Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui

Sukurta 2017.10.02 / Atnaujinta 2017.10.02 20:01
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui
   L. Linkevičius: JAV išlaiko didelį dėmesį mūsų regiono saugumui

   Rugsėjo 21-22 dienomis Vašingtone viešėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministras susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju generolu majoru Ricky L. Waddellu ir JAV nacionalinio saugumo tarybos vyriausiuoju direktoriumi Europos ir NATO klausimais Richardu Hookeriu; o taip pat su JAV eskertais saugumo klausimais, dalyvavo metinėje CEPA konferencijoje.

   „Dar kartą išgirdau JAV patvirtinimą apie išlaikomą didelį dėmesį Lietuvos ir viso mūsų regiono saugumui bei aiškų supratimą apie grėsmes, kurios kyla Baltijos šalių regionui ir visai transatlantinei bendruomenei“, – po susitikimo sakė L. Linkevičius.

   Ministras padėkojo JAV už karių ir karinės technikos dislokavimą bei papildomus JAV naikintuvus kaimynystėje vykstant Rusijos ir Baltarusijos pratyboms „Zapad“.

   „Tariamas pratybų skaidrumas, suteikiant tik selektyvų ir ribotą priėjimą prie mažesnės pratybų dalies, nepanaikino tarptautinės bendruomenės pagrįstų nuogąstavimų dėl puolamojo pratybų pobūdžio. Nors aktyvi „Zapad“ fazė baigėsi, tačiau šios pratybos plačiąja prasme tęsiasi jau nuo 2008 metų. Tai pasireiškia tiek neskaidriu ir smarkiai padidintu kariniu aktyvumu, tiek  agresyviais kariniais veiksmais. Turime ir toliau savo ryžtinga ir nuoseklia politika siųsti žinią, kad bet kokia agresija ar kaimyninių šalių suvereniteto pažeidimai turės didelę kainą”, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   JAV pareigūnai dėkojo Lietuvai už principingą poziciją sankcijų prieš agresyvią Rusijos politiką atžvilgiu bei už nuoseklią paramą Ukrainai ir pažymėjo, kad reikia tęsti tiek dvišales, tiek daugiašales priemones, stiprinančias visos Europos saugumą ir pasaulinę taiką.

   Pokalbyje su Brukingso instituto prezidentu Strobe Talbottu Lietuvos ministras aptarė globalius iššūkius saugumui ir demokratinėms normoms bei grėsmes tarptautinei santvarkai, kurias kelia agresyvi Rusijos politika.

   Užsienio reikalų ministras taip pat dalyvavo „Europos politikos analizės centro“ (CEPA) metinėje konferencijoje, kurioje pasisakė transatlantinio bendradarbiavimo bei saugumo situacijos regione klausimais. Kalbėdamas apie JAV ir Rusijos santykių įtaką mūsų regiono saugumo situacijai, ministras pažymėjo, jog svarbu atvirai įvardinti Rusijos veiksmus, nes nutylėjimas skaldo  demokratinių šalių  vienybę, skatina agresorių eiti dar toliau.

   „Moralinių, žmogaus teisių klausimų pamynimas ir jų nepaisymo nutylėjimas neišvengiamai baigtųsi realia saugumo krize mūsų regione ir dideliais nuostoliais Vakarų valstybių ekonomikai “, – sakė ministras.  

   Lietuvos diplomatijos vadovas rugsėjo 22 d. dalyvavo diskusijoje su JAV ekspertinių organizacijų Atlanto tarybos (The Atlantic Council), Heritidžo Fondo (The Heritage Foundation), Tarptautinių ir strateginių studijų centro (Center for Strategic and International Studies) ekspertais Alexander Vershbow, Dan Fried, Magnus Nordenman, Heather Conley, Dakota Woods, bei susitiko su buvusia JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos klausimams Victoria Nuland.

   Pokalbiuose su saugumo ekspertais buvo aptartos konkrečios priemonės, kurios galėtų stiprinti viso regiono saugumą, aptarta NATO adaptacija ir Transatlantinių ryšių stiprinimo svarba, bei pagalba Ukrainai kovoje su išorės agresoriumi.

   „Šiandien pasauliui, kaip niekada reikalinga Transatlantinė vienybė, ir moralinė lyderystė,“ sakė ministras.

   Ar tai būtų melu grįstos informacinės atakos ar Lietuvos pašonėje statoma ir tarptautinius standartus pažeidžianti Astravo atominė elektrinė- turime būti pasirengę atitinkamai reaguoti į naujo pobūdžio grėsmes, pažymėjo užsienio reikalų ministras.

   Ministras taip pat aplankė Holokausto muziejų, kur, uždegdamas žvakutę, pagerbė Lietuvos žydų aukų atminimą.

   Lankydamasis JAV sostinėje Lietuvos ministras davė interviu „The New York Times“, „Voice of America“,  „The Daily Signal“

   Naujienlaiškio prenumerata