Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą

Sukurta 2017.10.16 / Atnaujinta 2017.10.16 16:24
   Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą
   Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą
   Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą

   Spalio 15 d. Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiunas kartu su Lenkijos ambasadoriumi Piotr Wilczek, JAV kariuomenės, valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovais Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą.

   Lenkijos ambasada spalio 14 – 15 dienomis Vašingtone organizavo renginius, skirtus paminėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, kovų už JAV nepriklausomybę dalyvio 200-ųjų mirties metinių sukaktį.

   R. Kriščiūnas savo kalboje prie Tado Kosciuškos monumento Vašingtone pabrėžė 1794-ųjų sukilimo vado nuopelnus ir reikšmę šių dienų visuomenei. Ambasadorius pažymėjo, kad vertybės, kuriomis visą savo gyvenimą vadovavosi Tadas Kosciuška yra aktualios ir šiandien.

   „Laisvės siekis, už kurį kovojo T. Kosciuška,  jungia  JAV, Lenkijos ir Lietuvos žmones ir stiprina transatlantinės bendruomenės ryšius“, – akcentavo  R. Kriščiūnas.

   Ambasadorius savo pasisakyme  taip pat prisiminė JAV Prezidento Tomo Džefersono žodžius apie generolą Tadą Kosciušką, kad tai yra tyriausias laisvės sūnus, kurį jam yra tekę pažinti.

   R. Kriščiūnas kartu su Lenkijos ambasadoriumi Piotr Wilczek padėjo vainikus prie Tado Kosciuškos monumento Vašingtone.

   200-ųjų Tado Kosciuškos mirties metinių išvakarėse Vašingtone buvo surengtas pagarbos bėgimas pavadintas „Kosciuškos laisvės bėgimu“. Šiame simboliniame pagarbos bėgime, kurį organizavo Lenkijos ambasada JAV, dalyvavo ir Lietuvos diplomatai, įveikę 5 ir 10 kilometrų trasas vaizdingose Vašingtono apylinkėse.

   Įvertindama Tado Kosciuškos gyvenimo žygdarbių ir istorinio palikimo reikšmę Lietuvos, Lenkijos ir JAV laisvės ir nepriklausomybės idėjoms UNESCO generolo 200 metų mirties sukaktį įtraukė į 2017 metų minėtinų sukakčių sąrašą.

   Naujienlaiškio prenumerata