JAV prezidentui Džordžui Volkeriui Bušui

Sukurta 2019.04.09 / Atnaujinta 2019.04.09 00:39
   Ambasadorius R.Kriščiūnas perdavė Vilniaus miesto garbės piliečio apdovanojimą 43-iajam JAV prezidentui Džordžui Volkeriui Bušui
   Ambasadorius R.Kriščiūnas perdavė Vilniaus miesto garbės piliečio apdovanojimą 43-iajam JAV prezidentui Džordžui Volkeriui Bušui

   Balandžio 8 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandas Kriščiūnas iškilmingai perdavė Vilniaus miesto garbės piliečio apdovanojimą 43-iajam JAV prezidentui Džordžui Volkeriui Bušui (George Walker Bush). Prezidento vardu apdovanojimą atsiėmė Lindzei Loidas (Lindsay Lloyd),  Žmogaus laisvių iniciatyvos Dž.Bušo institute direktorius.

   „43-iasis JAV prezidentas Dž.Bušas yra vienas mylimiausių Amerikos prezidentų Lietuvoje. Jo vardas daugeliui Lietuvos piliečių asocijuojasi su mūsų šalių tvirta draugyste ir Amerikos įsipareigojimu Lietuvos žmonių saugumui,“ sakė R.Kriščiūnas įteikdamas apdovanojimą.

   „Ant Vilniaus Rotušės sienos įrašyti tuometinio JAV Prezidento Dž.V.Bush žodžiai, ištarti Vilniuje 2002 m., puikiausiai simbolizuoja jaunimui  ypatingus sąjunginius Lietuvos ir Amerikos ryšius,“ sakė ambasadorius.

   „Prezidentas Dž.V.Bušas dėkoja už šį svarbų įvertinimą, kurį yra garbė jam priimti,“ sakė L.Loidas, pridūręs, kad Dž.Bušas iki šiol su geriausiomis emocijomis prisimena savo vizitą Vilniuje 2002 m.

   2018 m. rugpjūčio mėn. 29 d. Vilniaus miesto Taryba nusprendė suteikti Vilniaus garbės piliečio vardą 43-ajam JAV prezidentui, minint 16 metų sukaktį nuo pirmojo ir iki šiol vienintelio JAV prezidento apsilankymo Vilniuje.

   „Mums, vilniečiams, garbė atsidėkoti už Dž. V. Bušo priimtus reikšmingus sprendimus, padėjusius mums augti, jis vienas pirmųjų drąsiai stojo laisvės ir demokratijos siekiančiųjų pusėn. Manau, nesuklysiu sakydamas, kad JAV ir Lietuva jau daugiau nei šimtą metų yra ne tik politinės sąjungininkės. Mūsų valstybės eina išvien, ne tik kurdamos bendrą politikos ir saugumo sistemą, bet ir saugodamos bendras ir kultūros vertybes, atverdamos sienas menininkams, pasikeisdamos meno iniciatyvomis ir projektais. Ir, žinoma, kartu minėdamos ir švęsdamos svarbiausias mūsų tautų ir valstybių šventes. Manau, kad tai – pati tikriausia Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų draugystės ir pagarbos išraiška“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

   Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms. Garbės piliečiu gali tapti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai. Valdant 43-ajam Prezidentui, JAV nuosekliai rėmė NATO atvirų durų politiką narystės siekiančioms demokratinėms valstybėms. Dž. V. Bušas  iki šiol yra vienintelis pareigas einantis JAV prezidentas, apsilankęs Lietuvoje. 2002 m. lapkričio 23 dieną, tuometinis Amerikos prezidentas pasakė įsimintiną kalbą daugiatūkstantinei miniai, susirinkusiai prie Vilniaus rotušės. „Kiekvienas, pasirinkęs Lietuvą savo priešu, taps Jungtinių Amerikos Valstijų priešu“, lankydamasis Vilniuje sakė Dž. V. Bušas.

   Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Joseph Kim, Žmogaus laisvių iniciatyvos Dž.Bušo institute direktoriaus padėjėjas; Lindsay Lloyd,  Žmogaus laisvių iniciatyvos Dž.Bušo institute direktorius; LR ambasadorius R.Kriščiūnas.

   Naujienlaiškio prenumerata