Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje Vašingtone Lietuvos ambasadorius pabrėžė organizacijos svarbą stiprinant demokratiją pasaulyje

Sukurta 2017.09.16 / Atnaujinta 2017.09.18 19:25
   Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje Vašingtone Lietuvos ambasadorius pabrėžė organizacijos svarbą stiprinant demokratiją pasaulyje
   Demokratijų bendrijos ministrų konferencijoje Vašingtone Lietuvos ambasadorius pabrėžė organizacijos svarbą stiprinant demokratiją pasaulyje

   Rugsėjo 15 dieną Vašingtone buvo surengta Demokratijų bendrijos valdančiosios tarybos, šalių narių ministrų ir aukščiausio lygio diplomatų konferencija. Lietuvos delegacijai susitikime vadovavo Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

   JAV valstybės sekretorius Rex Tillerson atidarydamas konferenciją pasveikino naująjį Demokratijų bendrijos Generalinį sekretorių  Thomas Garett, pabrėžė demokratijos plėtros svarbą ir Demokratijų bendrijos vaidmenį ginant pilietinės visuomenės erdvę ir žmogaus teises.

   Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas savo kalboje konferencijos metu padėkojo JAV už dviejų metų pirmininkavimą Demokratijų bendrijai ir nuoseklią veiklą vienijant organizacijos nares kovoje už demokratijos stiprinimą pasaulyje. Ambasadorius pažymėjo, jog dar yra nemažai šalių nesilaikančių  savo tarptautinių įsipareigojimų, skleidžiančių  dezinformaciją, vykdančių agresiją kitų šalių atžvilgiu. Demokratinės šalys turi išnaudoti JTGA trečio komiteto rezoliucijas atkirčiui į nedraugiškų vyriausybių bandymus paminti demokratines normas. Be to, pabrėžė ambasadorius, Rusijos statoma atominė elektrinė Lietuvos kaimynystėje esančioje Baltarusijoje ir Šiaurinės srovės 2 dujotiekio projektas - tai politiniai įrankiai, skirti įbauginti Europos šalis.

   R. Kriščiūnas pažymėjo, kad Demokratijų bendrijos vaidmuo yra telkti paramą pilietinėms visuomenėms ir imtis svarbesnio vaidmens bei atsakomybės už pasaulio demokratijų ateitį. Lietuvos delegacijos vadovas aukštai įvertino JAV Brookings instituto tyrime pateiktas rekomendacijas dėl demokratijos ir saugumo pasaulyje ir pasiūlė į jas atsižvelgti.

   Susitikimo metu priimtoje deklaracijoje Valdančiosios tarybos narės dar kartą patvirtino įsipareigojimą laikytis Varšuvos deklaracijos principų, pasmerkė  valstybių  paramą terorizmui, korupciją, prievartą, išreiškė susirūpinimą dėl kai kuriuose pasaulio kraštuose pastebimo akivaizdaus nutolimo nuo demokratinių vertybių ir principų.

   Demokratijų bendrija buvo įkurta 2000 metais Varšuvoje įvykusios ministrų konferencijos metu. Tai tarpvyriausybinė demokratiją remiančių  ir jos principų besilaikančių valstybių organizacija, kurios tikslas – stiprinti ir platinti demokratines normas ir vertybes. Ministrų konferencija – svarbiausias Demokratijų bendrijų renginys, vykstantis kas dvejus metus.

   Lietuva yra aktyvi Demokratijų bendrijos Valdančiosios tarybos narė, vadovauja šios tarpvyriausybinės organizacijos Moterų ir demokratijos darbo grupei.

   Naujienlaiškio prenumerata