Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:01
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Ministrai aptarė COVID-19 pandemijos valdymą ir pabrėžė būtinybę užtikrinti stabilų ir skaidrų vakcinų tiekimą. Susitikime taip pat aptarta saugumo padėtis regione – tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir nelegali Krymo aneksija, išreikšta parama Ukrainos iniciatyvai dėl tarptautinės Krymo platformos. Ministrai pabrėžė ir bendradarbiavimo su naująja JAV administracija svarbą.

   Diskusijoje apie šiemet vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą ministrai pažymėjo ilgalaikės Rytų partnerystės darbotvarkės būtinybę. „Tikimės bendros deklaracijos, kuri atspindėtų strateginę politikos reikšmę ir įvirtintų ambicingus bei perspektyvą brėžiančius šios politikos tikslus ateinančiam dešimtmečiui“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   „Liublino trikampio“ susitikime taip pat aptarta padėtis Baltarusijoje. Diskusijoje dalyvavo ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, Lietuva tvirtai remia Baltarusijos žmonių demokratinių pokyčių siekį dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų šiais metais bei poreikį išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui.

   Susitikime ministrai taip pat aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus, bendros istorinės atminties iniciatyvas ir sutarė tęsti koordinaciją „Liublino trikampio“ formatu. Kitą susitikimą planuoja rengti Lietuva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »
   DSC_2893.JPG

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

   Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

   Atstovybių naujienos »
   amb.jpg

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Atstovybių naujienos »
   Suvalkai1.jpg

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »