Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
susitikimas su Bob Corker ir  B. Menandez 03 06 Senato uzsienio reikalu komitetas.jpg

Kovo 6 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius drauge su Latvijos ir Estijos kolegomis lankėsi JAV Kongrese, kur vyko susitikimai su Atstovų rūmų ir Senato užsienio reikalų komitetų atstovais. Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai susitiko su Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininku Edu Royce‘u, jo pavaduotoju Eliotu Engeliu ir komiteto nariais, taip pat Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Bobu Corkeriu, jo pavaduotoju Robertu Menendezu ir senatoriumi Jamesu Rischu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Atlantic Council renginys2.jpg

Kovo 6 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone atidarė Lietuvos ir JAV organizuojamą konferenciją, skirtą Baltijos regiono oro gynybos klausimams. Čia pristatyta buvusio NATO Europos pajėgų vado atsargos generolo Philipo Breedlove parengta studija „Efektyvios oro gynybos Šiaurės Europoje link“. Konferencijos metu aptartas vienas svarbiausių mūsų regiono pajėgumų klausimas – regioninės oro gynybos sistemos kūrimas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Rankos paspaudimas Tillersonui.jpg

Kovo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius drauge su Latvijos ir Estijos kolegomis Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Clipboard02.jpg

Kovo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su JAV specialiuoju atstovu Ukrainos deryboms, ambasadoriumi Kurtu Volkeriu (Kurt Volker) aptarė saugumo klausimus regione, Minsko sutarimų įgyvendinimo svarbą, Jungtinių Tautų taikdarių okupuotame Donbase klausimą bei Ukrainos reformų ateitį

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 3 d. Vašingtone dalyvaus Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų viršūnių susitikime.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Istorinė, kultūros diplomatija »

Gruodžio 13 dieną Vašingtone prasidėjo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas ir Baltijos valstybių, JAV, Šiaurės Europos šalių karinis dialogas.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
ALBC - Laura.jpg

2017 m. spalio 10 d.  Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Giedrius Jeglinskas dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje su Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (American-Lithuanian Business Council, ALBC) įmonėmis-narėmis, dirbančiomis gynybos srityje bei Virdžinijos ekonominės partnerystės Gynybos programos įmonėmis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
LL ir ambasadorius su NSC.JPG

Rugsėjo 21-22 dienomis Vašingtone viešėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministras susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju generolu majoru Ricky L. Waddellu ir JAV nacionalinio saugumo tarybos vyriausiuoju direktoriumi Europos ir NATO klausimais Richardu Hookeriu; o taip pat su JAV eskertais saugumo klausimais, dalyvavo metinėje CEPA konferencijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
IMG_2358.JPG

Liepos 31 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Taline dalyvavo Baltijos šalių vadovų ir JAV viceprezidento Mike Pence susitikime.

Kaip pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba, susitikime daugiausia dėmesio skirta regiono saugumo stiprinimui ir Baltijos šalių bei JAV bendradarbiavimui gynybos srityje. 

 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
DSC00615.JPG

2017 m. birželio 29 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone vyko priėmimas Atlantic Council ir Konrado Adenauerio Fondo organizuotos konferencijos „Dezinformacija: kitas frontas ir atsakomieji veiksmai“ dalyviams. Renginio metu konferencijos dalyvius sveikino ambasadorius Rolandas Kriščiūnas Seimo narė R.Juknevičienė. Atlantic Council direktorių tarybos narys, buvęs JAV Gynybos sekretoriaus padėjėjas Franklinas Kreimeris (Franklin Kramer) Lietuvos ambasadoje vykusio renginio metu apibendrino konferenciją ir pateikė išvadas kaip efektyvinti kovą su dezinformacija.

NATO ir tarptautinis saugumas »
Kalba AC.jpg

2017 m. birželio 29 Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė Vašingtone surengtone konferencijoje „Dezinformacija: kitas frontas ir atsakomieji veiksmai“ pažymėjo, kad Kremliaus vykdoma dezinformacijos kampanija pasmerkta žlugti. 

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
LR SP V.Pranckietis su N.Pelosi.jpg

Birželio 28 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Atstovų Rūmų Pirmininku Polu Rajenu (Paul Ryan), Atstovų rūmų mažumos lydere, kongresmene Nense Pelosi (Nancy Pelosi), dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadų, kartu su Džono Hopkinso universiteto Transatlantinių santykių centru organizuotoje diskusijoje JAV Kongrese.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
DSC00554.JPG

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir kitoms Rytų partnerėms ir transatlantinės prekybos klausimus.

Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
1 foto (su Reedu).jpg

Europos saugumas išliks Jungtinių Amerikos Valstijų politikos prioritetu, tad Baltijos šalys gali būti tikros dėl kolektyvinės gynybos ir paramos“, – sake Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, po šią savaitę įvykusio vizito į JAV.

Pasak ministro, vieningą nuomonę dėl būtinybės stiprinti Europos saugumą rodo Senato ketinimas iki 5 mlrd. JAV dol. didinti finansavimą Europos patikinimo iniciatyvai (angl. European Reassurance Initiative), kuria finansuojama JAV operacija „Atlanto ryžtas” (angl. Atlantic Resolve). Pagal ją JAV siunčia papildomas pajėgas ir dislokuoja reikiamus pajėgumus Europoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos sostinėje susitiko su valstijos gubernatoriumi Tomu Wolfu (Thomas Wolf). Birželio 5 d. įvykusiame susitikime ministras akcentavo glaudžius Lietuvos ir Pensilvanijos ryšius. Pasak ministro, Lietuvos ryšiai su JAV stiprėja, o Pensilvanija gali tapti Lietuvos vartais į JAV. Susitikimo metu buvo pažymėta, kad Lietuva pasižymi aukštais mokslo pasiekimais gamtos moksluose, IT sektoriaus išvystymu – tai gali tapti puikiu stimulu tarpusavio prekybai ir investicijoms. Krašto apsaugos ministras  taip pat  pasiūlė užmegzti kontaktus tarp kibernetinės gynybos ekspertų.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata