Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Diskusija Kalba Amerikos balsas iš Vašingtono2.jpeg

Vasario 16-18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo JAV Rytų pakrantės lietuvių bendruomenių organizuojamuose šimtmečio renginiuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01.jpg

Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai pasveikino Lietuvą įžengus į atkurtos Valstybės antrąjį šimtmetį. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuoširdžiai sveikinu visus Amerikos lietuvius, mūsų gausios diasporos atstovus ir Lietuvos bičiulius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

Prieš šimtą metų Lietuvos Tarybos signatarų Vilniuje pasirašytas dokumentas yra modernios Lietuvos  pagrindas, vienijantis visas tautas gyvenančias Lietuvoje ir išeiviją visame pasaulyje. Vasario 16-osios aktas buvo ir yra mūsų modernios valstybės didvyrių, kovojusių už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą sunkiausiomis praėjusio amžiaus akimirkomis, įkvėpimo šaltinis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
facebukas 100 18.jpg

Vasario 15- 18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir Lietuvos diplomatai dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį. Renginiai ir įvairios iniciatyvos, skirtos šimtmečiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose tęsis visus 2018 m.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01169_.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone atkurtos Lietuvos valstybės jubiliejaus proga kviečia Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančią Lietuvos diasporą ir čia gyvenančius Lietuvos draugus kartu švęsti modernios Lietuvos 100-metį ir dalintis savo iniciatyvomis kartu su visais.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Int; Holocaust Day- WeRemember.JPG

Lietuvos ambasados Vašingtone kolektyvas prisijungė prie akcijos #WeRemember. Artėjant sausio 27 d.- tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai- pasaulyje vyksta akcija #WeRemember, kurios metu visi kviečiami nusifotografuoti su užrašu We remember (mes prisimename) ir savo nuotrauka dalintis socialiniuose tinkluose naudojant grotažymę #WeRemember. Su Lietuvos ambasados Vašingtone kolektyvu taip pat nusifotografavo Amerikos žydų komiteto rabinas Andrew Baker. Holokausto metu buvo nužudyta 200.000 Lietuvos piliečių, ir 6 milijonai žydų visame pasaulyje.

 

 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
kalbėtojai.JPG

Simboliniu bėgimu Vašingtone, bei ambasadoje surengtoje diskusija buvo pagerbti Lietuvos Laisvės Gynėjai.

Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone įvyko dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra. Po filmo, kuriame nemažai dėmesio skiriama 1991 m. sausio mėn. vykdytai Sovietų karinei agresijai prieš Lietuvos žmones, surengta diskusija "Laisvės kelyje ne vieni."

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros kursams 2018 m. Kursų trukmė – 1 mėnuo. Į kursus gali pretentuoti 18 – 29 metų užsienio lietuviai jaunuoliai. Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
koveris4.jpg

Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone vyks dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra, o  sausio 13 d. ambasada kviečia dalyvauti simboliniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu."

Istorinė, kultūros diplomatija »
VL kalba panelyje.jpg

Lapkričio 7 - 9 dienomis Komunizmo aukų memorialinis fondas Vašingtone kartu su Stanfordo universitetu organizavo tarptautinę konferenciją ir kitus atminimo renginius, skirtus pagerbti komunizmo aukas ir įvertinti prieš 100 metų įvykusį antidemokratišką Spalio perversmą Rusijoje, atnešusį marksistinę ideologiją ir totalitarinį valdymą, įtakojusius milijonus gyvybių kainavusius komunistinių režimų nusikaltimus regione ir visame pasaulyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Henrikas Radauskas.JPG

Spalio 31 d., Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse, LR ambasados Vašingtone darbuotojai aplankė Vašingtone ir jo apylinkėse palaidotų Lietuvos diplomatų, žymių visuomenės veikėjų ir Amerikos karių, likimu susietų su Lietuva, kapus.  

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT pusė.JPG

2017 m. spalio 26 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasadų diplomatų susitikimas su Jungtinio Baltijos Amerikos komiteto (Joint Baltic American Committee, JBANC) atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
apžiūrėjimas.JPG

2017 m. spalio 24 d. YIVO, Žydų mokslinių tyrimų institute Niujorke pirmą kartą visuomenei buvo pristatyta Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos judaikos dokumentinio paveldo kolekcija ir naujai rasti, labai reti dokumentai, iš viso 170 000 puslapių, kurie karo metais buvo paslėpti Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčios rūsiuose ir taip išsaugoti nuo nacių ir sovietų sunaikinimo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
FullSizeRender.jpg

Spalio 21 d. Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti. Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos 2017 metais Lietuvoje pažymimiems Sporto metams, kuriais yra pabrėžiama sporto nauda žmogui ir visuomenei, skatinamas fizinis aktyvumas bei sveika gyvensena.

Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
paminklas.jpg

Spalio 15 d. Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiunas kartu su Lenkijos ambasadoriumi Piotr Wilczek, JAV kariuomenės, valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovais Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą.

Lenkijos ambasada spalio 14 – 15 dienomis Vašingtone organizavo renginius, skirtus paminėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, kovų už JAV nepriklausomybę dalyvio 200-ųjų mirties metinių sukaktį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata