Vykstantiems be vizų

Sukurta 2014.02.19 / Atnaujinta 2023.02.27 23:50

JAV išlygos Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV be vizų

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, reikia turėti tik galiojantį biometrinį pasą ir elektroninį leidimą keliauti į JAV.  Paprastai į JAV keliaujantys asmenys privalo turėti pasus, kurie galioja šešis mėnesius po numatyto buvimo JAV laikotarpio. Vis dėl to, pagal JAV Muitinės ir sienos apsaugos tarnybos (Customs and Border Protection - CBP) pateiktą informaciją, tam tikrų šalių piliečiai yra atleisti nuo šešių mėnesių taisyklės, ir keliautojui tereikia turėti pasą, galiojantį numatytu buvimo laikotarpiu. Lietuva yra įtraukta į šių šalių sąrašą.

Elektroninį leidimą keliauti išduoda elektroninė leidimų keliauti sistema (ESTA - Electronic System Travel Authorization). Norėdami pasinaudoti kelionių supaprastinimo programa, apsilankykite CBP interneto svetainėje ir joje užsiregistruokite. CBP rekomenduoja kreiptis dėl ESTA kai susiplanuojame kelionę, bet likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki įlaipinimo.

Registruojantis Elektroninėje leidimų keliauti sistemoje (ESTA) taikomas 21 USD mokestis, kurį sudaro dvi atskiros rinkliavos: apdorojimo mokestis (4 USD) ir autorizacijos mokestis – jei jūsų paraiška bus patvirtinta ir gausite leidimą keliauti į JAV, nuo Jūsų mokėjimo kortelės bus nuskaičiuota 17 USD. Jei jūsų ESTA paraiška atmetama, mokamas tik prašymo apdorojimo mokestis.

Patvirtinti ESTA prašymai galioja dvejus metus arba iki paso galiojimo pabaigos. Keliaudami į JAV su patvirtinta ESTA, vienu metu galite likti tik iki 90 dienų – tarp apsilankymų turėtų būti pakankami tarpai, nors nustatyto reikalavimo, kiek laiko turite laukti tarp apsilankymų, nėra. Keliautojams, kurių ESTA prašymai yra patvirtinami, bet kurių pasų galiojimas baigsis greičiau nei po dvejų metų, išduodamas ESTA, galiojantis iki paso galiojimo pabaigos.

Vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, taip pat reikia gauti ESTA leidimą.

Gavus neigiamą atsakymą dėl ESTA, piliečiams rekomenduojama kreiptis į JAV ambasadas ar konsulatus dėl vizos (daugiau informacijos apie prašymus vizai gauti galite rasti Travel.State.Gov)

Asmenys, turintys galiojančias JAV vizas, į JAV vyksta be ESTA leidimo.

Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, Jungtinėse Valstijose ketinantiems mokytis ar dirbti, kaip ir anksčiau, reikia kreiptis dėl vizų.

SVARBU. Keliaujant į užsienio šalį per JAV tranzitu, taip pat reikia gauti ESTA arba vizą, t.y. pildant ESTA prašymą, keliautojas turi pasirinkti atsakymą „Taip“ („Yes“) į klausimą „Ar jūsų kelionė į JAV vyksta tranzitu į kitą šalį?" "Is your travel to the US occurring in transit to another country?".

Atkreipiame dėmesį, kad tapo žinomi atvejai, kai Kuboje lankęsi keliautojai iš valstybių, besinaudojančių kelionių į JAV supaprastinimo programa, nebegalėjo įvažiuoti į JAV su ESTA, bet turėjo kreiptis dėl vizos.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad į JAV keliaujantys Lietuvos Respublikos piliečiai gerbtų Lietuvos ir JAV susitarimus dėl supaprastintų kelionių, kadangi JAV krašto saugumo departamentas, siekdamas užtikrinti atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų kontrolę, turės galimybę nustatyti „užsibuvimo“ (ilgiau nei vizoje numatytas laikas ar ilgiau nei 90 dienų laikotarpis) procentą, kurį viršijus, Lietuvai gali būti vėl įvestas vizų režimas.

Asmenys, kurie su ESTA leidimu JAV praleidžia ilgiau negu 90 dienų, pažeidžia įvažiavimo į šią šalį tvarką ir jiems gali būti apribota teisė ateityje keliauti į JAV arba jie gali būti išsiųsti iš šalies.

 

Daugiau informacijos apie bevizio vykimo į JAV tvarką - JAV ambasados Vilniuje ir JAV Valstybės departamento tinklapiuose.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha