Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.

Sukurta 2018.01.16 / Atnaujinta 2018.01.16 21:39
   Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.
   Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.
   Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.
   Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.
   Renginiais Vašingtone pagerbti Lietuvos Laisvės gynėjai.

   Simboliniu bėgimu Vašingtone, bei ambasadoje surengtoje diskusija buvo pagerbti Lietuvos Laisvės Gynėjai.

   Sausio 12 d. LR ambasadoje Vašingtone įvyko dokumentinio filmo “Vytautas Landsbergis- laisvės keliu” peržiūra. Po filmo, kuriame nemažai dėmesio skiriama 1991 m. sausio mėn. vykdytai Sovietų karinei agresijai prieš Lietuvos žmones, surengta diskusija "Laisvės kelyje ne vieni."

   "Šiandien mus apima dvilypis jausmas- liūdime ir pagerbiame žuvusiųjų atminimą, bet tuo pačiu švenčiame ir pergalę- laisvės pergalę," susirinkusiems į filmo peržiūrą vašingtoniečiams sakė Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas. "Tomis lemtingomis dienomis laisvės kelyje Lietuva nebuvo viena. Milžiniška Lietuvos diasporos Amerikoje parama, bei Rusijos žmonių ir visos tarptautinės bendruomenės palaikymas padėjo mums apginti laisvę," pabrėžė R.Kriščiūnas.

   Po filmo vykusioje diskusijoje su Lietuvos diaspora, JAV pareigūnais, ekspertais, ir žurnalistais, o taip pat Rusijos pilietinės visuomenės atsovais, pažymėta, kad Baltijos šalių kova už laisvę, bei Rusijos ir demokratinio pasaulio parama šiai kovai buvo lemtingas momentas sprendęs ir Sovietų Sąjungos likimą.

   "Tai buvo vienos didžiausių demonstracijų Rusijos istorijoje", sakė žymus Rusijos intelektualas Andrejus Piontovskis apie Rusijos žmonių reikštą solidarumą su Lietuva po Sovietų armijos agresijos prieš taikius Lietuvos gyventojus po 1991 m. Sausio 13-osios. "Šios demonstracijos kilo spontaniškai, kai Rusijos žmonės pamatė Sovietų armijos vykdomą agresiją."

   Savo prisiminimais apie Sovietų armijos įvykdytus nusikaltimus Vilniuje dalinosi JAV Transliuotojų tarybos vadovo pavaduotojas Jeff Trimble, kuris 1986-1991 m. vadovavo "US News" Maskvos biuriui ir lemtingomis 1991 m. sausio mėn. dienomis buvo Vilniuje.

   Viktoras Nakas, 1987-1991 m. vadovavęs Lietuvos informaciniams biurui Vašingtone, pasakojo apie informacinio biuro ir Lietuvos diasporos darbą, skleidžiant Amerikai ir pasauliui žinias iš Lietuvos. Operatyvus žinių perteikimas demokratinio pasaulio visuomenėms buvo ypač svarbus stabdant galimą tolimesnę Sovietų agresiją ir nusikaltimus.

   Sausio 13 d. ambasada Vašingtone taip pat surengė simbolinį bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtą pagerbti Sausio 13-osios didvyrius. Bėgime dalyvavo gausus būrys JAV gyvenančių lietuvių, Lietuvos draugų ir Lietuvos diplomatų, kurie solidarizavosi su Vilniuje jau 27 kartą rengiamo bėgimo dalyviais, prisimindami ir padėkodami Lietuvos laisvės gynėjams. 

   Simbolinio bėgimo Vašingtone trasa driekėsi nuo JAV Kapitolijaus link Vašingtono memorialo iki šalia Baltųjų Rūmų esančio paminklo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų metų sukilimo vadui, generolui Tadui Kosciuškai skirto paminklo ir atgal. Šeimos su mažais vaikais bėgdami ar eidami įveikė kiek trumpesnę distanciją. 

   Lietuvos Respublikos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas po finišo visiems bėgimo dalyviams įteikė atminimo medalius, kuriuos gauna ir bėgikai Vilniuje įveikę bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ distanciją nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto.

   Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines. 9 kilometrų bėgimo trasa simboliškai sujungia Antakalnio kapines, kuriose palaidotos Sausio 13-osios aukos, ir Televizijos bokštą. Prieš startą bėgimo dalyviai padeda gėlių ant žuvusiųjų kapų.

   Bėgimą Vilniuje organizuoja ir vykdo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene. Pastaraisiais metais pagarbos bėgimai „Gyvybės ir mirties keliu“ organizuojamai ne tik Vilniuje, bet ir kitos pasaulio šalyse. 

   Naujienlaiškio prenumerata