Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Diskusija Kalba Amerikos balsas iš Vašingtono2.jpeg

Vasario 16-18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo JAV Rytų pakrantės lietuvių bendruomenių organizuojamuose šimtmečio renginiuose.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01.jpg

Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai pasveikino Lietuvą įžengus į atkurtos Valstybės antrąjį šimtmetį. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Nuoširdžiai sveikinu visus Amerikos lietuvius, mūsų gausios diasporos atstovus ir Lietuvos bičiulius su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.

Prieš šimtą metų Lietuvos Tarybos signatarų Vilniuje pasirašytas dokumentas yra modernios Lietuvos  pagrindas, vienijantis visas tautas gyvenančias Lietuvoje ir išeiviją visame pasaulyje. Vasario 16-osios aktas buvo ir yra mūsų modernios valstybės didvyrių, kovojusių už laisvą ir nepriklausomą Lietuvą sunkiausiomis praėjusio amžiaus akimirkomis, įkvėpimo šaltinis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
facebukas 100 18.jpg

Vasario 15- 18 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir Lietuvos diplomatai dalyvaus renginiuose, skirtuose paminėti atkurtos Lietuvos šimtmetį. Renginiai ir įvairios iniciatyvos, skirtos šimtmečiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose tęsis visus 2018 m.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC01169_.JPG

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone atkurtos Lietuvos valstybės jubiliejaus proga kviečia Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančią Lietuvos diasporą ir čia gyvenančius Lietuvos draugus kartu švęsti modernios Lietuvos 100-metį ir dalintis savo iniciatyvomis kartu su visais.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
kalbėtojai.JPG

Simboliniu bėgimu Vašingtone, bei ambasadoje surengtoje diskusija buvo pagerbti Lietuvos Laisvės Gynėjai.

Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone įvyko dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra. Po filmo, kuriame nemažai dėmesio skiriama 1991 m. sausio mėn. vykdytai Sovietų karinei agresijai prieš Lietuvos žmones, surengta diskusija "Laisvės kelyje ne vieni."

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Švietimo mainų paramos fondu skelbia konkursą teikti paraiškas intensyviems lietuvių kalbos ir kultūros kursams 2018 m. Kursų trukmė – 1 mėnuo. Į kursus gali pretentuoti 18 – 29 metų užsienio lietuviai jaunuoliai. Atrinktiems kursų dalyviams bus skiriama 570 Eur/mėn. stipendija ir apmokėtas kursų mokestis. Kelionės ir apgyvendinimo išlaidos nebus padengiamos, jas turės apsimokėti pats kursų dalyvis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
LT_5.jpg

Mieli tautiečiai,

LR ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Meksikos Jungtinėms Valstijoms  nuoširdžiai sveikina Jus prasidėjus naujiems – mūsų Valstybės „šimtmečio“ - metams!

Sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dienos proga LR ambasadoje Vašingtone buvo iškelta nauja – „šimtmečio“ - Lietuvos Respublikos, o kartu ir Europos Sąjungos vėliavos.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Vilniaus eglė2017- antra foto.jpg

Nuoširdžiai sveikinu visus Amerikos ir Meksikos lietuvius ir šiose šalyse gyvenančius Lietuvos piliečius artėjančių švenčių proga - branginkime savo lietuviškas šaknis ir tradicijas, perduokime jas savo vaikams ir stiprinkime ryšį su Lietuva.

 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
DSC_0168.jpg

Gruodžio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasada JAV kartu su JBANC (the Joint Baltic American National Committee) bei Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė JAV Atstovų Rūmų Baltijos draugystės (House Baltic Caucus) grupės 20-ies metų minėjimą, kuriame dalyvavo Baltic Caucus nariai, jų kabinetų darbuotojai, JAV Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendruomenių atstovai, kitų šalių diplomatai

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Paulikaitis.jpg

Š. m. lapkričio 18 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejus, įsikūręs Čikagoje, įteikė „Metų žmogaus“ apdovanojimą Dariui Polikaičiui. Šis garbingas apdovanojimas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui įteiktas už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Henrikas Radauskas.JPG

Spalio 31 d., Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse, LR ambasados Vašingtone darbuotojai aplankė Vašingtone ir jo apylinkėse palaidotų Lietuvos diplomatų, žymių visuomenės veikėjų ir Amerikos karių, likimu susietų su Lietuva, kapus.  

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LT pusė.JPG

2017 m. spalio 26 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasadų diplomatų susitikimas su Jungtinio Baltijos Amerikos komiteto (Joint Baltic American Committee, JBANC) atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
wqeqeqeq.jpg

Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių bendruomenės XXI Taryba š. m. spalio 6 - 8 dienomis Omahos mieste, Nebraskos valstijoje surengė III sesiją.

Susitikime dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 JAV valstijų, prie jų taip pat prisijungė išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Darius Gaidys, Julius Pranevičius ir Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Antanas Vinkus, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir kiti garbingi svečiai. „Globalios Lietuvos“ programą ir jos įgyvendinimą pristatė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė.
 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Himnas-2017.jpg

Vašingtono lietuviai prisijungė prie iniciatyvos, kai visi Lietuvos gyventojai ir lietuviai visame pasaulye liepos 6 d. - Mindaugo Karūnavimo šventę - gieda Lietuvos himną. Ši iniciatyva vienija lietuvius ir Lietuvos piliečius visame pasaulyje.

Šiemet Lietuvos ambasada JAV ir Vašingtono Lietuvių bendruomenė lietuvius Tautišką giesmę pakvietė giedoti prie Kapitolijaus - JAV Kongreso.

Šiemet Lietuvoje himnas bus giedamas ant šimto šalies piliakalnių.

Iniciatyva giedoti Lietuvos himną liepos 6 d. gyvuoja nuo 2009 m.

Video galima pasižiūrėti ambasados facebook puslapyje: https://www.facebook.com/lrambasadajav/​

 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata