Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo konferencija

Sukurta 2021.11.17 / Atnaujinta 2021.11.17 11:43

Lapkričio 17 dieną užsienio reikalų viceministras A. Pranckevičius dalyvavo Vilniuje vykstančioje Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo (angl. Three Seas Initiative Fund, 3SIIF) konferencijoje, kurioje pristatyta fondo veikla ir investicijų galimybės Lietuvos energetikos, transporto ir skaitmenizavimo infrastruktūros projektams.

Konferencijoje taip pat pristatomos Lietuvos energetikos, transporto ir skaitmenizavimo sektorių politikos strategijos bei raida.

„COVID-19 pandemijos iššūkiai išryškino tarpvalstybinių infrastruktūros jungčių svarbą, būtinybę didinti tarpusavio bendradarbiavimą, junglumą ir tuo užtikrinti mūsų regiono ekonominį augimą, konkurencingumą ir atsparumą. Tikimės, kad Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo kapitalo srautai prisidės prie egzistuojančių infrastruktūros spragų užpildymo, spartesnio infrastruktūros projektų įgyvendinimo regione”, −  konferencijoje teigė Trijų jūrų iniciatyvos nacionalinis koordinatorius Lietuvoje, viceministras Arnoldas Pranckevičius.

Konferenciją organizavo Finansų ministerija, kartu su Užsienio reikalų ministerija ir UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra“ (VIPA).

2016 metais įkurta Trijų jūrų iniciatyva (angl. Three Seas Initiative, 3SI), tai valstybių vadovų lygio politinė bendradarbiavimo platforma, kuri vienija 12 Europos Sąjungos (ES) valstybių, išsidėsčiusių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų. JAV, Vokietija ir Europos Komisija dalyvauja iniciatyvoje kaip partnerės. Iniciatyvos tikslas yra išplėsti regioninį bendradarbiavimą vykdant infrastruktūros projektus energetikos, transporto, skaitmenizavimo srityse, stiprinti ES sanglaudą bei ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) transatlantinius saitus bei įveikti regioninius išsivystymo skirtumus ES.

2020 metais veiklą pradėjęs Trijų jūrų iniciatyvos investicinis fondas investuoja į transporto, energetikos ir skaitmeninę struktūrą Trijų jūrų iniciatyvos šalyse. Šiuo metu prie fondo yra prisijungusios devynios iniciatyvos šalys, kurios į fondą įnešė arba įsipareigojo įnešti lėšų: Lenkija – 750 mln. eurų, Rumunija – 200 mln. eurų, Slovėnija – 23 mln. eurų, o Estija, Latvija, Vengrija, Bulgarija, Lietuva ir Kroatija – po 20 mln. eurų.