Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
ALBC - Laura.jpg

2017 m. spalio 10 d.  Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Giedrius Jeglinskas dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje su Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (American-Lithuanian Business Council, ALBC) įmonėmis-narėmis, dirbančiomis gynybos srityje bei Virdžinijos ekonominės partnerystės Gynybos programos įmonėmis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
Amb kalba.jpg

Rugsėjo 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas lankėsi Virdžinijos valstijos sostinėje Ričmonde. Šios valstijos tarptautinėje verslo taryboje ambasadorius pristatė investicinę aplinką bei verslo galimybes Lietuvoje, diskutavo apie dvišalį prekybinių ryšių stiprinimą.

Ekonomika ir verslas »
DSC00554.JPG

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir kitoms Rytų partnerėms ir transatlantinės prekybos klausimus.

Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
Pranckiečio ir NB Spikerių susitikimas su Andrea Thompson.jpg

Birželio 27- 30 d.  Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Birželio 27-28 d. Lietuvos Seimo pirmininkas, kartu su kitais Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) parlamentų vadovais, Vašingtone susitiks su JAV Atstovų Rūmų Pirmininku Polu Rajenu (Paul Ryan), su Atstovų Rūmų mažumos lydere Nancy Pelosi, JAV Senatoriais. Kartu su JAV Atstovų rūmų nariais dalyvaus apvalaus stalo diskusijoje Kongrese, kurioje tarsis dėl bendrų priemonių įveikiant naujai kylančius iššūkius.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
01.jpg

Birželio 5-7 dienomis su darbo vizitu Vašingtone (JAV) lankėsi Lietuvos energetikos viceministras Simonas Šatūnas. Birželio 7 d. S.Šatūnas skaitė parnešimą Atlantic Council organizuotoje konferencijoje „Energetinis saugumas Vidurio ir Rytų Europoje: iššūkiai ir galimybės“, Valstybės Departamento l.e.p specialiąją pasiuntine tarptautiniams energetiniams klausimams Meri Varlik (Mary Warlick), Kongreso energetikos ir gamtinių išteklių komitetų vadovais, Energetikos departamento Tarptautinės politikos vadovais, kitais auštais JAV administracijos pareigūnais, kuruojančiais energetikos politikos ir branduolinio saugumo klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
GKN_Aerospace.jpg

Gegužės 24 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Rolandas Kriščiūnas Sinsinatyje (Cincinnati) aptarė Lietuvos ir JAV partnerytės plėtrą su Ohajo valstijos kongresmenų biurų vadovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
ffewew.jpg

Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas Ohajo valstijos verslininkams, mokslininkams ir gydymo įstaigų atstovams pristatė Lietuvos investicinę aplinką, bendradarbiavimo galimybes prekybos, verslo, medicinos ir mokslo srityse.

„Norime matyti dar aktyvesnį Lietuvos ir JAV įmonių, mūsų šalių medicinos ir mokslo įstaigų bendradarbiavimą. Turime išnaudoti esamą didelį bendradarbiavimo potencialą“, – sakė R. Kriščiūnas

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas »
IMG_0011.jpg

Lietuvos Garbės konsulai, reziduojantys Vakarų Hemisferoje vasario 2-3 d. dalyvavo Kankune (Meksikoje) vykusiame Lietuvos Generalinių ir Garbės konsulų suvažiavime, kuris tapo pirmuoju bendru už Atlanto dirbančių Lietuvos diplomatų suvažiavimu.  

Per dvi diskusijų dienas Garbės konsulai aptarė Lietuvos politinio ir ekonominio atstovavimo aktualijas, bendradarbiavimo su diplomatinėmis atstovybėmis prioritetus bei būdus kaip geriau išnaudoti bendro atstovavimo potencialą, dalinosi geriausiomis praktikomis bei planavo bendrus renginius per artimiausius metus.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Įvairenybės »
IMG_5515.JPG

Vasario 1 d. Meksike surengtos trečiosios dvišalės Lietuvos ir Meksikos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos.

Lietuvos delegacijai vadovavo Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius ambasadorius Eduardas Borisovas, Meksikos delegacijai  - Europos departamento direktorius ambasadorius Francisco Del Río.  Susitikimuose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV ir Meksikai Rolandas Kriščiūnas.

Politinėse konsultacijose aptarti dvišaliai Lietuvos ir Meksikos santykiai, jų plėtojimo galimybės, Europos Sąjungos ir Meksikos santykiai, Amerikos žemyno ir Europos aktualijos, saugumo situacija pasaulyje.

Pažymėta, kad yra daug galimybių plėtoti šalių ekonomikos ryšius. Pasak Lietuvos delegacijos vadovo, mūsų šalies verslo įmones domina Meksikos rinka ir galimybės eksportuoti žemės ūkio produkciją, pramoninės inžinerijos, informacinių technologijų prekes ir paslaugas. Meksikos atstovai pakvietė Lietuvos verslininkus apsilankyti Meksikoje ir kartu rasti nišas abipusiai naudingam bendradarbiavimui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_5705.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas bei diplomatai, ministras patarėjas Mindaugas Žičkus ir konsulas Vadim Lucenko, Vėlinių išvakarėse aplankė iškilių Lietuvos diplomatų JAV - Povilo Žadeikio, Lietuvos konsulo JAV (nuo 1923 m.), konsulo Niujorke (nuo 1928 m.), 1935 - 1957 m. Lietuvos Respublikos nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro Vašingtone ir Juozo Kajecko, 1957-1976 m. Laikinojo reikalų patikėtinio Vašingtone kapus ir pagerbė jų atminimą.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos Respublikos Ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas kartu su Lietuvos Generaliniu konsulu Čikagoje Marijumi Gudynu įteikė J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės skirtą apdovanojimą - Ordiną už Nuopelnus Lietuvai, didijį Komandoro kryžių Stanley Balzekui.
Stanley Balzekas žmogus - legenda didesnę dalį savo gyvenimo skyręs statyti tiltus tarp Lietuvos ir JAV. Balzeko Lietuviu kultūros muziejus, kuris jau 50 metų amerikiečiams yra tapęs langu į Lietuvą, yra pavyzdys to ką gali savo Tėvynei duoti vienas žmogus, kuris turi idėją, ja tiki ir jai paskiria dalį savo gyvenimo.
 

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata