Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė rekomendacijas JAV ir Kroatijai žmogaus teisių visuotinėje periodinėje peržiūroje

Sukurta 2020.11.10 / Atnaujinta 2020.11.10 12:48
  Lietuva pateikė rekomendacijas JAV ir Kroatijai žmogaus teisių visuotinėje periodinėje peržiūroje

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Lietuva teigiamai įvertino JAV pastangas ginant ir skatinant žmogaus teisių laikymąsi. Pripažindama pažangą valstijų lygiu panaikinant mirties bausmę, Lietuva paragino neatidėliotinai įvesti mirties bausmės vykdymo moratoriumą, ateityje siekiant visiško mirties bausmės panaikinimo. Taip pat pateikta rekomendacija dėl Jungtinių Tautų (JT) konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims (CEDAW) ir JT Neįgaliųjų teisių konvencijos (CRPD) ratifikavimo. Lietuva patarė JAV apsvarstyti galimybę vėl prisijungti prie Žmogaus teisių tarybos darbo bei rekomendavo JAV federaliniu lygmeniu įsteigti nepriklausomą nacionalinę žmogaus teisių instituciją.

  Svarstant žmogaus teisių padėtį Kroatijoje, Lietuva pagyrė Kroatijos pastangas, stiprinant žmogaus teises, bendradarbiaujant su pilietine visuomene, pastangas, kovojant su neapykantos kurstymu ir kitomis diskriminacijos formomis, taikant teisinę mažumų apsaugos sistemą. Lietuva rekomendavo Kroatijai priimti Nacionalinę žmogaus teisių apsaugos ir skatinimo programą, sugriežtinti ir vykdyti įstatymus, saugančius žurnalistus nuo fizinių išpuolių ir grasinimų, ir užtikrinti tokių veikų vykdytojų patraukimą atsakomybėn.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra JT žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 metų. Jis laikomas viena sėkmingiausių JT Žmogaus teisių tarybos veiklos formų, užtikrinančių vienodą visų valstybių vertinimą. Peržiūros metu siekiama įvertinti žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, atkreipiant dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus bei pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo.

  Šalių visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus, ir ji taikoma visoms JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje JT Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje svarstyta 2011 ir 2017 metais. Trečioji Visuotinės periodinės peržiūros sesija vyks 2022 metų sausio mėn.   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  184057879_236282031605861_4471676349759407836_n.jpg

  Pirmą kartą Lietuvoje organizuotuose „Metų europiečio (-tės) 2021“ rinkimuose laimėtojo titulas atiteko daugiausiai visuomenės balsų surinkusiam Vyčiui Jurkoniui. Ilgametis žmogaus teisių gynėjas V. Jurkonis šiame konkurse buvo nominuotas už europietiškomis vertybėmis grįstą palaikymą baltarusių tautai.

  Naujienos »

  Balandžio 20 dieną Jungtinių Tautų (JT) Ekonominės ir socialinės tarybos (ECOSOC) posėdžio metu Niujorke Lietuva buvo išrinkta į JT Narkotinių medžiagų komisiją (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND) 2022-2025 metų kadencijai. Rytų Europos šalių grupėje į 3 laisvas Komisijos vietas kandidatavo 4 valstybės – Lietuva, Slovėnija, Kroatija ir Rusija. Kartu su Lietuva į Komisiją išrinktos Slovėnija ir Rusija.

  Daugiašaliai santykiai »

  Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

  Daugiašaliai santykiai »