Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

Vašingtone vieši Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V.Landsbergis

Sukurta 2017.06.09 / Atnaujinta 2017.06.09 21:14
  Vašingtone vieši Atkuriamojo Seimo Pirmininkas V.Landsbergis

  Birželio 8-9 d. JAV sostinėje Vašingtone Komunizmo aukų atminimo fondo kvietimu lankosi Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis.

  Birželio 8 d. profesorius V.Landsbergis ir LR Seimo Užsienio komiteto narys, tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris susitiko su JAV Senatoriumi Ričardu Durbinu, Nacionalinio saugumo tarybos vyresniąja direktore Rusijos klausimais Fijona Hill (Fiona Hill), su JAV analitinių centrų „Freedom House“  vadovais Maiklu Abramovičiumi (Michael Abramowitz) ir Robertu Hermanu (Robert Herman), o taip pat su „Hudson Institute“ vadovybe- Prezidentu Kenu Vainštainu (Ken Weinstein), vyriausiuoju darbuotoju Kreigu Kenedy (Craig Kennedy), strateginių partnerysčių direktoriumi Matu Hanteriu (Matthew Hunter), ir Kleptokratijos iniciatyvos vadovu Čarlzu Deividsonu (Charles Davidson).

  Susitikimuose aptarti agresyvios Rusijos politikos, o taip pat globalių krizių keliami saugumo iššūkiai visai transatlantinei bendruomenei, Transatlantinių ryšių ir visuomenių atsparumo stiprinimas, demokratijos Europos Rytuose stiprinimo perspektyvos.

  Birželio 9 d. prof. Landsbergis dalyvaus dešimtosiose Komunizmo aukų memorialo įsteigimo metinėse, kurių metu buvusiam Estijos Premjerui Martui Larui (Mart Laar) bus įteiktas Trumano-Reageno laisvės medalis. Šis medalis kiekvienais metais įteikiamas pasižymėjusiems kovotojams už laisvę. Birželio 9 d. ceremonijoje pagrindinę kalbą sakys Atkuriamojo Seimo Pirmininkas. Šiuo medaliu pirmasis buvo įvertintas profesorius V.Landsbergis. Šiais medaliais taip pat buvo pagerbtos tokios asmenybės kaip Jonas Paulius II, Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, Lenkijos prezidentas Lechas Walesa,  kiti žymus Vidurio ir Rytų Europos bei kitų su komunistiniu teroru kovojusių ar tebekovojančių šalių disidentai.

  Birželio 9 d. profesorius V.Landsbergis taip pat dalyvaus buvusio JAV prezidento Džimio Karterio (Jimmy Carter) patarėjo nacionalinio saugumo klausimais, dr. Zbignievo Bžežinskio (Zbigniew Brzezinski) laidotuvių ceremonijoje.

   

  Nuotrauka:

  Profesorius V.Landsbergis sakė pagrindinę kalbą birželio 9 d. Komunizmo aukų atminimo fondo metiniame renginyje

  Naujienlaiškio prenumerata