Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

Sukurta 2020.12.17 / Atnaujinta 2020.12.17 09:33
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada
   Konsulato Seinuose vadovas R. Motuzas susitiko su Palenkės vaivada

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptarė Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolesnio bendradarbiavimo bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos klausimus.

   R. Motuzas, dėkodamas už glaudų bendradarbiavimą minėtose srityse, pažymėjo, kad dabar labai svarbu suvienyti veiksmus COVID-19 sukeltų nenumatytų grėsmių padarinių šalinimui pasienio teritorijoje ir svarbiausia – gerinti šio regiono gyventojų gyvenimo kokybę ir poreikius.

   Ambasadorius priminė, kad prieš dvejus metus tarpvyriausybiniame lygyje buvo susitarta dėl lietuvių švietimo ir kultūros centro įsteigimo Suvalkuose. ,,Vaikų darželio atidarymas šios vasaros pabaigoje yra puiki tokio centro steigimo pradžia ir dėl to bendromis pastangomis turime siekti, kad duoti pažadai ten gyvenantiems lietuviams būtų įgyvendinti“ – sakė R. Motuzas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »
   DSC_2893.JPG

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   amb.jpg

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Atstovybių naujienos »
   Suvalkai1.jpg

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Informuojame, kad vasario 26 dieną buvo įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius. Melagingo pranešimo, kuris trumpai buvo pasirodęs viename iš lenkiškų portalų, taikiniu tapo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Lenkijos politinė vadovybė bei JAV kariai.

   Naujienos »