Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė J. Raguckienė susitiko Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku

Sukurta 2021.02.26 / Atnaujinta 2021.02.26 15:37
  Ambasadorė J. Raguckienė susitiko Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku

  Vasario 26 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku bei draugystės grupės su Lietuva nariu Domagojumi Hajdukovičiumi. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, nacionalinių parlamentų bendradarbiavimas, taip pat tarpparlamentinių ryšių stiprinimas Europos Sąjungoje, Europos Taryboje ir kituose daugiašaliuose formatuose.

  Pokalbio metu J. Raguckienė ir D. Hajdukovičius pabrėžė draugiškus Lietuvos ir Kroatijos ryšius bei išreiškė viltį, kad ateityje, kai tik leis epidemiologinė padėtis, galės būti atnaujinti dvišaliai parlamentų delegacijų vizitai.

  Ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra puiki abiejų šalių bendradarbiavimo forma ir geras santykių stiprinimo instrumentas.

  Aktualios temos, kuriomis galėtų diskutuoti Lietuvos ir Kroatijos parlamentų nariai yra energetikos politika, abiejose šalyse veikiantys SGD terminalai, Baltijos šalių bendradarbiavimas, Europos Sąjungos plėtra ir kiti abiem šalims aktualūs klausimai.

  J. Raguckienės teigimu, Lietuva taip pat galėtų perduoti savo stojimo į euro zoną, Šengeno erdvę ir narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) patirtį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  210512 J.Raguckienė, Ž.Reiner, I.Radman Livaja.JPG

  Gegužės 12 dieną Zagrebo archeologijos muziejaus galerijoje Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė kartu su muziejaus direktoriaus pavaduotoju Ivanu Radman-Livaja bei Kroatijos Parlamento (Saboro) vicepirmininku Željko Reineriu atidarė parodą „(Ne)matomi Lietuvos piliakalniai“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  210322 ZReiner_Raguckiene1.JPG

  Kovo 22 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė su Kroatijos Parlamento (Saboro) pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu aptarė dvišalių ryšių, tarpparlamentinio bendradarbiavimo ir ekonominės veiklos stiprinimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_6889.JPG

  Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

  Dvišaliai santykiai »

  Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_5959.JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

  Atstovybių naujienos »