Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

L. Linkevičius Vašingtone susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2017.03.23 / Atnaujinta 2017.03.23 18:15
    L. Linkevičius Vašingtone susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru

    Kovo 22 dieną Vašingtone, globalios koalicijos kovai prieš ISIS ministrų lygio susitikimo paraštėse, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Poposki. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Makedonijos integracijos į Europos Sąjungą klausimus, Makedonijos vidaus padėtį ir globalių iššūkių poveikį.

    Užsienio reikalų ministras pabrėžė, jog Lietuva nuosekliai remia Makedonijos euroatlantinės integracijos siekius ir yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi. Išreikšdamas susirūpinimą dėl užsitęsusios politinės krizės Makedonijoje, L. Linkevičius pažymėjo, jog šiuo metu itin svarbu, kad atsižvelgiant į pirmalaikių Parlamento rinkimų rezultatus, būtų suformuota nauja šalies vyriausybė, kuri padėtų šaliai grįžti į svarbių reformų kelią. 

    2015 m. Makedonijos politiniai lyderiai pasiekė Pržino susitarimą, kurio pagrindinės sąlygos – skubių reformų įgyvendinimas ir laisvų nepriklausomų rinkimų surengimas. Atsižvelgdama į šio susitarimo vykdymą, Europos Komisija yra pasirengusi atnaujinti rekomendaciją pradėti derybas su Makedonija dėl narystės ES.

    Naujienlaiškio prenumerata