Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas

Sukurta 2020.11.30 / Atnaujinta 2020.11.30 15:08
   image00024.jpeg Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas
   Londone vyko metinis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių atstovų susitikimas

   Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

   Sveikindamas susitikimo dalyvius Lietuvos ambasadorius JK Renatas Norkus padėkojo lietuvių bendruomenėms už jų nenuilstamą pagalbą  pandemijos laikotarpiu, pasidžiaugė kiekvienais metais vis labiau matoma įvairialype jų veikla ir stiprėjančiais ryšiais su Lietuva.

   Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Egidijus Meilūnas padėkojo lietuviams JK už jų veiklą, aktyvų Lietuvos garsinimą ir dvišalį bendradarbiavimą, džiaugėsi geranoriškumu renkant paramą Lietuvos medikams ir labdarą įvairioms Lietuvos organizacijoms. „Jūs esate labai stipri jėga, kurios reikia Lietuvai. Linkiu, kad ir toliau išliktumėte tokie aktyvūs“,- teigėė ambasadorius E. Meilūnas.

   Renginio dalyviai diskutavo apie lietuviškos tapatybės puoselėjimo ir ugdymo problemas, pateikė pasiūlymų, kaip stiprinti bendruomenių tarpusavio bendradarbiavimą, plėsti ryšius su Lietuva ir prisidėti prie gerovės Lietuvoje kūrimo. Bendruomenių atstovai savo pranešimuose apžvelgė 2020 metais nuveiktus darbus ir pasidžiaugė pasiekimais, dalinosi bendradarbiavimo su vietos savivalda ir kitomis bendruomenėmis patirtimi.

   Didžiausia bendruomenių veiklos sėkme buvo įvardinti 2020 metais vykę Seimo rinkimai - net ir sunkiu pandemijos metu balsavo daugiau nei 14 tūkst.  Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių. Lietuvių bendruomenės nuveikė didelį darbą ne tik skleisdamos informaciją socialinėse medijose, bet ir aktyviai dalyvaudamos Seimo rinkimų komisijos darbe. 

   Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių, čia veikia daugiau nei 60 skirtingų lietuviškų organizacijų, bendruomenių, draugijų, asociacijų ir klubų. Šiemet dalyvauti susitikime užsiregistravę dalyviai atstovauja 38 lietuvių organizacijas: įvairių JK miestų ir vietovių bendruomenes, profesionalų klubus, universitetų studentų bendrijas, religines ir sporto asociacijas. Lietuvos ambasada Londone metinius bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimus organizuoja nuo 2012 metų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

   Atstovybių naujienos »
   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   Pasų centro atidarymas Mančesteryje - 2.jpg

   Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų tiekėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga.

   Konsulinės naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DA mokymai.png

   Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

   Užsienio lietuviai »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »