Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis susitiko su Rusijos opozicija: Putinas brutaliai naikina savo šalies pilietinę visuomenę

Sukurta 2024.02.17 / Atnaujinta 2024.02.17 16:40
    G. Landsbergis susitiko su Rusijos opozicija: Putinas brutaliai naikina savo šalies pilietinę visuomenę

    Vasario 17 d. Miuncheno saugumo konferencijoje Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Rusijos opozicijos atstovais su Mikhailu Khodorkovskiu, Gariu Kasparovu ir Dmitry Gudkovu. G. Landsbergis teigė, kad Kremlius ne tik dalyvauja išorinėje agresijoje prieš Ukrainą, bet toliau brutaliai naikina savo šalies pilietinę visuomenę.

    „Putinas yra pasiekęs visišką  nebaudžiamumo lygį, jam absoliučiai nerūpi Vakarų  nuomonė, jis mano, kad Vakarų rankos jo nebepasieks. Todėl privalome spausti Putino režimą bei sankcionuoti žmones, kurie prisidėjo prie Navalno nužudymo“, – teigia G. Landsbergis.

    Su opozicijos atstovais G. Landsbergis taip pat aptarė artimiausius Rusijos demokratinės opozicijos ir pilietinės visuomenės tikslus, veiklos ir vienybės iššūkius.

    „Kremliaus režimo valdomos Rusijos keliama grėsmė išlieka – jos akivaizdoje niekas Europoje ir pasaulyje negali jaustis saugus. Todėl svarbu ir toliau visapusiškai padėti Ukrainai. Tuo pačiu aktyvi opozicija V. Putinui būtina ne tik užsienyje, bet ir pačioje Rusijoje, kuri siektų pokyčių Rusijos politinėje sistemoje”, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.