Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_0168.jpg

Gruodžio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasada JAV kartu su JBANC (the Joint Baltic American National Committee) bei Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė JAV Atstovų Rūmų Baltijos draugystės (House Baltic Caucus) grupės 20-ies metų minėjimą, kuriame dalyvavo Baltic Caucus nariai, jų kabinetų darbuotojai, JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendruomenių atstovai, kitų šalių diplomatai

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Paulikaitis.jpg

Š. m. lapkričio 18 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejus, įsikūręs Čikagoje, įteikė „Metų žmogaus“ apdovanojimą Dariui Polikaičiui. Šis garbingas apdovanojimas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui įteiktas už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Henrikas Radauskas.JPG

Spalio 31 d., Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse, LR ambasados Vašingtone darbuotojai aplankė Vašingtone ir jo apylinkėse palaidotų Lietuvos diplomatų, žymių visuomenės veikėjų ir Amerikos karių, likimu susietų su Lietuva, kapus.  

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT pusė.JPG

2017 m. spalio 26 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasadų diplomatų susitikimas su Jungtinio Baltijos Amerikos komiteto (Joint Baltic American Committee, JBANC) atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
wqeqeqeq.jpg

Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių bendruomenės XXI Taryba š. m. spalio 6 - 8 dienomis Omahos mieste, Nebraskos valstijoje surengė III sesiją.

Susitikime dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 JAV valstijų, prie jų taip pat prisijungė išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Darius Gaidys, Julius Pranevičius ir Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Antanas Vinkus, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir kiti garbingi svečiai. „Globalios Lietuvos“ programą ir jos įgyvendinimą pristatė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė.
 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Himnas-2017.jpg

Vašingtono lietuviai prisijungė prie iniciatyvos, kai visi Lietuvos gyventojai ir lietuviai visame pasaulye liepos 6 d. - Mindaugo Karūnavimo šventę - gieda Lietuvos himną. Ši iniciatyva vienija lietuvius ir Lietuvos piliečius visame pasaulyje.

Šiemet Lietuvos ambasada JAV ir Vašingtono Lietuvių bendruomenė lietuvius Tautišką giesmę pakvietė giedoti prie Kapitolijaus - JAV Kongreso.

Šiemet Lietuvoje himnas bus giedamas ant šimto šalies piliakalnių.

Iniciatyva giedoti Lietuvos himną liepos 6 d. gyvuoja nuo 2009 m.

Video galima pasižiūrėti ambasados facebook puslapyje: https://www.facebook.com/lrambasadajav/​

 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
DSC00554.JPG

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir kitoms Rytų partnerėms ir transatlantinės prekybos klausimus.

Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »

Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas kviečia į susitikimą su Atkuriamojo Seimo  - Aukščiausios Tarybos Pirmininku, Kovo 11-osios akto signataru Profesoriumi Vytautu Landsbergiu.

Susitikimas vyks 6:30 pm, ketvirtadienį, birželio 8 d.

Ambasadoje, 2622 16th Street, NW, Washington DC, 20009

Registruotis prašome [email protected] tel. 202 234 5860 ext 130

 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
IMG_0011.jpg

Lietuvos Garbės konsulai, reziduojantys Vakarų Hemisferoje vasario 2-3 d. dalyvavo Kankune (Meksikoje) vykusiame Lietuvos Generalinių ir Garbės konsulų suvažiavime, kuris tapo pirmuoju bendru už Atlanto dirbančių Lietuvos diplomatų suvažiavimu.  

Per dvi diskusijų dienas Garbės konsulai aptarė Lietuvos politinio ir ekonominio atstovavimo aktualijas, bendradarbiavimo su diplomatinėmis atstovybėmis prioritetus bei būdus kaip geriau išnaudoti bendro atstovavimo potencialą, dalinosi geriausiomis praktikomis bei planavo bendrus renginius per artimiausius metus.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Įvairenybės »
IMG_5515.JPG

Vasario 1 d. Meksike surengtos trečiosios dvišalės Lietuvos ir Meksikos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos.

Lietuvos delegacijai vadovavo Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius ambasadorius Eduardas Borisovas, Meksikos delegacijai  - Europos departamento direktorius ambasadorius Francisco Del Río.  Susitikimuose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV ir Meksikai Rolandas Kriščiūnas.

Politinėse konsultacijose aptarti dvišaliai Lietuvos ir Meksikos santykiai, jų plėtojimo galimybės, Europos Sąjungos ir Meksikos santykiai, Amerikos žemyno ir Europos aktualijos, saugumo situacija pasaulyje.

Pažymėta, kad yra daug galimybių plėtoti šalių ekonomikos ryšius. Pasak Lietuvos delegacijos vadovo, mūsų šalies verslo įmones domina Meksikos rinka ir galimybės eksportuoti žemės ūkio produkciją, pramoninės inžinerijos, informacinių technologijų prekes ir paslaugas. Meksikos atstovai pakvietė Lietuvos verslininkus apsilankyti Meksikoje ir kartu rasti nišas abipusiai naudingam bendradarbiavimui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Minėjimo metu renginio dalyviai uždegė iš žvakučių sudėliotą žodį “Atmink", sugiedojo Tautišką giesmę ir kartu su minėjime dalyvavusiu Monsinjoru Dr. Rolandu Makricku sukalbėjo maldą už žuvusius Tėvynės gynėjus.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata