Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti

Sukurta 2018.10.22 / Atnaujinta 2018.10.22 18:45
   Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti
   Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti
   Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti
   Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti
   Vašingtone įvyko 15-asis krepšinio turnyras Lietuvos ambasadoriaus taurei laimėti

   Spalio 20 d. Vašingtone surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų. Krepšinio turnyras, Lietuvos ambasados JAV organizuojamas kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, yra rengiamas 15-ą kartą ir jau tapo gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

   Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bei Baltijos valstybių ir JAV partnerystės chartijos, atlikusios reikšmingą vaidmenį Lietuvai, Latvijai ir Estijai siekiant strateginių euroatlantinės integracijos tikslų, dvidešimtmečiui. Į Vašingtone surengtą krepšinio šventę atvyko Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

   Penkioliktą kartą rengiamame Ambasadoriaus taurės turnyre dalyvavo 12 komandų, tarp kurių JAV Valstybės departamento, Pentagono, Lietuvos ambasados, ES atstovybės ir nevyriausybinių organizacijų bei Jungtinė Estijos ir Latvijos diplomatų ekipos, o taip pat JAV lietuvių krepšininkai iš Vašingtono, Kolorado, Niujorko, Teksaso, Baltimorės, Floridos ir Naujojo Džersio valstijų. Varžybų pertraukos metu buvo surengta krepšinio šventė vaikams.

   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas atidarydamas krepšinio turnyrą pasidžiaugė giliomis Lietuvos krepšinio tradicijomis tampriai jungiančiomis mūsų šalį su Jungtinėmis Valstijomis bei svariomis Lietuvos krepšininkų pergalėmis, kurios garsina mūsų šalies vardą visame pasaulyje. „Atkurtos Lietuvos Valstybės šimtmečio istorijoje mūsų nacionalinis sportas užima garbingą vietą ir atspindi tvirtą Lietuvos ir jos žmonių charakterį“, - kalbėjo R. Kriščiūnas. „Kasmetinis Ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras Vašingtone tęsia ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio tradicijas bei dar labiau stiprina strateginę partnerystę ir žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV“, - pažymėjo Lietuvos ambasadorius. 

   Krepšininkus ir varžybų svečius taip pat pasveikino Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos prezidentas Laurynas Misevičius.

   Šių metų Ambasadoriaus taurės turnyro pusfinalyje susitiko Teksaso “Senieji krienai” su Naujojo Džersio “Liepsna” ir Niujorko “Geležinis vilkas” su Baltimorės “Lietuvių atletų klubu”. Finale po atkaklios kovos Teksaso “Senieji krienai” rezultatu 55:41 nugalėjo Niujorko “Geležinį vilką”. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Aurimas Lekavičius iš Vašingtono “Vėjas” komandos. Andrius. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas Teksaso komandos žaidėjas Andrius Petkūnas.

   Po krepšinio varžybų Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko iškilmingas visų turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino turnyro nugalėtojais tapusius Teksaso lietuvių krepšininkus ir įteikė jiems čempionų taurę. R. Kriščiūnas padėkojo prie turnyro organizavimo daug prisidėjusiems Laurynui Misevičiui, NBA teisėjaujančiam lietuviui Gediminui Petraičiui, Lietuvos krepšinio federacijai, Jono Valančiūno paramos fondui, JAV lietuvių bendruomenei, „Lietuvių Fondui“ ir įmonėms „Colour Basis“ ir  „TCE LLC“. Šiemetinį turnyrą rėmė Globalios Lietuvos programa.

   Turnyro nugalėtojams ir prizininkams įteikti Lietuvos krepšinio federacijos skiri medaliai. Naudingiausiam ir rezultatyviausiam turnyro žaidėjui įteikti Jono Valančiūno paramos fondo įsteigti prizai -  Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliai su Jono Valančiūno parašu.

   Oficialaus turnyro uždarymo metu Rolandas Kriščiūnas už aktyvią visuomeninę veiklą JAV lietuvių bendruomenės gretose ir Šiaurės Amerikos lietuvių skatinimą įsitraukti į sportinį gyvenimą apdovanojo Elvyrą Šikšniūtę-Vodopalienę. Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius padėkos raštą už asmeninius laimėjimus sporte ir pavyzdį jaunajai lietuvių kartai atsiėmė Elvyros Šikšniūtės-Vodopalienės dukra Ada. Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas turnyro dalyviams ir svečiams pristatė Lietuvoje steigiamų Krepšinio namų koncepciją.

   Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyrą pirmą kartą surengė 2003 metais. Tradiciniame turnyre kiekvienais metais kviečiamos dalyvauti JAV lietuvių, taip pat JAV institucijų ir Vašingtone reziduojančių užsienio valstybių diplomatų komandos. Turnyrai rengiami bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos ir Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, JAV lietuvių bendruomenė ir privatūs rėmėjai.  

   Nuotraukose: Ambasadoje vykusios ceremonijos metu apdovanotos nugalėtojų komandos: "Senieji krienai" (I vieta); "Geležinis vilkas" (II vieta); "Liepsna" (III vieta).
   Vaikų turnyro dalyviai
   ​Krepšinio turnyro atidarymas (Gabrielės Stonytės nuotrauka)

    

    

   Naujienlaiškio prenumerata