Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija

Sukurta 2019.10.08 / Atnaujinta 2019.10.08 22:14
   Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija
   Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija
   Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija
   Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija
   Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija

   Spalio 5 - 8 dienomis  Lietuvos Respublikos Seimo, Užsienio reikalų ministerijos ir ambasados Vašingtone  kvietimu Lietuvoje lankosi JAV Senatorių ir Atstovų Rūmų narių patarėjų delegacija. Vizito metu JAV pareigūnai susipažįsta su saugumo padėtimi Lietuvoje ir Baltijos jūros regione, priemonėmis kovojant su dezinformacija, aptaria dvišalių santykių perspektyvas, energetinio, ekonominio ir kibernetinio saugumo klausimus, santykius su Rusija, situaciją Rytų partnerystės šalyse ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

   JAV pareigūnų delegaciją sudaro trijų JAV Senatorių ir keturių Atstovų Rūmų narių ir JAV Kongreso Helsinkio komisijos, kuri teikia rekomendacijas saugumo stiprinimo ir JAV bei Europos valstybių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityse klausimais, atstovai. Daugumą sudaro dirbantys Senato ir Atstovų Rūmų  gynybos, užsienio reikalų, asignavimų, finansų ir teisės komitetų narių biuruose. Delegacijoje yra keturi respublikonų partijos atstovai ir trys priklausantys demokratų partijai.

   Vizito Lietuvoje metu JAV Kongreso patarėjai Lietuvoje susitiko su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos  ministerijų vadovybe, Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjais, Vyriausybės kanceliarijos atstovais, dalyvavo apskrito stalo diskusijose su Nevyriausybinių organizacijų atstovais. Svečiai iš JAV dalyvavo Vilniuje surengtame Ministrų lygio susitikime Transatlantinės partnerystės bendradarbiavimo klausimais, kuriame dalyvavo Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir JAV energetikos sekretorius Rick Perry. Delegacija taip pat lankėsi NATO pajėgų integravimo vienete (NFIU), kuriuos Aljansas 2015 m. įsteigė Vidurio ir Rytų šalyse narėse, reaguodamas į kintančią saugumo aplinką regione.

   JAV Kongreso patarėjai taip pat apsilankė Panerių memoriale, kartu su Lietuvos diplomatais simboliškai pagerbė generolo, kovų už JAV nepriklausomybę didvyrio Tado Kosciuškos atminimą, susipažino su Lietuvos istorija ir kultūra. 

   Pastaruoju metu JAV Kongreso narių patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami du kartus per metus. Vizitai organizuojami bendradarbiaujant kartu su Latvija ir Estija. Apsilankę Lietuvoje JAV Kongreso narių patarėjai vyks į kitas Baltijos šalis.

   Naujienlaiškio prenumerata