Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
IMG_4444.jpeg

Viešėdamas Vašingtone Lietuvos laisvės kovotojas Juozas Jakavonis–Tigras su dukra Angele Jakavonyte apsilankė „Amerikos balso“ organizacijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Sutikimas prie ambasados.JPG

Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone apsilankė JAV viešintis Lietuvos laisvės kovų dalyvis – buvęs Lietuvos partizanų ryšininkas ir Adolfo Ramanausko-Vanago adjutantas Juozas Jakavonis-Tigras. 

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG_2264.jpg

Birželio 10 d. Vašingtone buvo surengtas jau penktą kartą organizuojamas unikalus pasaulio lietuvius vienijantis renginys -  Pasaulio lietuvių bėgimas.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
Krisc.jpg

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas birželio 8 d. dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. R. Kriščiūnas kartu su Vašingtone įsikūrusio komunizmo aukų memorialinio fondo vadovybe ir kitų šalių ambasadoriais padėjo vainiką prie paminklo komunizmo aukoms atminti. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos partizanų pagerbimo iniciatyvinė grupė, vadovaujama Alekso Radžiaus.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius Carol Werner Henry Gaidis.JPG

Gegužės 30 d. JAV Valstybės departamento Diplomatijos centre buvo atidaryta paroda, skirta Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) partnerystės šimtmečiui paminėti. Parodą surengė Jungtinis Baltijos Amerikos nacionalinis komitetas (JBANC), minėdamas  Baltijos valstybių nepriklausomybių šimtmečius. Prie parodos organizavimo taip pat prisidėjo JAV Valstybės departamentas.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Cherry Blossom.jpg

Gegužės 25 d. Lietuvos ambasadoje JAV vyko Vašingtone rengiamo Vyšnių žydėjimo festivalio Karalienės išlydėtuvės. Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasidžiaugė, kad jubiliejinio - 70-ojo- Vyšnių festivalio baigiamasis renginys vyksta atkurtos Nepriklausomybės šimtmetį švenčiančios Lietuvos ambasadoje.

Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
pasaulio-lietuviu-begimas_orig.jpg

Š. m. birželio 10 d., sekmadienį, Vašingtone vyks jau penktą kartą organizuojamas unikalus pasaulio lietuvius vienijantis renginys -  Pasaulio lietuvių bėgimas. Tą pačią dieną renginys vyks įvairiuose pasaulio miestuose

su roll upais iš šonų.JPG

Visuomet judrioje JAV sostinės Vašingtono „Union“ stotyje gegužės mėn. 23 d. amerikiečiams buvo pristatytas žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus kūrinys „Sodai“. 

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
su John Boltonu.JPG

Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Sutartis su Microsoft.jpg

Gegužės 8 d. Lietuva sudarė Vyriausybės saugumo programos sutartį (angl. Government Security Program) su viena didžiausių programinės ir techninės įrangos gamintojų „Microsoft Corporation“.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
Ambasadoje 2018 05 04 I.jpg

Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas gegužės 4 dieną susitiko su  JAV Valstybės departamento kartu su nevyriausybine organizacija „Legacy International“ rengiamo būsimųjų jaunųjų lyderių apdovanojimų laureate jazide Zina Salimas Hassan Hamu, šiuo metu gyvenančia ir studijuojančia Lietuvoje. Ambasadorius susitikimo metu pasveikino Lietuvoje gyvenančią merginą su garbingu apdovanojimu ir padėkojo už jos drąsą pasakojant pasauliui tragišką jazidų istoriją ir prisidedant prie kitų kilnių projektų.  

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
vaikai.jpg

Balandžio 29 d. Lietuvos ambasada Vašingtone kartu su Lietuvių mokykla Vašingtone dalyvavo pirmą kartą JAV sostinėje surengtame Tarptautiniame vaikų festivalyje, kuriuo metu vaikams ir jų tėvams buvo pristatytos lietuviškos tradicijos, kultūra, istorija ir šiemet švenčiamas atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »
salė.jpg

Balandžio 28 d. Lietuvos ambasadoje buvo surengtas Vašingtono Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos lėšų rinkimo vakaras, kurio metu koncertavo džiazo atlikėja ir kompozitorė iš Lietuvos Simona Minns.

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Įvairenybės »

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 27 dieną pasveikino pradėjusį eiti pareigas naująjį Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorių Mike Pompeo.

Užsienio politika ir diplomatija »
01.jpg

2018 m. balandžio 12 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone buvo paminėta Holokausto atminties diena ir atidaryta paroda “Vienas iš septynių amžių”. Susirinkusius svečius pasveikino ir parodą pristatė Misijos vadovo pavaduotoja Lyra Puišytė Bostroem, kuri pabrėžė, kad labai svarbu išsaugoti Holokausto aukų atminimą, perduoti žinią jaunesnėms kartoms, kad tai niekuomet nepasikartotų. Lietuvai minint Nepriklausomybės Šimtmetį neužmirštame, kad tai ir svarbi Lietuvos žydų istorijos dalis, apimanti tiek žydų-lietuvių santykių klestėjimo laikotarpį, tiek baisius abiejų tautų istorijos puslapius – Holokaustą ir sovietų okupaciją. Atidaroma paroda, apžvelgia žydų istorijos Lietuvoje šaknis ir XX amžiaus įvykius, nuo žydų bendruomenės indėlio į Lietuvos valstybės kūrimą iki sovietinės okupacijos, karo, Holokausto ir dabarties. Parodos autorius ir kuratorius Pranas Morkus, jos sukūrimą rėmė Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos žydų bendruomenė.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata