Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros kursams 2018 m. Kursų trukmė – 1 mėnuo. Į kursus gali pretentuoti 18 – 29 metų užsienio lietuviai jaunuoliai. Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
DSC00554.JPG

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir kitoms Rytų partnerėms ir transatlantinės prekybos klausimus.

Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »

Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas kviečia į susitikimą su Atkuriamojo Seimo  - Aukščiausios Tarybos Pirmininku, Kovo 11-osios akto signataru Profesoriumi Vytautu Landsbergiu.

Susitikimas vyks 6:30 pm, ketvirtadienį, birželio 8 d.

Ambasadoje, 2622 16th Street, NW, Washington DC, 20009

Registruotis prašome [email protected] tel. 202 234 5860 ext 130

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
image1.JPG

2017 m. balandžio 20 d. Lietuvos ambasada JAV kartu su partneriais  - JAV Valstybės departamentu, Japonijos ir Izraelio ambasadomis JAV surengė Holokausto dienos – Yoma HaShoah minėjimo renginį, skirtą Japonijos Generalinio konsulo Kaune 1939-1940 m. Čiune (Sempo) Sugihara, 1940 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais išduotų vizų dėka išgelbėjusio 6000 žydų kilmės asmenų, atminimui.

Renginį pradėjęs JAV Valstybės departamento Specialusis Pasiuntinys Holokausto klausimams Thomas Yazdgerdi sveikindamas susirinkusius ir dėkodamas renginio partneriams bei garbės svečiui, Čiune Sugihara vizos dėka išgelbėtam, Leo Melamed, sakė“ Šiandien mes prisimename drąsų iškilaus humanisto Čiune Sugihara, Yad Vašem pripažinto Pasaulio Tautų teisuoliu, žygdarbį. Noriu padėkoti Lietuvos, Japonijos ir Izraelio ambasadoms, dirbusioms su mumis ties šiuo renginiu pastaruosius du mėnesius. Kuomet Lietuvos ambasada kreipėsi į mano biurą su šia puikia idėja mes buvome apstulbinti Čiune Sugihara žygdarbio ir pajutome, kad tai puiki tema Valstybės departamento metiniam Holokausto minėjimo renginiui“.

Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dėkodamas renginio partneriams ir pristatydamas garbės svečią Leo Melamed bei filmo apie Sugiharą režisierių Cellin Cluck pabrėžė, kad teisingas pasirinkimas kartais yra labai sudėtingas. „Čiunė Sugihara žodžiais „Darykime teisingą nes tai teisinga“ ir niekada nepamirškime Holokausto siaubų, tam, kad jie daugiau niekada nepasikartotų“ sakė Lietuvos ambasadorius JAV R. Kriščiūnas.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata