Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Vašingtone darbinio Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos vizito metu įvyko istorinis susitikimas su JAV Kongreso atstovais

Sukurta 2016.12.08 / Atnaujinta 2016.12.08 17:24
  Vašingtone darbinio Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos vizito metu įvyko istorinis susitikimas su JAV Kongreso atstovais

  Gruodžio 5- 7 dienomis  Vašingtone lankosi Lietuvos Respublikos Seimo delegacija, vadovaujama seimo pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo. Vizito metu kartu su Estijos ir Latvijos Parlamentų delegacijomis  Lietuvos Seimo nariai susitiko su JAV Senato vadovybe, abiejų Kongreso rūmų, Senato ir Atstovų rūmų, Užsienio reikalų komitetų pirmininkais ir nariais, Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku ir nariais. Dėl tokio aukšto rango ir tokio skaitlingumo JAV Senatorių vienu metu dalyvavusių susitikime su Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarais šis susitikimas iš tiesų yra istorinis. 

  Baltijos šalių draugų grupe Atstovų rūmuose. Susitikime su Senato daugumos lyderiu Senatoriumi McConnell, dalyvavo Senatoriai Durbin, Cardin, McCain, Menendez, Ernst, Coons, Murphy. Senatorius McConnell akcentavo stiprų Senato vadovybės, viso Kongreso,  Respublikonų ir Demokratų partijų, visų komitetų vadovų palaikymą NATO partneriams, Baltijos šalims, taip pat pabrėžė būtinybę išlaikyti Aljanso pajėgumą, ginant pamatinius principus bei 2 procentų BVP skyrimo gynybai svarbą. Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių parlamentarai patikino JAV partnerius, kad iki 2018 metų pabaigos visos Baltijos šalys įgyvendins šį siekį.

  Senatoriai akcentavo JAV Kongreso nepriklausomumą, stiprybę ir aktyvumą užsienio politikoje bei pasirengimą aktyviai stabdyti Rusijos agresiją, stiprinti karinį buvimą Europoje, kovą su kitomis grėsmėmis, tokiomis kaip  - hibridinės, kibernetinės ir kova su propaganda. Susitikimų metu buvo atskirai aptarti Rusijos agresijos prieš kitas šalis prevencijos, situacijos Ukrainoje, būtinybės išlaikyti sankcijas klausimai. 

  Lietuvos Seimo delegacijos vadovas Gediminas Kirkilas patikino, kad naujai išrinktas Seimas, nauja Vyriausybė tęs strateginį bendradarbiavimą su JAV ir visais NATO partneriais, vykdys savo įsipareigojimus, bus patikimi partneriai, atliekantys namų darbus visose srityse:  karinėje, energetikos, ekonominėje bei visuomenės atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimo srityje.

  Vizito metu Lietuvos Seimo nariai davė interviu Voice of America Ukrainos ir Rusijos žinių tarnyboms, dalyvavo diskusijoje su McCain Insituto, Atlantic Council, Heritage Foundation ir CEPA tyrimų centrų analitikais, JAV Lietuvių bendruomene bei JAV Lietuvos verslo taryba.

  Naujienlaiškio prenumerata