Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

SVARBI INFORMACIJA LR piliečiams dėl grįžimo į Lietuvą/keliavimo COVID-19 pandemijos metu

Sukurta 2020.03.15 / Atnaujinta 2020.03.17 04:56
  SVARBI INFORMACIJA LR piliečiams dėl grįžimo į Lietuvą/keliavimo COVID-19 pandemijos metu

  Pateikiame informaciją apie grįžimą į Lietuvą ir atsakymus į dažniausiai užduodamus JAV viešinčių Lietuvos piliečių klausimus. Situacija keičiasi labai greitai, tad informaciją nuolat atnaujinsime.

  [primename bendrą Užsienio reikalų ministerijos rekomendaciją keliaujantiems LR piliečiams- nelaukti ir kuo skubiau grįžti į Lietuvą (arba kitą šalį, kurioje gyvenate). Raginame susisiekti su oro linijomis ir/ar kelionių agentūromis, nes jos turi rezervacijos sistemas ir tiksliau mato kurie oro uostai ir kada priima ir kur yra laisvų vietų. Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą naujausią informaciją keliaujantiems galima rasti čia].
   
  Ką reiškia, kad yra vykdoma piliečių registracija? Ar bus organizuojamas piliečių pargabenimas?
  Diplomatinėse atstovybėse registruojami keliaujantys piliečiai, neturintys galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą - yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje). Atkreipiame dėmesį, kad registracija neatleidžia nuo pareigos savarankiškai ieškoti alternatyvių grįžimo į Lietuvą būdų, kol jie egzistuoja, ir negarantuoja pargabenimo iš JAV.
  Šiuo metu išvykimas iš JAV nėra ribojamas, tad LR piliečiai gali išvykti per Europos miestus, jei tik bus vykdomi skrydžiai. Atkreipiame dėmesį, kad dalis Europos šalių neįleidžia kitų šalių piliečių, todėl prieš skrydį primygtinai rekomenduojame susisiekti su skrydį vykdančia oro linijų bendrove ir užsitikrinti, kad Jūs pasieksite galutinį kelionės tikslą.
  Skrydžiai iš/į Šengeno į JAV planuojami tęsti ir įsigaliojus draudimui ES piliečiams atvykti į JAV, tik mažesne apimtimi: per 13 nustatytų JAV oro uostų (JFK Niujorke, Čikagos O‘Hare, San Francisko, Sietlo, Honolulu, Los Andželo, Atlantos, Vašingtono Dulles, Detroito, Dalaso, Newark, Bostono ir Majamio).
   
  Kaip užsiregistruoti piliečiams, keliaujantiems JAV, Meksikoje, Karibuose?

  Prašome nedelsiant susisiekti su Lietuvos ambasada JAV elektroniniu paštu: [email protected]

  Maloniai prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą.  Registruojama bus iki kovo 17 dienos (antradienio)  10:00 val. JAV Rytų pakrantės laiku.

  Kada bus/ar bus organizuojamas užsiregistravusių pargabenimas?
  Vyriausybė, atsižvelgdama į užsiregistravusių skaičių, spręs  iš kur, kada ir kaip bus gabenami LT piliečiai, negalintys savarankiškai grįžti iš užsienio dėl nutrauktų skrydžių ar uždarytų sienų. Pats užsiregistravimas kelionės atgal į Lietuvą negarantuoja. Šiuo metu skrydžiai iš JAV nėra organizuojami. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, Lietuvos ambasada Vašingtone su užsiregistravusiais piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.
   
  Jei grįšiu į Lietuvą, ar galėsiu iš jos išvykti?
  Karantino laikotarpiu (nuo kovo 16 d. 00:00 iki kovo 30 d. 24:00) Lietuvos Respublikos piliečiai bus išleidžiami, jei turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje ir pateiks papildomą tai įrodantį dokumentą. Daugiau informacijos: https://urm.lt/default/lt/naujienos/svarbi-informacija-apie-isvykimo-is-lietuvos-karantino-laikotarpiu-isimtis
   
  Ar galiu likti Jungtinėse Amerikos Valstijose?
  Jeigu turite galimybę laukti, pratęsti nuomą ir pan., Jūs galite likti Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV šiuo metu nėra ypatingos rizikos dėl COVID-19 šalis). Priimdami sprendimą, įvertinkite situaciją, finansines, šeimynines ir imigracijos aplinkybes, kadangi artimiausiu metu gali būti apribotas susisiekimas (dauguma šalių uždaro sienas, oro uostus) ir tam tikrą laiką negalėsite sugrįžti į Lietuvą. Būtinai sekite vietos, kur esate, valdžios rekomendacijas, taip pat pasirūpinkite sveikatos draudimu.

  Man atėjo pranešimas kad atšaukta ESTA. Ar galiu skristi į JAV ?

  Tikrai negalite skristi į JAV, įskaitant tranzitinius/jungiamuosius skrydžius. Reikia ieškoti kitų jungiamųjų skrydžių (ne per JAV).

  Ką daryti, jeigu nusprendus likti JAV nebebus galimybių grįžti iki pagal ESTA numatyto termino?
  Dėl esamų ribojamų ir atšaukiamų skrydžių, dalis LR piliečių gali viršyti buvimo JAV laiką, kuris numatytas pagal ESTA (90 dienų). Lietuvos ambasada ir generaliniai konsulatai JAV aiškinasi aplinkybes, ką Lietuvos piliečiams daryti šiuo atveju. JAV institucijos žino apie šią problemą - gavę jų atsakymą, iškart informuosime.
   
  Ar manęs gali neišleisti iš JAV ar nubausti dėl pažeisto ESTA numatyto termino?

  Jus tikrai išleis iš JAV (baudų nepateiks). Ši “pažeidimo “ problema visiems žinoma ir daug kas susiduria

  Mokausi JAV, universitete. Grįžau į Lietuvą atostogų. Ar galiu dabar vykti atgal  į JAV?
  JAV studentų patekti /grįžti į JAV šiuo metu neleidžia (pvz. su J1 viza).

  Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?
  Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos, tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja. Tačiau, net ir esant karantinui, Lietuvos piliečiai ir gyventojai į Lietuvą bus įleidžiami, jei tik ras būdų grįžti į Lietuvą (jiems bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija).
   
  Per kur mums skristi, nes tarpiniai oro uostai užsidarinėja?
  Informacija nuolat kinta. Pirmiausia teiraukitės oro bendrovėse ir kelionių agentūrose - jos turi rezervavimo sistemas, kuriose iškart mato visas jungtinių skrydžių galimybes/vietas. Apie kitų šalių apribojimus skelbiama Užsienio reikalų ministerijos svetainėje https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

  Ar galima pralaukti kur nors saloje, iki kol ateis numatytas laikas išskristi, ar būtina viską mesti ir ieškoti būdų išskristi už "kosminius" pinigus?

  Jei turite galimybę laukti, pratęsti nuomą ir t.t. – taip, žinoma, palaukti geriau, nei dabar užstrigti pvz. Manilos oro uoste, kuris uždarytas mėnesiui. Tie, kurie yra Azijos pusėje, Pietų Amerikoje, PAR , įvertinę aplinkybes, gali ir neskubėti, ypač jei turi bilietus vėlesniam laikui, ir jei turi galimybę neskubėti ( žinoma, jei turi tam lėšų).
  Tačiau būtinai sekite vietos, kur esate, valdžios rekomendacijas, taip pat pasirūpinkite sveikatos draudimu. Kadangi kiekvienam gali būti svarbios ir šeimyninės aplinkybės, vieno patarimo nėra. Patys keliautojai sprendžia už save.

  Ką daryti, jeigu skrydžio bilietą į JAV užsakinėjote savarankiškai per oro skrydžių bendrovę?
  Jeigu skrydžio bilietus į JAV užsakinėjote per kelionių agentūrą - turite kreiptis į ją dėl skrydžio statuso/keitimo/kompensacijų. Jeigu bilietus užsisakėte savarankiškai per oro skrydžių bendrovę, ji apie Jūsų skrydžio statusą Jums turėtų pranešti skrydžio pirkimo metu nurodytais kontaktais. Skrydžio statusą taip pat rekomenduojama stebėti oro skrydžių bendrovės internetiniame puslapyje arba tiesiogiai su ja susisiekti.
  Daugelis oro skrydžių bendrovių leidžia nemokamai pakeisti skrydžio datą į naujus skrydžius (pavyzdžiui, iki 2020 m. gruodžio 31 d.). Jeigu pageidaujate atšaukti vėliau numatytą skrydį, tačiau jis kol kas nėra atšauktas ir grąžinimas neleidžiamas, rekomenduojama neskubėti skrydžio atšaukti (bilietų grąžinimo sąlygos gali keistis).
  Jeigu ilgą laiką negalite susisiekti su oro skrydžių bendrove ar kelionių agentūra (kurių bilietus turite), tačiau privalote nedelsiant grįžti į Lietuvą, rekomenduojama įsigyti naujus alternatyvius skrydžio bilietus ir dėl kompensavimo kreiptis jau sugrįžus

  Kaip man grįžti anksčiau, jeigu bilietai tik už savaitės ar dviejų ir keitimui pinigų neturiu?

  Jeigu nuolat gyvena kažkurioje šalyje, galbūt nereikia skubėti grįžti. Grįžimo raginimas skirtas keliaujantiems. Dauguma šalių uždaro sienas, bei oro uostus, Europoje padėtis greitai keičiasi, tad išlaukus savaitę/dvi, tikėkime viskas aprims, ir bus lengviau grįžti. Į Lietuvą jos piliečiai visada bus įleidžiami. Tik grįžę turės karantinuotis (14 dienų laikotarpiu).

  Naujienlaiškio prenumerata