Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Meksikoje surengtos politinės konsultacijos

Sukurta 2017.02.02 / Atnaujinta 2017.02.02 18:59
   Meksikoje surengtos politinės konsultacijos
   Meksikoje surengtos politinės konsultacijos
   Meksikoje surengtos politinės konsultacijos

   Vasario 1 d. Meksike surengtos trečiosios dvišalės Lietuvos ir Meksikos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos.

   Lietuvos delegacijai vadovavo Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius ambasadorius Eduardas Borisovas, Meksikos delegacijai  - Europos departamento direktorius ambasadorius Francisco Del Río.  Susitikimuose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV ir Meksikai Rolandas Kriščiūnas.

   Politinėse konsultacijose aptarti dvišaliai Lietuvos ir Meksikos santykiai, jų plėtojimo galimybės, Europos Sąjungos ir Meksikos santykiai, Amerikos žemyno ir Europos aktualijos, saugumo situacija pasaulyje.

   Pažymėta, kad yra daug galimybių plėtoti šalių ekonomikos ryšius. Pasak Lietuvos delegacijos vadovo, mūsų šalies verslo įmones domina Meksikos rinka ir galimybės eksportuoti žemės ūkio produkciją, pramoninės inžinerijos, informacinių technologijų prekes ir paslaugas. Meksikos atstovai pakvietė Lietuvos verslininkus apsilankyti Meksikoje ir kartu rasti nišas abipusiai naudingam bendradarbiavimui.

   Meksikos delegacija pativrtino savo ketinimus artimiausiu metu paskirti garbės konsulą Lietuvoje, pabrėžė matantys didelį potencialą plėtoti abiejų šalių parlamentų ryšius.

   Studentai iš Meksikos paraginti studijoms rinktis Lietuvos universitetus bei sutarta aktyvinti ryšius tarp abiejų šalių mokslinių tyrimų centrų.

   Lietuvos delegacija pabrėžė Meksikos paramos Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje svarbą, aptarta galimybė Lietuvai tapti Ramiojo vandenyno aljanso, jungiančio Čilę, Kolumbiją, Meksiką ir Peru, stebėtoja.

   Po politinių konsultacijų įvyko Lietuvos URM delegacijos susitikimas su Meksikos užsienio reikalų viceministru ambasadoriumi Carlos de Icaza, o išvakarėse surengtas susitikimas su Europos Sąjungos delegacijos Meksikoje vadovu ambasadoriumi Andrew Standley.

   Vasario 2-3 d. E.Borisovas dalyvaus Kankune rengiamame JAV, Kanadoje, Lotynų Amerikos ir Karibų šalyse dirbančių Lietuvos garbės konsulų suvažiavime, kuriame bus aptartos Lietuvos aktualijos, santykiai su šiomis šalimis, garbės konsulų darbo naujienos ir poreikiai.

   Pirmosios Lietuvos ir Meksikos URM dvišalės politinės konsultacijos įvyko 2002 m. Vilniuje, antrosios – 2008 m. Meksikoje.

   Lietuva ir Meksika diplomatinius santykius užmezgė dar tarpukariu - 1938 m., jie atkurti 1991 m.. Meksikai akredituota Lietuvos ambasada JAV, o Lietuvai– Meksikos ambasada Švedijoje. Nuo 2009 m. Lietuvos garbės konsulu Meksikoje dirba Ronen Waisser Landau.

   Naujienlaiškio prenumerata