Vykstantiems be vizų

Sukurta 2014.02.19 / Atnaujinta 2014.02.21 12:44

JAV išlygos Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV be vizų

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į JAV turistiniais ar verslo tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, reikia turėti tik biometrinį pasą ir elektroninį leidimą keliauti į JAV. Biometriniai pasai Lietuvoje išduodami nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d.

Elektroninį leidimą keliauti išduoda elektroninė leidimų keliauti sistema (ESTA). Norėdami pasinaudoti kelionių supaprastinimo programa, apsilankykite U.S. Customs and Border Protection interneto svetainėje ir joje užsiregistruokite. Svetainėje pateiktą anketą patartina pildyti ne vėliau kaip likus dviem savaitėms iki kelionės pradžios. Nuo 2010 metų rugsėjo 8 dienos registruojantis Elektroninėje leidimo keliauti sistemoje (ESTA) taikomas mokestis, kurį sudaro dvi atskiros rinkliavos. 4 dolerių (~11 litų) registracijos mokestis bus skiriamas Tėvynės apsaugos departamentui elektroninės paraiškos apdorojimo išlaidoms padengti. Šią mokesčio dalį turės sumokėti visi besiregistruojantieji ESTA sistemoje. Papildoma 10 dolerių (~27 litų) dydžio patvirtinimo rinkliava bus automatiškai išskaičiuojama tik iš tų pareiškėjų, kurių prašymas ESTA sistemoje bus patenkintas, t.y. jiems suteikiamas leidimas vykti į Jungtines Amerikos Valstijas pasinaudojant Kelionių į JAV supaprastinimo programa. Jeigu elektroninis leidimas keliauti nesuteikiamas, pareiškėjai mokės tik registracijos mokestį.

Atsakymas į užpildytą ESTA prašymo anketą dėl leidimo vykti į JAV turėtų būti pateikiamas iš karto, tačiau tam tikrais atvejais duomenų apdorojimas gali užtrukti iki 72 val. Esant teigiamam atsakymui, leidimas keliauti į JAV galios 2 metus. Tiesa, jeigu piliečio paso galiojimo laikas yra trumpesnis nei 2 metai, ESTA leidimas atitinkamai galios trumpiau. Esant neigiamam atsakymui, piliečiams rekomenduojama kreiptis į JAV ambasadas ar konsulatus dėl vizos (daugiau informacijos apie prašymus vizai gauti galite rasti Travel.State.Gov.)

Asmenys, šiuo metu turintys galiojančias JAV vizas (net ir pasuose, kurie buvo išduoti iki 2006 m. rugpjūčio 28 d.), gali ir toliau vykti į JAV be ESTA leidimo.

Asmenims, Jungtinėse Valstijose ketinantiems mokytis ar dirbti, kaip ir anksčiau, reikia kreiptis dėl vizų.

Vaikams, nepriklausomai nuo jų amžiaus, taip pat reikia gauti ESTA leidimą.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad į JAV keliaujantys Lietuvos Respublikos piliečiai gerbtų Lietuvos ir JAV susitarimus dėl supaprastintų kelionių, kadangi JAV krašto saugumo departamentas, siekdamas užtikrinti atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų kontrolę, turės galimybę nustatyti „užsibuvimo“ (ilgiau nei vizoje numatytas laikas ar ilgiau nei 90 dienų laikotarpis) procentą, kurį viršijus, Lietuvai gali būti vėl įvestas vizų režimas.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha