Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Freedom Way 2020.jpeg

JAV sostinėje rugpjūčio 23 d. įvyko „Laisvės Kelio" akcija, skirta Baltarusijos žmonių kovai už laisvę paremti. Šimtai JAV lietuvių ir baltarusių bendruomenių bei JAV pilietinės visuomenės narių, kartu su protestuotojus Baltarusijoje palaikančiais JAV gyventojais, susijungė į gyvą grandinę nuo Lietuvos ambasados Vašingtone ir prisijungė prie daugelyje pasaulio vietų vykusio renginio.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
2020 06 14 Komunizmo auku pagerbimas- ambasadorius Rolandas Krisciunas.png

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas birželio 12 d. dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. Dėl COVID-19 pandemijos, skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais nebuvo surengtas bendras susitikimas su vainikų padėjimu prie paminklo komunizmo aukoms atminti. Komunizmo aukų memorialinio fondas surengė virtualią ceremoniją, kurios metu buvo pagerbtos komunizmo aukos visame pasaulyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »

Šiomis dienomis dalyje JAV miestų vykstantys protestai perauga į riaušes, kai kuriuose miestuose įvedama komendanto valanda. Ambasada ragina Lietuvos piliečius išlikti budriems, sekti vietos institucijų informaciją ir rekomendacijas. Skubios konsulinės pagalbos atveju, kreipkitės: į ambasadą telefonu +1 202 234 5860, arba visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444, [email protected]

Užsienio politika ir diplomatija »
2020 05 21 Vilniaus Rotušė JAV vėliava covid19.jpg

Gegužės 20 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 100 tūkst. eurų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos valstijai. Už skirtas lėšas bus perkamos Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės šios valstijos medikams bei kitų kasdien žmonių gyvybes gelbėjančių tarnybų darbuotojams. Tuo tarpu gegužės 21 d. ant Vilniaus Rotušės fasado nušvito JAV vėliavos videoprojekcija.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Hartig Shimkus Kriščiūnas Šakalys.jpg

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Lietuva padovanojo Amerikos žmonėms JAV Kapitolijaus pastato nano kopiją, kurią Lietuvos lazerių technologai gamino tris mėnesius. Ši kopija yra 600,000 kartų mažesnė negu pats pastatas. Ant Kapitolijaus kupolo esanti Laisvės skulptūra yra 10 kartų mažesnė už žmogaus lastelę.

Ši dovana buvo oficialiai buvo perduota į JAV Smithsonian instituto nuosavybę kovo 11 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimo, vykusio JAV Kongreso bibliotekoje, metu.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonomika ir verslas » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
FB_Cover_I.png

Mielieji,

Nuoširdžiai sveikinu visus Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančius lietuvių bendruomenės narius ir Lietuvos draugus su Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Įkvėpti atgimimo dvasios, dainuojančios revoliucijos ir mūsų valstybės didvyrių, kovojusių už nepriklausomą Lietuvą sunkiausiomis praėjusio amžiaus akimirkomis, prieš trisdešimt metų mes vėl iškovojome laisvę.

Šiandien Lietuva drąsiai lygiuojasi greta pažangiausių pasaulio valstybių – esame Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto Aljanso nariai, užauginome žingeidžią ir talentingą lietuvių kartą, garsinančią Lietuvos vardą pasiekimais mokslo ir technologijų, verslo, meno, kultūros ir sporto srityse.

Esame ir visada būsime dėkingi Jungtinėse Valstijose gyvenantiems mūsų tautiečiams ir Lietuvos bičiuliams, kurių dėka Lietuvos vardas skamba dar garsiau, o mūsų laisvė yra dar stipresnė.

Gražios ir prasmingos Jums Kovo 11-osios šventės!

 

Ambasadorius                                                                                       Rolandas Kriščiūnas

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
49646873111_cb43ba75ea_k.jpg

Kovo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus padėjėju Philipu Thomas Reekeriu. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs transatlantinio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimai, įskaitant partnerių pastangas kovoje su dezinformacija ir bandymais perrašyti istoriją.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata