Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras

Sukurta 2017.10.23 / Atnaujinta 2017.10.23 16:29
   Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras
   Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras
   Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras
   Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras
   Vašingtone įvyko jau 14-as Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyras

   Spalio 21 d. Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti. Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos 2017 metais Lietuvoje pažymimiems Sporto metams, kuriais yra pabrėžiama sporto nauda žmogui ir visuomenei, skatinamas fizinis aktyvumas bei sveika gyvensena.

   Šių metų Ambasadoriaus taurės turnyro pusfinalyje susitiko Teksaso „Senieji krienai“ su JAV valstybės departamento komanda ir Baltimorės Lietuvių atletų klubas su Pentagono komanda. Finale po labai atkaklios kovos Teksaso „Senieji krienai“ rezultatu 77:74 nugalėjo JAV gynybos departamento komandą. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Ramūnas Petraitis.

   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas atidarydamas krepšinio turnyrą pasidžiaugė ilgamete Lietuvos krepšinio istorija  ir pergalėmis garsinančiomis Lietuvą visame pasaulyje ir tampriai jungiančiomis mūsų šalį su Jungtinėmis Valstijomis. „Ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras stiprina žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV, skatina JAV lietuvių, gyvenančių  skirtinguose miestuose, bendravimą, ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio tradicijas“, - kalbėjo Lietuvos ambasadorius JAV. Krepšininkus ir varžybų svečius taip pat pasveikino Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos prezidentas Laurynas Misevičius.

   Keturioliktą kartą rengiamame Ambasadoriaus taurės turnyre dalyvavo 10 komandų, tarp kurių JAV lietuvių ekipos iš Niujorko, Los Andželo, Vašingtono, Baltimorės, Teksaso ir Naujojo Džersio valstijų. Krepšinio turnyre taip pat dalyvavo JAV Valstybės departamento, Pentagono, Lietuvos Respublikos ambasados Vašingtone ir Jungtinė Lenkijos, Rumunijos ir Latvijos diplomatų komandos. Rungtynėms teisėjavo iš Lietuvos atvykę teisėjai Laurynas Gailius ir Mantas Butvilas. Varžybų pertraukos metu buvo surengta krepšinio šventė vaikams.

   Oficialaus turnyro atidarymo metu Rolandas Kriščiūnas už aktyvią veiklą JAV Lietuvių bendruomenės gretose, už Amerikos lietuvių skatinimą įsitraukti į sporto veiklas, įspūdingus pasiekimus sporte - žaidžiant futbolą ir lakrosą, ir už didžiulės pagarbos vertą pavyzdį jaunajai lietuvių kartai apdovanojo praeityje žinomą išeivijos sportininką Augustiną Ulecką. Buvusiam futbolininkui ir lakroso žaidėjui, už nuopelnus abejose sporto šakose įtrauktam į Atletikos šlovės muziejų, buvo įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius padėkos raštas.

   Po krepšinio varžybų Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko iškilmingas visų turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas. Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino turnyro nugalėtojais tapusius Teksaso „Senųjų krienų“ krepšininkus ir įteikė jiems čempionų taurę. R. Kriščiūnas padėkojo prie turnyro organizavimo daug prisidėjusiems Laurynui Misevičiui, NBA teisėjaujančiam lietuviui Gediminui Petrauskui, JAV lietuvių bendruomenei, Lietuvos garbės konsulei Leslie Liautaud, „Lietuvių Fondui“ ir įmonei „TCE LLC“.

   Turnyro nugalėtojams ir prizininkams įteikti Lietuvos krepšinio 95-mečiui skirti proginiai medaliai. Naudingiausiam turnyro žaidėjui – Milton Harris – įteiktas specialus Lietuvos ambasados prizas, rezultatyviausiam turnyro žaidėjui įteiktas Lietuvos rinktinės krepšininko Jono Valančiūno įsteigtas prizas – krepšinio kamuolys su Toronto „Raptors“ vidurio puolėjo parašu.

   Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyrą pirmą kartą surengė 2003 metais. Tradiciniame turnyre kiekvienais metais kviečiamos dalyvauti JAV lietuvių, taip pat JAV institucijų ir Vašingtone reziduojančių užsienio valstybių diplomatų komandos. Turnyrai rengiami bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos ir Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, Lietuvių bendruomenė JAV ir privatūs rėmėjai.  

   Nuotraukose: 1. Finale žaidusios "Seni krienai" ir Pentagono komandos. 2. Krepšinio turnyro atidarymas. 3. Vaikų baudų metimo turnyro nugalėtojas Vilis Kuskevics. 4. Ambasadorius R.Kriščiūnas LR ambasadoje apdovanoja turnyro nugalėtojų "Seni krienai" komandą. 5. Ambasadorius R.Kriščiūnas LR ambasadoje ​apdovanoja Pentagono komandos žaidėjus.

    

    

   Naujienlaiškio prenumerata