Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JUNGTINĖSE AMERIKOS VALSTIJOSE IR MEKSIKOS JUNGTINĖMS VALSTIJOMS

Adresas: 2622 16th Street NW, Washington, DC 20009, USA

plačiau »

Tel. +1 202 234 5860
Faksas +1 202 328 0466
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Paulikaitis.jpg

Š. m. lapkričio 18 d. Balzeko lietuvių kultūros muziejus, įsikūręs Čikagoje, įteikė „Metų žmogaus“ apdovanojimą Dariui Polikaičiui. Šis garbingas apdovanojimas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui įteiktas už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

Lietuviai JAV ir Meksikoje »
VL kalba panelyje.jpg

Lapkričio 7 - 9 dienomis Komunizmo aukų memorialinis fondas Vašingtone kartu su Stanfordo universitetu organizavo tarptautinę konferenciją ir kitus atminimo renginius, skirtus pagerbti komunizmo aukas ir įvertinti prieš 100 metų įvykusį antidemokratišką Spalio perversmą Rusijoje, atnešusį marksistinę ideologiją ir totalitarinį valdymą, įtakojusius milijonus gyvybių kainavusius komunistinių režimų nusikaltimus regione ir visame pasaulyje.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
nuotrauka- kalbėtojai iš arčiau.jpg

Lapkričio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone  įvyko diskusija apie Vakarų demokratinių šalių ir Rusijos pilietinės visuomenės ryšių stiprinimą.

Užsienio politika ir diplomatija »
Henrikas Radauskas.JPG

Spalio 31 d., Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse, LR ambasados Vašingtone darbuotojai aplankė Vašingtone ir jo apylinkėse palaidotų Lietuvos diplomatų, žymių visuomenės veikėjų ir Amerikos karių, likimu susietų su Lietuva, kapus.  

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Maloniai pranešame, kad lapkričio 1 d. Lietuvoje yra minima Visų šventųjų diena, tad Lietuvos Respublikos ambasada JAV (įskaitant konsulinį skyrių) nedirbs.

Visais konsulinio aptarnavimo klausimais maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected]  arba palikti balso pranešimą tel. 202 234 5860 (ext. 3477). Konsuliniai pareigūnai susisieks su Jumis per įmanomai trumpiausią laikotarpį. 

Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju teikiama visą parą telefonais 8 706 52444, (8-5) 236 2444 arba el. paštu [email protected]

LT pusė.JPG

2017 m. spalio 26 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasadų diplomatų susitikimas su Jungtinio Baltijos Amerikos komiteto (Joint Baltic American Committee, JBANC) atstovais.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai JAV ir Meksikoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
apžiūrėjimas.JPG

2017 m. spalio 24 d. YIVO, Žydų mokslinių tyrimų institute Niujorke pirmą kartą visuomenei buvo pristatyta Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos judaikos dokumentinio paveldo kolekcija ir naujai rasti, labai reti dokumentai, iš viso 170 000 puslapių, kurie karo metais buvo paslėpti Vilniaus Šv. Jurgio bažnyčios rūsiuose ir taip išsaugoti nuo nacių ir sovietų sunaikinimo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
FullSizeRender.jpg

Spalio 21 d. Vašingtone įvyko tradicinis Lietuvos Respublikos ambasados JAV ir Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos organizuojamas krepšinio turnyras Ambasadoriaus taurei laimėti. Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos 2017 metais Lietuvoje pažymimiems Sporto metams, kuriais yra pabrėžiama sporto nauda žmogui ir visuomenei, skatinamas fizinis aktyvumas bei sveika gyvensena.

Istorinė, kultūros diplomatija » Sportas »
paminklas.jpg

Spalio 15 d. Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiunas kartu su Lenkijos ambasadoriumi Piotr Wilczek, JAV kariuomenės, valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovais Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą.

Lenkijos ambasada spalio 14 – 15 dienomis Vašingtone organizavo renginius, skirtus paminėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, kovų už JAV nepriklausomybę dalyvio 200-ųjų mirties metinių sukaktį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Ambasadorius priima apdovanojimą.JPG

Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Ukrainos nacionalinės naujienų agentūros (Ukrainian National Information Service, UNIS) 40-mečio minėjime, kuriame metiniu apdovanojimu už paramą Ukrainos suverenitetui ir nepriklausomybei buvo pagerbtas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Užsienio politika ir diplomatija »
ALBC - Laura.jpg

2017 m. spalio 10 d.  Lietuvos Respublikos krašto apsaugos viceministras Giedrius Jeglinskas dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje su Amerikos-Lietuvos verslo tarybos (American-Lithuanian Business Council, ALBC) įmonėmis-narėmis, dirbančiomis gynybos srityje bei Virdžinijos ekonominės partnerystės Gynybos programos įmonėmis.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonomika ir verslas »
wqeqeqeq.jpg

Jungtinių Amerikos Valstijų Lietuvių bendruomenės XXI Taryba š. m. spalio 6 - 8 dienomis Omahos mieste, Nebraskos valstijoje surengė III sesiją.

Susitikime dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės atstovai iš daugiau kaip 20 JAV valstijų, prie jų taip pat prisijungė išeivijos lietuviai iš kitų pasaulio šalių ir Lietuvos. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generaliniai konsulai JAV Darius Gaidys, Julius Pranevičius ir Mantvydas Bekešius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Antanas Vinkus, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir kiti garbingi svečiai. „Globalios Lietuvos“ programą ir jos įgyvendinimą pristatė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė.
 

Lietuviai JAV ir Meksikoje »

Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą JAV Prezidentui Donaldui Trumpui.

LL ir ambasadorius su NSC.JPG

Rugsėjo 21-22 dienomis Vašingtone viešėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministras susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Johnu J. Sullivanu, JAV Prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pavaduotoju generolu majoru Ricky L. Waddellu ir JAV nacionalinio saugumo tarybos vyriausiuoju direktoriumi Europos ir NATO klausimais Richardu Hookeriu; o taip pat su JAV eskertais saugumo klausimais, dalyvavo metinėje CEPA konferencijoje.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
Amb kalba.jpg

Rugsėjo 27 d. Lietuvos Respublikos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas lankėsi Virdžinijos valstijos sostinėje Ričmonde. Šios valstijos tarptautinėje verslo taryboje ambasadorius pristatė investicinę aplinką bei verslo galimybes Lietuvoje, diskutavo apie dvišalį prekybinių ryšių stiprinimą.

Ekonomika ir verslas »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata