Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje vieši Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas

Sukurta 2019.09.10 / Atnaujinta 2019.09.10 16:04
   Lietuvoje vieši Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas
   Lietuvoje vieši Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas
   Lietuvoje vieši Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas
   Lietuvoje vieši Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas

   Rugsėjo 10 d. Lietuvoje viešintis Pensilvanijos Gubernatorius Tomas Wolfas šiandien susitiko su Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, užsienio reikalų viceministru Dariumi Skusevičiumi. Susitikimuose taip pat dalyvauja ir ambasadorius R.Kriščiūnas, Lietuvos garbės generalinė konsulė Pensilvanijos valstijoje Krista Bard, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas, generolas majoras Anthony Carrellis.

   Pokalbiuose aptartas bendradarbiavimas gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse. Prezidentas pasidžiaugė, kad JAV ir toliau išlieka strategine mūsų šalies saugumo partnere. Pasak Prezidento, nuolatinis Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių dalyvavimas Lietuvoje vykstančiose pratybose rodo realų JAV karinių pajėgų dalyvavimą krašto gynyboje ir papildomas saugumo garantijas mūsų regionui. Nemažai dėmesio buvo skirta ekonominių ryšių plėtojimui, bendradarbiavimui energetinio saugumo srityje. JAV yra strateginė Lietuvos prekybos partnerė, o tokie sektoriai kaip žemės ūkis, tekstilė ir drabužiai, mediena ir baldai, inžinerija, chemijos pramonė yra ypač perspektyvūs. Prezidentas pabrėžė, kad abi šalys yra suinteresuotos plėsti akademinius mainus gyvybės mokslų, medicinos, visuomenės sveikatos, biotechnologijos, inžinerijos ar IT srityse.

   Viceministras D. Skusevičius pakvietė Pensilvanijos energetikos kompanijas aktyviai dalyvauti spalio 7 dieną Vilniuje rengiamame antrajame Partnerystės Transatlantiniam energetikos bendradarbiavimui (P-TEC) ministrų susitikime ir kituose mūsų šalyje organizuojamuose verslo renginiuose.

   Gubernatorius T. Wolfas taip pat susitiks su krašto apsaugos ministru, kitų institucijų ir verslo atstovais, lankys Lietuvoje ir Lenkijoje dislokuotus Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karius, dalyvaus pratybose „Inžinierių griausmas 2019“ Pabradėje, pagerbs Holokausto aukas Paneriuose.

   Lietuvos ir Pensilvanijos ryšius stiprina ir antra pagal dydį JAV lietuvių bendruomenė, kurioje gyvena apie 80 tūkstančių lietuvių.
   Foto: R.Dačkus ir URM.

   Naujienlaiškio prenumerata