Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ką daryti norint balsuoti užsienyje?

Sukurta 2019.04.05 / Atnaujinta 2019.04.10 17:23

Kada ir kokie vyks rinkimai 2019 metais?

- Gegužės 12 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai. Tai pat privalomieji referendumai dėl pilietybės išsaugojimo ir Seimo narių skaičiaus mažinimo bus vykdomi kartu su 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimais. Rinkėjai, užsiregistravę balsuoti Prezidento rinkimuose, tuo pačiu bus užregistruoti ir balsavimui privalomuosiuose referendumuose.

 - Gegužės 26 d. vyks rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas (antras turas)  Prezidento rinkimuose.

Privaloma elektroniniu būdu užsiregistruoti Rinkėjo Puslapyje. Užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės rinkėjų sąrašus.

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje, privalo registruotis iš naujo prieš kiekvienus rinkimus – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.

Iki kada galima registruotis balsavimui užsienyje paštu?
Registruotis balsavimui paštu galima likus 4 dienoms iki balsavimo pradžios, t.y. gegužės 8 d.

Ar būtina iš anksto ir iš naujo registruotis norintiems balsuoti užsienyje?
Taip. Visi rinkėjai, ketinantys balsuoti užsienyje paštu arba asmeniškai, turi iš naujo užsiregistruoti rinkėjų, balsuojančiųjų užsienyje, elektroninėje registracijos sistemoje: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija.
Registruotis reikia iš naujo, net jeigu anksčiau buvote įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus. Rinkėjų registracijos metu nurodyti duomenys naudojami tik rinkimų organizavimo tikslais.

Balsuoti bus galima:

  A. Asmeniškai atvykus į ambasadą (ar į kitą LR diplomatinę atstovybę, pagal gyvenamąją vietą) rinkimų dieną ar išankstinio balsavimo metu.

  B. Paštu, jei tai būsite nurodę rinkėjo registracijos metu. Jūsų nurodytu adresu gausite balsavimo biuletenį ir informaciją kaip užpildyti ir išsiųsti užpildytą biuletenį paštu į LR Ambasadą Vašingtone ar į kitą LR konsulatą  NY, LA ar Čikagoje. 

ELEKTRONINĖ REGISTRACIJA

DUK

Ar galima užsiregistruoti balsavimui užsienyje kitais būdais?

Maloniai kviečiame registruotis internetu https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija. Neturintiems galimybių tai padaryti, taip pat  galima užsiregistruoti užpildant popierinį prašymą ir siunčiant jį el. pašu [email protected] arba paštu:

Embassy  of the Republic of Lithuania in Washington DC,
2622 16th St NW, Washington, DC 20009

Ką daryti, jeigu neturiu galiojančio paso?
Jeigu nesate praradęs Lietuvos Respublikos pilietybės, tačiau neturite galiojančio asmens dokumento, galite registruotis ir balsuoti su pasibaigusiu galioti Lietuvos Respublikos pasu ar asmens tapatybės kortele.

Ką daryti, jei nepavyksta užsiregistruoti?
Jei nepavyksta užsiregistruoti, patikrinkite, ar teisingai nurodėte visus duomenis (vardą ir pavardę parašėte lietuviškomis raidėmis tiksliai taip, kaip nurodyta Lietuvos Respublikos pase, nurodytu formatu įvedėte telefono numerį, pažymėjote visus privalomus laukelius ir kt.) arba parašykite į ambasadą  [email protected] arba skambinkite tel.: +1 202 234 5860.

Ar bus galima balsuoti paštu?
Taip. Rinkėjo registracijos prašyme galite nurodyti, kokiu būdu pageidaujate balsuoti:
• paštu (registracijos prašyme nurodytu gyvenamosios vietos adresu JAV Jums bus išsiųsti balsavimo dokumentai, kuriuos įdėję į atgalinį ambasados  apmokėtą voką  galėsite nemokamai  išsiųsti į ambasadą  paštu); Jei nespėsite iki gegužės 8 dienos užsiregistruoti paštu, tuomet  dar, savo ruožtu, galima kreiptis asmeniškai, kad suderinti  vokų išsiuntimo terminus.

SVARBU, kad pašte pažymėtame antspaude data nebūtų vėlesnė nei gegužės 12 d.  (arba 26 per antrą turą).

• ar atvyksite balsuoti asmeniškai į ambasadą nustatytomis dienomis ir laiku.

Atskiruose rinkimuose galite pasirinkti skirtingą balsavimo būdą (pavyzdžiui, gegužės 12 d. rinkimuose galite balsuoti paštu arba asmeniškai ambasadoje, o gegužės 26 d. rinkimuose - Lietuvoje).

Kada bus galima asmeniškai balsuoti ambasadoje?
2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose:

  • 2019 m. gegužės 9 –10 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.; (vietos laiku)
  • 2019 m. gegužės 12 d. nuo 7.00 val. iki 13:00 val. (t.y. iki 20.00 val. Lietuvos laiku).

2019 m. gegužės 26 d. rinkimai į Europos Parlamentą ir galimas pakartotinis balsavimas 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose:

  • 2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.; (vietos laiku)
  • 2019 m. gegužės 26 d. nuo 7.00 val. iki 13:00 val. (vietos laiku, t.y. iki 20.00 val. Lietuvos laiku).

 

 

 

 

Naujienlaiškio prenumerata