Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JAV lankosi Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A.Veryga

Sukurta 2020.02.23 / Atnaujinta 2020.02.24 17:28
   JAV lankosi Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A.Veryga
   JAV lankosi Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A.Veryga

   Vasario 20-21 d. Vašingtone lankėsi Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Ministras susitiko su JAV Sveikatos sekretoriaus pavaduotoju Eric D. Hargan‘u, Sveikatos departamento atstovais. 

   Susitikimo metu buvo aptarti racionalaus vaistų vartojimo klausimai, daugiausiai dėmesio skiriant opiodams, benziodepinų ir kitų vaistų vartojimui ir prevencijai, ir klausimams kaip išvengti neigiamų pasekmių juos skiriant pacientams. JAV atstovai pasidalino savo šalies patirtimi šiais klausimais. 

   Su JAV sveikatos politiką formuojančiais ekspertais, kurie pataria ir JAV Prezidentui D. Trumpui, buvo aptartos sveikatos technologijos, galimybės bendradarbiauti abiejų šalių mokslininkams, sveikatos paslaugų skaitmenizavimas, telemedicinos plėtros galimybės. Pastaroji Lietuvoje žengia vienus pirmųjų žingsnių, tad labai svarbi kitų šalių patirtis, kaip jiems sekėsi diegti telemedicinos paslaugas. 

   Susitikimuose taip pat buvo aptarti sveikos gyvensenos populiarinimo klausimai, galimos prevencinės priemonės dėl žalingų įpročių. 

   Vasario 21 d. Lietuvos ambasadoje įvykusiame susitikime su JAV verslo atstovais ministras A. Veryga aptarė pažangiausios technologijas, naudojamas sveikatos apsaugos sistemoje.

   Planuojama, kad vasario 24 d. Bostone A.Veryga dalyvaus susitikimuose su Harvardo universiteto T.H.Chano visuomenės sveikatos mokyklos profesoriais bei skaitys paskaitą tema "Visuomenės sveikata-sveikatos politikos prioritetas"

   Nuotraukos: A.Verygos susitikimas su JAV Sveikatos sekretoriaus pavaduotoju Eric D. Hargan;  LR Ambasadoje Vašingtone A.Veryga susitinka su JAV verslo bendruomene.   

   Naujienlaiškio prenumerata