Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Lietuva dalyvavo Lygių teisių koalicijos susitikime Vašingtone

Sukurta 2018.03.28 / Atnaujinta 2018.03.28 00:37
  Lietuva dalyvavo Lygių teisių koalicijos susitikime Vašingtone

  Kovo 26 - 27 dienomis JAV sostinėje Vašingtone vykusiame Lygių teisių koalicijos susitikime dalyvavo ir Lietuvos ambasados diplomatas Tadas Kubilius.

   

  Lietuvos atstovas pabrėžė svarbą stiprinti tarptautines pastangas kovoje su diskriminacija ir netolerancija bei atkreipė dėmesį į besitęsiantį LGBTI asmenų persekiojimą Čečėnijoje ir Lietuvos pastangas padėti persekiojamiems asmenims. Nevyriausybinių žmogaus teisių organizacijų atstovai informavo, kad situacija Čečėnijoje, praėjus beveik metams po Rusijos leidinio „Novaya Gazeta“ paviešintos informacijos apie sulaikytus daugiau nei 100 homoseksualių asmenų ir tris nužudymus, nepagerėjo. Šiuo metu pranešama apie moterų, priklausančių seksualinėms mažumoms, areštus. 2017 metais Lietuva tapo pirmąja šalimi, kuri dviem čečėnams suteikė prieglobstį dėl jų homoseksualumo ir persekiojimo gimtinėje bei iniciavo tarptautinės bendruomenės bendrą paramą persekiojamiems asmenims.

  2016 metais Urugvajaus ir Nyderlandų įsteigta Lygių teisių koaliciją yra šalių tinklas, kuris įsipareigoja gerinti žmogaus teisių ir LGBTI asmenų padėtį šalyse narėse ir koalicijai nepriklausančiose šalyse. Pagrindinės problemos, į kurias  koncentruojamasi – LGBTI asmenų diskriminacija ir prievarta prieš juos. Šiuo metu Lygių teisių koalicijai priklauso 38 valstybės. Lygių teisių koalicija ragina visas šalis vadovautis prieš 70 metų priimtos Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos principais siekiant išgyvendinti diskriminacijos apraiškas visuomenėse bei atitinkamai stiprinti tarptautinius įsipareigojimus.

  Lietuva prie Lygių teisių koalicijos prisijungė 2017 metais pabrėždama Lietuvos valstybės pasiryžimą gerbti žmogaus teisių ne dalomumą, bei užtikrinti pagrindines teises ir laisves, kurios priklauso visiems be išimties, nepriklausomai nuo lyties, seksualinės orientacijos ar lyties identiteto. Vašingtone stojimo į Lygių teisių koaliciją dokumentus pasirašė Liuksemburgas, Islandija, Danija ir pirmoji Afrikos valstybė tapusi koalicijos nare – Žaliojo Kyšulio Respublika.

  Naujienlaiškio prenumerata