Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Seimo Pirmininkas: Atstovų Rūmuose išgirdau patvirtinimą, kad JAV laikysis įsipareigojimų NATO

Sukurta 2017.06.30 / Atnaujinta 2017.06.30 15:03
  Seimo Pirmininkas: Atstovų Rūmuose išgirdau patvirtinimą, kad JAV laikysis įsipareigojimų NATO

  Birželio 28 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Atstovų Rūmų Pirmininku Polu Rajenu (Paul Ryan), Atstovų rūmų mažumos lydere, kongresmene Nense Pelosi (Nancy Pelosi), dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadų, kartu su Džono Hopkinso universiteto Transatlantinių santykių centru organizuotoje diskusijoje JAV Kongrese.

  Susitikime su Atstovų Rūmų Pirmininku P. Rajenu buvo pažymėta transatlantinių santykių bei tarpparlamentinio bendradarbiavimo stiprinimo svarba, šalims kylantys saugumo iššūkiai, galimybės plėtoti prekybinius ryšius. 

  Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas supažindino su Lietuvos vykdomais įsipareigojimus stiprinti gynybos pajėgumus, didinti visuomenės atsparumą. Parlamento vadovas taip pat supažindino su Seimo sprendimu kitąmet didinti lėšas gynybai, NATO skiriant 2,07 proc. BVP. V. Pranckietis ragino JAV išlaikyti dėmesį ir paramą ES Rytų kaimynystės šalims, ir padėkojo už didinamą Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (European Reassurance Initiative) finansavimą.

  „Kalbant apie saugumo klausimus ypač svarbu bendradarbiavimas, aiški ir vieninga pozicija sprendžiant bendras problemas, keitimasis nuomonėmis ir spendimų paieška, stebint Europai, Šiaurės ir Baltijos šalims kylančius iššūkius, nuolat kintančią saugumo situaciją, nepamirštant neteisėtos Krymo aneksijos ir padėties Ukrainoje“, – susitikime teigė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  Atstovų Rūmų Pirmininkas P. Rajenas supažindino NB8 parlamentų pirmininkus su Kongreso laukiančiais vidaus politikos iššūkiais, priimant svarbius JAV visuomenei įstatymus dėl mokesčių, sveikatos apsaugos, džiaugėsi neseniai įvykusia sėkminga jo kelione į mūsų regioną.

  Atstovų Rūmų Pirmininkas patikino, kad JAV laikysis savo įsipareigojimų NATO, o vakar Atstovų Rūmuose beveik vienbalsiai priimta rezoliucija, remianti Šiaurės Atlanto Aljansą ir 5-ąjį sutarties straipsnį – dar vienas to patvirtinimas.

  Pasak V. Pranckiečio, susitikimas su P. Rajenu buvo labai šiltas ir atviras, pokalbis vyko tarp bendraminčių, išpažįstančių tas pačias  vertybes. 

  Susitikime su Atstovų Rūmų mažumos lydere N. Pelosi dalyvavo ir kiti Demokratų partijos atstovai, kongresmenai Elsis Heistingsas (Alcee Hastings), Džimas Kosta (Jim Costa) ir Lois Frankel. Susitikime kongresmenai taip pat patvirtino JAV įsipareigojimus NATO. JAV kongresmenai pažymėjo, kad NATO yra ir JAV saugumo garantas, ir tai yra aiški abiejų tiek Respublikonų, tiek Demokratų partijų pozicija. Pokalbio metu buvo akcentuojamas bendras JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių šių dienų saugumo iššūkių supratimas, sutarta, kad būtina stiprinti transatlantinį bendradarbiavimą, JAV ir Europos Sąjungos prekybinius ryšius.

  NB8 parlamentų pirmininkai su kongresmenais Gregoris Myksas (Gregory Meeks) ir Rendis Haltgtrenas (Randy Hultgtren) taip pat aptarė kibernetinio saugumo, branduolinės saugos, hibridinių grėsmių ir visuomenių atsparumo didinimo priešiškai propagandai klausimus.

  Birželio 26-28 dienomis susitikimuose su JAV pareigūnais dalyvavo šie parlamentų vadovai: Pija Kjesgard (Pia Kjærsgaard) (Danija), Eikis Nestoras (Eiki Nestor) (Estija), Marija Lohela (Maria Lohela) (Suomija), Unur Bra Konradsdotir (Unnur Brá Konráðsdóttir) (Islandija), Inara Mūrniecė (Ināra Mūrniece) (Latvija), Olemikas Tomesenas (Olemic Thommessen) (Norvegija), Urbanas Ahlinas (Urban Ahlin) (Švedija).

  Birželio 29 d. Seimo Pirmininkas susitiks su Konektikuto valstijos gubernatoriumi Daneliu Malojumi (Dannel Malloy), Niu Briteno mere Erin Stiuart (Erin Stewart), lietuvių bendruomene Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Niujorke.

          Tomo Enquist nuotr.

   

  Naujienlaiškio prenumerata