Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas

V.Pranckiečio susitikimuose Vašingtone aptarti Transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir Transatlantinės prekybos klausimai

Sukurta 2017.06.28 / Atnaujinta 2017.07.01 00:09
   V.Pranckiečio susitikimuose Vašingtone aptarti Transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir Transatlantinės prekybos klausimai
   V.Pranckiečio susitikimuose Vašingtone aptarti Transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir Transatlantinės prekybos klausimai

   Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Ukrainai ir kitoms Rytų partnerėms ir transatlantinės prekybos klausimus.

   Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

   Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

   „Parama Ukrainai svarbi visos Europos ir transatlantinės bendruomenės stabilumui ir saugumui. Lietuvos Seimo parengtas „Maršalo planas“ Ukrainai padėtų kuriant šios šalies sėkmės istoriją, kurios reikia visoms Rytų Europos šalims,“ – sakė V. Pranckietis.

   Susitikime kalbėta, kad tebesitęsiantys agresyvūs Rusijos veiksmai kelia pavojų taikai ir saugumui ir už Ukrainos ribų. Todėl Sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai. Susitikime taip pat aptartas JAV karių buvimo rytinėse Europos šalyse klausimas.

   JAV viceprezidento patarėja pažymėjo, kad JAV karių buvimas regione atneša naudą abiem pusėms – taip išreiškiamas solidarumas su sąjungininkais bei pabrėžiamas JAV įsipareigojimas kolektyvinei gynybai. Patarėja taip pat atkreipė dėmesį, kad JAV kariai gauna puikias treniravimosi ir įgūdžių stiprinimo galimybes.

   Vizito JAV metu taip pat įvyko V. Pranckiečio ir Šiaurės bei Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikimas su JAV Prekybos departamento laikinai einančiu pasekretoriaus pareigas tarptautinei prekybai Izraeliu Hernandesu (Israel Hernandez). Susitikime kalbėta apie prekybos svarbą transatlantinių santykių stiprinimui. Pažymėta, kad Europos ir JAV bendradarbiavimas energetikos srityje, įskaitant ir suskystintų dujų prekybą, stiprina ne tik šalių ekonomikas, bet ir saugumą.

   Seimo Pirmininkas V. Pranckietis dalyvavo Vašingtone surengtame seminare „Iššūkiai Šiaurės Europoje ir bendros pastangos juos nugalint“.

   „Džiaugiuosi, kad apie naujų saugumo iššūkių suvaldymą, paramą Ukrainai ar transatlantinių ekonominių ryšių stiprinimą Šiaures ir Baltijos šalys bei JAV kalba vienu balsu. Susitikimuose Valstybes departamente, su senatoriumi Robertu Menendesu (Robert Menendez) JAV atstovai ne kartą pabrėžė savo įsipareigojimus NATO, to paties JAV tikisi ir iš kitų NATO šalių“, – sakė Seimo vadovas.

   Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV Seimo Pirmininkas susitiko su Vašingtono lietuvių bendruomene. Susitikimo metu Seimo Pirmininkas ambasadai padovanojo Vokietijoje atrasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto kopiją.

   Naujienlaiškio prenumerata