Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis Moldovoje užtikrino Lietuvos humanitarinę ir ekspertinę paramą šalies integracijos į ES kelyje

Sukurta 2022.09.14 / Atnaujinta 2022.09.14 10:31
  Ministras G. Landsbergis Moldovoje užtikrino Lietuvos humanitarinę ir ekspertinę paramą šalies integracijos į ES kelyje

  Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis apsilankė Moldovoje, Kišiniove, kur susitiko su Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Nicu Popescu. Susitikimo metu G. Landsbergis užtikrino tvirtą paramą Moldovos suverenitetui ir teritoriniam integralumui bei pabrėžė, kad Lietuva lieka pasirengusi tęsti humanitarinę paramą pabėgėlių priėmimui Moldovoje.

  „Lietuva tiki šios šalies europine ateitimi bei tvirtai palaiko Moldovos eurointegracinius siekius. Džiaugiuosi, kad tapusi Europos Sąjungos (ES) šalimi kandidate, Moldova tvirtai žengia reformų keliu ir konsoliduoja politinio elito pastangas siekti tikslų kelyje į ES integraciją“, - teigė G. Landsbergis, pabrėždamas, kad Moldovos vykdomos reformos yra svarbios ir pačios Moldovos visuomenei, stiprinant jos atsparumą išorinėms grėsmėms.

  Susitikime ministrai taip pat aptarė saugumo situaciją regione ir jos keliamus iššūkius kaimyninėms šalims. G. Landsbergis atkreipė dėmesį, kad Ukrainoje Rusijos atakuojama Zaporižios atominė elektrinė gali tapti viena didžiausių katastrofų Europos žemyne, todėl, pasak jo, reikia dėti visas pastangas, kad nelaimės būtų išvengta.

  Ministras G. Landsbergis taip pat pabrėžė solidarumo ir pagalbos Ukrainai svarbą Rusijos agresijos kontekste ir išreiškė padėką Moldovos ministrui už jo šalies teikiamą saugų prieglobstį Ukrainos karo pabėgėliams.

  „Lietuva lieka pasirengusi tęsti humanitarinę paramą pabėgėlių priėmimui Moldovoje bei priimti dalį pabėgėlių Lietuvoje“, - teigė G. Landsbergis.

  Sveikindamas Moldovos vyriausybės sprendimus teisingumo, kovos su korupcija srityse, įgyvendinant valdžios institucijų depolitizavimą, ministras užtikrino Lietuvos vyriausybės pasirengimą teikti Moldovos ES integracijai reikalingą konkrečią ekspertinę paramą, remti Moldovos viešojo sektoriaus stiprinimą ir reformas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis trečiadienį Moldovoje lankėsi kartu su Airijos užsienio reikalų ir gynybos ministru Simon Coveney.