Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nepaisant Europos Parlamento sprendimo, Lietuva toliau gins savo vežėjų interesus

Sukurta 2020.07.09 / Atnaujinta 2020.07.09 11:03

Liepos 8 dieną Europos Parlamentas, nepaisant Lietuvos ir kitų bendraminčių valstybių dėtų intensyvių pastangų pakeisti siūlomo Mobilumo paketo I nuostatas, plenarinėje sesijoje pritarė visiems jį  sudarantiems pasiūlymams.

„Lietuva nusivylusi šiuo Europos Parlamento sprendimu. Šalia teigiamų Mobilumo paketo I nuostatų, pavyzdžiui,  geresnių darbo ir poilsio sąlygų vilkikų vairuotojams, priimti ir tie pasiūlymai, kurie turės neigiamą poveikį  Europos Sąjungos klimato politikos tikslams. Priimta Lietuvai itin nepalanki vilkikų grąžinimo kas 8 savaites nuostata, kuri diskriminuoja Lietuvos ir kitų periferinių ES valstybių vežėjus. Lietuva ir toliau visomis įmanomomis politinėmis bei teisinėmis priemonėmis gins savo vežėjų interesus“, - teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Gindamos savo vežėjų interesus, Lietuva, Latvija, Lenkija, Estija, Bulgarija, Vengrija, Rumunija, Malta ir Kipras ketina kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl nepriimtinų Mobilumo paketo I nuostatų.

Europos Komisija yra įsipareigojusi iki metų pabaigos atlikti poveikio vertinimą dėl Mobilumo paketo I nuostatų, kuriomis įpareigojama kas 8 savaites grąžinti vilkiką į įmonės registracijos šalį. Lietuva ir kitos Mobilumo paketui I nepritarusios šalys tikisi, kad atlikus vertinimą, Europos Komisija pateiks atitinkamus pakeitimus. Pažymėtina, kad šios nuostatos  įsigalios ne anksčiau kaip 2022 metais.

Mobilumo paketą sudaro 3 dokumentai - reglamentas, kuriuo nustatomas patekimas į krovinių vežimo kelių transportu rinką, reglamentas dėl vairuotojų maksimalios darbo trukmės ir minimalaus poilsio laiko ir direktyva, kuria peržiūrimi vykdymo užtikrinimo reikalavimai ir nustatomos vairuotojų komandiravimo taisyklės. Daugelis Mobilumo pakete I įtvirtintų nuostatų, išskyrus taisykles dėl vairavimo trukmės, bus pradėtos taikyti anksčiausiai praėjus 18 mėnesių po teisės aktų įsigaliojimo.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_3952.jpg

Kovo 5 dieną įvyko pirmasis nuotolinis užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su Europos Parlamento (EP) nariais Petru Auštrevičiumi, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku, Broniu Rope ir Valdemaru Tomaševskiu.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuva pateikė du ieškinius Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismui dėl Mobilumo paketą sudarančių dokumentų dalinio panaikinimo. Lietuvos teikiamuose ieškiniuose skundžiamos vilkiko grąžinimo kas 8 savaites, tarptautinių operacijų skaidymo, kabotažo ribojimo ir poilsio taisyklių nesant atitinkamos infrastruktūros nuostatos. 

Daugiašaliai santykiai »

Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

Rugsėjo 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius virtualioje diskusijoje su Europos Parlamento (EP) nariais Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku ir Broniu Rope aptarė Lietuvai aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »