Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuvos vadovai sveikina JAV Nepriklausomybės dienos proga

Sukurta 2017.07.04 / Atnaujinta 2017.07.04 16:59

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinimo laiške JAV Prezidentui Donaldui Trumpui pabrėžė, kad Jungtines Amerikos Valstijas ir Lietuvą visada sujungia tie patys tikslai. Prezidentės teigimu, Lietuva ir JAV yra tvirti sąjungininkai, mūsų šalis yra pasirengusi toliau stiprinti NATO ir kovoti su terorizmu, plėsti Europos energetinį saugumą, spręsti karo Ukrainoje problemą. Prezidentė padėkojo JAV už Lietuvoje dislokuotus karius ir karinę įrangą, kurių buvimas yra ne tik solidarumo ir draugystės išraiška, bet ir vienas mūsų valstybės saugumo stiprinimo pagrindų. Šventės proga šalies vadovė visiems amerikiečiams pasaulyje palinkėjo nuotaikingo minėjimo, taikos, visokeriopos sėkmės ir vienybės.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikinimo laiške JAV viceprezidentui Maikui Pensui rašė, šiandien Lietuvos ir JAV tikslas yra bendras – tai laisvės, demokratijos ir pagarbos pagrindinėms žmogaus teisėms užtikrinimas tiek Europos, tiek ir viso pasaulio bendruomenėse. 
Premjeras pažymėjo Lietuvos pasirengimą išplėsti mūsų bendradarbiavimą technologijų, mokslo ir energetikos srityse, ypač – suskystintų gamtinių dujų tiekimu per Klaipėdoje esantį SGD terminalą. 
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sveikinime JAV valstybės sekretoriui Reksui Tillersonui pažymėjo, kad JAV išlieka svarbiausiu Lietuvos strateginiu sąjungininku, užtikrinant šalies nacionalinį saugumą, akcentavo Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės ir transatlantinių ryšių svarbą. Ministras pasidžiaugė, kad JAV Nepriklausomybės dieną kartu su visais amerikiečiais švenčia ir gausi JAV lietuvių bendruomenė, kurios aktyvus dalyvavimas šalies politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime prisideda prie šios šalies gerovės kūrimo ir klestėjimo.
Lietuvos užsienio reikalų ministras pakvietė R. Tillersoną artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje, aptarti aktualius saugumo, prekybos, dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat dalyvauti kitais metais minimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventiniuose renginiuose.
Laiškuose Lietuvos vadovai perduoda nuoširdžiausius sveikinimus visiems Amerikos žmonėms.
 

Naujienlaiškio prenumerata