Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_3474.jpg

Liepos 29 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Irako užsienio reikalų ministerijos Europos departamento direktoriumi, ambasadoriumi Abdulu Kareemu Toma Mehdi Kaabu, kurio vadovaujama delegacija lankosi Lietuvoje liepos 28-31 dienomis.

Dvišaliai santykiai »
DSC_3229.jpg

Liepos 27 dieną Sofijoje (Bulgarijoje) reziduojanti Bulgarijos ambasadorė Selver Ahmed Halil nuotoliniu būdu pristatė skiriamųjų raštų kopijas Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktoriui Neilui Tankevičiui.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija informuoja gavusi pranešimą iš Taipėjaus, kad Lietuvoje bus atidaroma Taivaniečių atstovybė, kuri savo veiklą pradės atvykus atstovybės vadovui, URM žiniomis, dar šią vasarą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
5.jpg

Irake viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Irako kolega Fuadu Husseinu susitarė dėl bendradarbiavimo kartu sprendžiant nelegalių migrantų krizę.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi atvyko į Ankarą, kur susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

Dvišaliai santykiai »
Random 4.jpg

Liepos 11 dieną Moldovoje įvyko išankstiniai parlamento rinkimai. Tarptautinių stebėtojų vertinimu rinkimai buvo gerai organizuoti, konkurencingi ir atitiko esminius tarptautinius standartus. Rinkimų dieną balsavimo procesas buvo ramus, skaidrus ir bendrai vertinamas pozityviai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_0021.jpg

Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Šveicarijos Federalinės Tarybos viceprezidentu ir užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis‘u. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, situaciją Baltarusijoje, įskaitant nelegalios migracijos klausimą, reformų procesą Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) – Šveicarijos santykių ateitį.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Liepos 7 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius susitiko su Graikijos užsienio reikalų pakaitiniu ministru, atsakingu už Europos Sąjungos (ES) reikalus, Miltiadžiu Varvitsiočiu. Konsultacijų metu aptarti aktualūs ES darbotvarkės klausimai: COVID-19 pandemijos suvaldymas, Europos ekonomikos gaivinimo planas, ES santykiai su Rytų bei Pietų kaimynysčių valstybėmis bei Rusija, politinė situacija Ukrainoje. Ypatingas dėmesys konsultacijose skirtas nelegalios migracijos iš Baltarusijos klausimui.

Dvišaliai santykiai »
CAN1.jpg

Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Kanados užsienio reikalų ministru Marcu Garneau ir aptarė aktualius dvišalių santykių, saugumo politikos ir Ukrainos bei Baltarusijos klausimus.

Dvišaliai santykiai »

Liepos 7 dieną, reaguojant į tęstinius, sisteminius ir nedraugiškus Baltarusijos Respublikos (BR) veiksmus Lietuvos atžvilgiu, į Lietuvos Respublikos (LR) užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta BR ambasados laikinoji reikalų patikėtinė, kuriai įteikta nota, informuojanti apie BR diplomatinio atstovavimo Lietuvoje mažinimą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_9679.jpg

Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péter Szijjártó (Pėteriu Sijarto), kuris dalyvauja Ukrainos reformų konferencijoje. 

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_6766.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, kitos atstovybės statusu, akredituota Baltarusių demokratijos atstovybė, vadovaujama Aliaksandro Lukašenkos režimo persekiojamos Sviatlanos Cichanouskajos.

Dvišaliai santykiai »
Daugiau naujienų