Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV atstovai tarėsi kaip sustiprinti transatlantinį ryšį

Sukurta 2017.12.13 / Atnaujinta 2017.12.13 21:54

Gruodžio 13 dieną Vašingtone prasidėjo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (Enhanced Partnership in Northern Europe, e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikimas ir Baltijos valstybių, JAV, Šiaurės Europos šalių karinis dialogas.

Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė ambasadorė Asta Skaisgirytė pabrėžė transatlantinio Šiaurės, Baltijos šalių ir JAV įvairiapusiško bendradarbiavimo svarbą, stiprinant tarptautinį ir regioninį saugumą. 

JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalys (NB8) aptarė transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos, Baltijos regiono energetinės nepriklausomybės perspektyvas ir svarbiausius bendrus ateities projektus, hibridines grėsmes ir kovos su dezinformacijos sklaida reikšmę, taip pat ir santykių su Rusija, ES Rytų kaimynystės, kovos su terorizmu klausimus.

„JAV yra Lietuvos strateginis partneris, siekiame plėsti JAV bendradarbiavimą su Šiaurės ir Baltijos valstybėmis, stiprinant transatlantinį ryšį, kuris yra esminis indėlis į mūsų regiono saugumą“, – pasakė Asta Skaisgirytė.

Aptarta tvirtos ir nuoseklios politikos santykiuose su Rusija svarba, pabrėžiant transatlantinės koordinacijos reikšmę, išlaikant sankcijas ir poveikio priemones. Sutarta, jog svarbu ir toliau reikalauti, kad Rusija laikytųsi sutartų tarptautinių taisyklių ir principų. Politikos direktorė A.Skaisgirytė pabrėžė, kad demokratinės valstybės turi nuosekliai stiprinti paramą demokratiškai nusitekusiai Rusijos pilietinei visuomenei.

E-PINE – tai JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimo mechanizmas, oficialiai paskelbtas Vašingtone 2003 m. Šia iniciatyva siekiama įtvirtinti saugumo ir stabilumo zoną regione bei panaudoti Šiaurės ir Baltijos valstybių patirtį kaimyninių regionų vystymuisi.

Naujienlaiškio prenumerata