Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
Tautiška giesmė DC.jpg
Tautiška giesmė Įkelta2019.07.15

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga, prisijungdami prie tautiečių visame pasaulyje, JAV sostinėje Vašingtone ir jo apylinkėse gyvenantys lietuviai giedojo „Tautišką giesmę“ prie vieno svarbiausiųjų Jungtinių Valstijų laisvės ir demokratijos simbolių – Kapitolijaus pastato, JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios – Kongreso susirinkimų vietos.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
DSC_0028.JPG

Birželio 14-ąją dieną Vašingtone, prie paminklo komunizmo aukoms atminti, buvo skaitomi Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai. Tai pirmas kartas kai užsienyje gyvenantys lietuviais prisijungė prie šios, 4-us metus iš eilės Lietuvoje organizuojamos, akcijos, kurią organizuoja „Misija Sibiras.“

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino pirmąją šiais metais įsteigto Lietuvos ambasadoriaus fondo ateities lyderiams laureatę, linkėdamas jai sėkmės studijose, siekiant karjeros tarptautinių santykių ir politikos srityje bei primindamas, kad jos įdėtos pastangos universitete ir bendruomenėje yra ne tik vertinamos, bet ir labai reikalingos. Pirmoji Lietuvos ambasadoriaus fondo ateities lyderiams laureatė Alina Marija Orentas ambasadoje apsilankė birželio 10 d.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
3.jpg

Birželio 9 dieną Vašingtone, JAV, surengtas jau keletą metų iš eilės organizuojamas unikalus pasaulio lietuvius vienijantis renginys – Pasaulio lietuvių bėgimas, šiais metais skirtas Pasaulio lietuvių metams paminėti. Lietuvius visame pasaulyje vienijanti visuomeninė organizacija Pasaulio lietuvių bendruomenė ir „Citadele Kauno maratonas“ kvietė  lietuvius, jų šeimas bei draugus aktyviai dalyvauti šioje jungtinėje iniciatyvoje įvairiuose pasaulio miestuose.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
20190531_163102.jpg

Gegužės 31 d. Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko konferencija „Lituanistinis švietimas JAV ir studijų galimybės Lietuvoje“, kurioje dalyvavo JAV lituanistinių mokyklų pedagogai ir lietuvių bendruomenės nariai, besidomintys studijų galimybėmis Lietuvos universitetuose.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Baneris.jpg

Jei nebalsavote pirmajame LR prezidento rinkimų ture ir referendumuose, bet norėtumėte balsuoti antrajame prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose, kviečiame registruotis čia: https://www.rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija

Registracija balsavimui paštu vykdoma iki gegužės 21 d. (balsavimui registruotis galima iki gegužės 25 d. Rinkimų dieną jus užregistruoti galės balsavimo komisija ambasadoje).

Jei užsiregistravote ir balsavote pirmajame prezidento rinkimų ture ir referendumuose, Jums nieko daryti nereikia. Antrojo turo ir Europos Parlamento rinkimų biuleteniai ir balsavimo vokai Jums bus siunčiami Jūsų nurodytu adresu (tiems, kas nurodė, jog balsuos paštu).

Balsuoti atvykus į ambasadą bus galima:
2019 m. gegužės 23–24 d. nuo 10.00 iki 12.00 val. ir nuo 14.00 iki 16.00 val.; (Vašingtono laiku)
2019 m. gegužės 26 d. nuo 7.00 val. iki 13:00 val. (Vašingtono laiku).

Nepamirškite turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (LR asmens tapatybės kortelę arba LR pasą). Ambasados adresas - 2622 16th Street, NW, Washington, DC, 20009.

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Baneris.jpg

Gegužės 12 dieną vykusiuose Lietuvos prezidento rinkimuose, referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo ir referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo jau balsavo 42,5 tūkst. užsienyje balsuoti užsiregistravusių Lietuvos piliečių. Dar keletą dienų lauksime balsavusių paštu biuletenių taigi šis skaičius augs. Iš viso užsienyje šiuose rinkimuose ir referendumuose balsuoti registravosi daugiau nei 61 tūkstantis Lietuvos piliečių. Tai – 3 kartus daugiau nei užsiregistravusiųjų balsuoti 2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »

Gegužės 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Čikagoje susitiko su gausia ir aktyvia JAV lietuvių bendruomene ir dalyvavo sekmadienio mišiose Market Parko bažnyčioje. Ministras padėkojo bendruomenei už nenutrūkstamą pilietinę, visuomeninę ir finansinę paramą Lietuvai ir kvietė aktyviai dalyvauti artėjančiame referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Gegužės 4 dieną Čikagoje, JAV, besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė „Aukso paukštę“ – aukščiausią Lietuvos mėgėjų meno apdovanojimą -  Čikagos lietuvių tautinių šokių ansambliui  „Grandis”.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Paminklas.jpg

Gegužės 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo paminklo Adolfui Ramanauskui-Vanagui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadui ir su okupacija kovojusios Valstybės vadovui, atidengimo iškilmėse Čikagoje. Ceremonijoje taip pat dalyvavo A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir jo anūkė Inga Jancevičienė.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Linkevičius ir Daugirdas- URM photo.jpg

Gegužės 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Čikagoje "Lietuvos diplomatijos žvaigžde" apdovanojo dr. Joną Daugirdą, JAV lietuvių laikraščio „Draugas“ direktorių tarybos narį, žurnalo „Heritage“, skirto Lietuvos kultūros paveldo ir istorijos tematikai anglų kalba, redaktorių.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Scranton1.jpg

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas balandžio 30 dieną lankėsi Scrantono universitete Pensilvanijos valstijoje, kuriame buvo surengtas renginių ciklas, skirtas Lietuvos istorijos, kultūros ir ekonomikos pristatymui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasada JAV kartu su Vašingtono lietuvių bendruomene balandžio 25 dieną surengė dokumentinio filmo „Displaced‘ premjerą. Filme pasakojamos lietuvių, Antrojo pasaulinio karo pabaigoje pasitraukusius į Vakarus, istorijos.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Balsavimas užsienyje.jpg

Jei planuojate balsuoti paštu, kviečiame užsiregistruoti | www.rinkejopuslapis.lt | iki nurodytų datų:
Generaliniame konsulate Los Andžele iki gegužės 3 d.
Generaliniame konsulate Čikagoje iki gegužės 4 d.
Generaliniame konsulate Niujorke iki gegužės 6 d.
Ambasadoje Vašingtone (įskaitant ir rinkėjus, gyvenančius Meksikoje) iki gegužės 8 d.

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata