Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Krepšinio turnyro plakatas.jpg

Lietuvos ambasada JAV kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga (ŠALFASS) kviečia Jus į jubiliejinį – 20-ąjį Lietuvos ambasadorės JAV taurės krepšinio turnyrą!

Ambasadorės taurės krepšinio turnyras jau du dešimtmečius siekia suburti JAV lietuvius sporto šventei, stiprinti transatlantinius ryšius bei Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę. Turnyre kviečiamos dalyvauti JAV lietuvių krepšinio komandos iš įvairių JAV Valstijų, krepšinio komandos iš Lietuvos, JAV institucijų krepšinio žaidėjai, taip pat Vašingtone reziduojantys diplomatai. Krepšinio turnyro organizavimą remia Lietuvių Fondas, JAV Lietuvių bendruomenė, Užsienio reikalų ministerija ir ŠALFASS.

5x5 formato Ambasadorės taurės krepšinio turnyras vyks spalio 21d. (šeštadienį) Vašingtone, Athletic Republic Capitol Region salėje (adresas: 6417 Marlboro Pike, District Heights, MD 20747). Krepšinio turnyro pradžia – 9:00 val. ryte. Po krepšinio varžybų vyks iškilmingas visų turnyro dalyvių pagerbimas ir nugalėtojų apdovanojimas.

Kviečiame registruoti savo 5x5 krepšinio komandą! Laukiamos vyrų, moterų bei mišrios komandos. Registracija vyksta iki spalio 2 d. el. paštu [email protected]. Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu (202) 710-7383.

Lietuvos Respublikos ambasados JAV informacija

Lietuviai JAV ir Meksikoje » Sportas »
epaslaugos.png

Nuo šiol užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę paprasčiau ir greičiau užsisakyti paslaugas bei dokumentus: paskelbti prarastą asmens dokumentą negaliojančiu, deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos piliečiui gimus ar išvykus iš Lietuvos Respublikos, įtraukti civilinės būklės aktus (santuokos, gimimo, ištuokos, mirties) į apskaitą, užsakyti civilinės būklės akto įrašų išrašus, sudaryti įgaliojimus ir atlikti kitus notarinius veiksmus, užsakyti ir gauti teistumo (neteistumo) pažymas ir t.t.

Tam reikia turėti LR Asmens tapatybės kortelę, išduotą po 2021 m. rugpjūčio 12 d., o mobiliuose įrenginiuose - NFC (angl. Near Field Communication) technologiją bei į mobilųjį įrenginį įdiegti programėlę mCard LTU, kurią galima parsisiųsti iš programėlių parduotuvių Apple App Store ar Google Play Store ir vadovautis instrukcija, kuri pateikiama čia.

Naujos išorės vartotojo elektroninės atpažinties paslaugos dėka per mobilų įrenginį jungiantis prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ bus patvirtinama asmens tapatybė bei suteikiama galimybė užsisakyti minėtas paslaugas ir dokumentus. Norint prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ nebebūtina turėti stacionarų ar nešiojamą kompiuterį, tad nauja paslauga palengvins ir supaprastins asmens tapatybės kortelės, kaip elektroninės atpažinties priemonės, naudojimą, o tuo pačiu Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę gauti eilę paslaugų nevykdami į Lietuvą ar Lietuvos konsulinę įstaigą ir taip taupydami savo laiką ir lėšas. Šį projektą įgyvendino Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu.

Daugiau informacijos apie paslaugas:

Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Meilunas.jpg

Birželio 8-11 dienomis vykusio  vizito į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) metu užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su JAV Nacionalinio saugumo Tarybos ir Valstybės departamento pareigūnais, lietuvių bendruomenės JAV atstovais, dalyvavo JAV ir Lietuvos verslo forumo diskusijoje. Susitikimų su JAV  institucijų metu buvo aptartas pasirengimas NATO viršūnių susitikimui bei Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas dvišaliais, regioniniais bei globaliais klausimais.

Susitikimuose su JAV Prezidento padėjėja Amanda Sloat ir Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Douglas D. Jones aptartas pasirengimas NATO vadovų susitikimui Vilniuje, tolesnė parama su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai ir jos narystės NATO siekiams, būtinybė stiprinti atgrasymui ir gynybai skirtas NATO pajėgas rytiniame flange, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas saugumo ir gynybos klausimais.

Susitikime su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Geoffrey R. Pyatt aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas didinant energetinį saugumą, tolesnė parama Ukrainai energetinio saugumo srityje.

Su JAV Nacionalinio saugumo Tarybos specialiąja direktore Sarah Beran ir Valstybės sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Rytų Azijos ir Okeanijos biuro vadovu Rick Waters aptarta būtinybė mažinti ekonominę priklausomybę nuo Kinijos, galimybės didinti strateginę diversifikaciją, bendradarbiavimas su Indijos-Ramiojo vandenyno regionu.

Susitikimuose su Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenės atstovais aptarta lituanistinio švietimo plėtra, grįžimo į Lietuvą skatinimas, pasirengimas referendumui dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo.

Viceministras taip pat dalyvavo Čikagoje vykusiame antrajame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume, pristatė Lietuvos paramos Ukrainos atstatymui projektus. Forume dalyvavo daugiau kaip 300 verslo atstovų iš JAV ir Lietuvos.

Užsienio politika ir diplomatija » NATO ir tarptautinis saugumas »
LT NALBF.png

Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas (North American – Lithuanian Business Forum, NALB Forum) – jau keletą metų Lietuvos diplomatinių atstovybių JAV, JAV veikiančių verslo organizacijų ir profesionalų klubų organizuojamas renginys, kurio tikslas – suartinti Lietuvos ir Šiaurės Amerikos šalių verslo bendruomenes, kurti naujas abipusiai naudingas partnerystes ir skatinti glaudesnį bendradarbiavimą svarbiausiuose verslo, ekonomikos ir mokslo sektoriuose.

Šiemet verslo forumas vyks Čikagoje, Union League Club of Chicago, birželio 7-8 dienomis. Renginio programą, kalbėtojus, registracijos formą ir kitą svarbiausią informaciją galite rasti oficialiame verslo forumo puslapyje https://www.nalbforum.com/ Taip pat, naujienas kviečiame sekti verslo forumo paskyrose Facebook ir LinkedIn.

Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumo užuomazgos siekia 2019 m., kai JAV lietuvių verslininkai ir profesionalų klubai, susitikę Lietuvos ambasadoje Vašingtone, nutarė organizuoti pirmąjį verslo forumą. Jis įvyko 2021 m. balandžio mėn. virtualioje erdvėje.

Pirmasis „gyvas“ verslo forumas buvo surengtas 2022 m. birželio 29 d. Filadelfijoje, viename seniausių JAV klubų Union League Club of Philadelphia. Renginyje dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių ir 37 pranešėjai, kurie visą dieną skyrė diskusijoms ir bendradarbiavimo tinklo kūrimui. Šiemet verslo forumas išaugs į dviejų dienų renginį, kuriame tikimės sulaukti daugiau nei 300 dalyvių iš Lietuvos, JAV, Kanados ir kitų valstybių.

Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą 2023 m. oficialiai globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ilinojaus gubernatorius J.B. Pritzkeris. Renginį organizuoja Lietuvos diplomatinės atstovybės JAV ir Kanadoje, Baltijos Amerikos prekybos rūmai, Global Lithuanian Leaders, JAV lietuvių bendruomenė, Pasaulio lietuvių meno taryba, World Business Chicago ir šie lietuvių profesionalų klubai: Čikagos lietuvių Rotary klubas, Amerikos lietuvių verslo asociacija Los Andžele (LABA.LA) ir Čikagos ir Niujorko lietuvių profesionalai.

Ekonomika ir verslas » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
GK105648.jpg

Kovo 31 d. Lietuvos ambasada kartu su Lichtenšteino ambasada ir Amerikos tarptautinės teisės draugija jos 107-osios metinės konferencijos metu organizavo daug dėmesio sulaukusią diskusiją "Vienykimės dėl atsakomybės: Specialusis Tribunolas agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą, įkurtas Jungtinėse Tautose". Renginyje Lietuvos, Lichtenšteino ir JAV tarptautinės teisės ekspertai diskutavo apie pilnai tarptautinio specialiojo tribunolo steigimo svarbą.

„Darbas pradėtas aiškinantis ir tiriant Rusijos daromus karo nusikaltimus Ukrainoje, tačiau negalime pamiršti šių nusikaltimų priežasties – agresijos nusikaltimo, dėl kurio ir prasidėjo karas prieš Ukrainą. Pradėję agresiją taip pat turi atsakyti” – pradėdama renginį kalbėjo Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė. „Tarptautinė bendruomenė negali sau leisti nebaudžiamumo“.

„Jeigu pritrūksime drąsos ir politinės valios užtikrinti savalaikį atsakomybės atsaką agresijos prieš Ukrainą atveju, tai reikš besitęsiančią grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui" – renginyje sakė Lietuvos Teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė. Išsakyti teisiniai ir politiniai argumentai už Tribunolo steigimo rado atgarsį ir pritarimą gausiai susirinkusių tarptautinės teisės ekspertų tarpe.

Praėjusią savaitę Vašingtone ambasada surengė ir daugiau renginių bei susitikimų, skirtų aptarti Specialiojo Tribunolo agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą steigimą. Kongrese   surengti darbo pusryčiai su JAV Atstovų rūmų narių - demokračių moterų - grupe ir ambasadorėmis JAV, kuriuose aptarta būtinybė užtikrinti Rusijos Federacijos ir jos vadovų atsakomybę. Taip pat įvyko Vašingtone viešėjusios Lietuvos teisingumo viceministrės Gabijos Grigaitės-Daugirdės dvišaliai susitikimai su JAV administracijos, teisininkų bendruomenės ir pilietinės visuomenės, NVO atstovais.   

Užsienio politika ir diplomatija »
signal-2023-03-28-211820_002.jpeg

 Kovo 28 d. Vašingtone Lietuvos, Ukrainos ir Vokietijos ambasados surengė diskusiją „Ukrainos atstatymas: teisingumo reforma ir teisinė valstybė”. Ekspertai iš JAV, Lietuvos, Ukrainos ir Vokietijos diskutavo apie Ukrainos pastangas, iškylančius iššūkius ir būtinus tolimesnius žingsnius siekiant Ukrainoje teisingos, skaidrios ir efektyvios teisinės sistemos, kuri būtina Ukrainai atstatyti ir prisijungti prie ES. Lietuvos teisingumo viceministrė Dr. Gabija Grigaitė-Daugirdė renginyje pasidalijo Lietuvos patirtimi reformuojant teisės sistemą stojant į Europos Sąjungą ir išsakė visokeriopą Lietuvos paramą Ukrainai šiame kelyje.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
signal-2023-03-27-160027_021.jpeg

Kovo 27 d. Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko renginys, pavadintas “Įkalintieji be teisėtos priežasties: #FreeThemAll” ir skirtas atkreipti papildomą dėmesį į didžiulį neteisėtų įkalinimų skaičių visame pasaulyje bei pareikalauti neatidėliotino įkalintųjų dėl politinių motyvų išlaisvinimo. Šį gretutinį Jungtinių Valstijų šią savaitę rengiamam antrajam Demokratijos viršūnių susitikimui renginį organizavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, nevyriausybinė organizacija “Freedom House” ir JAV Valstybės departamentas.

Ambasadorė Audra Plepytė gausiai susirinkusiems tarė sveikinimo žodį ir pristatė dalyvius. Tarp renginio dalyvių - Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, JAV valstybės departamento sekretoriaus pavaduotoja Uzra Zeya, „Freedom House“ vykdomoji viceprezidentė Nicole Bibbins Sedaca, kovotojas  už laisvę ir organizacijos „World Liberty Congress“ įkūrėjas Leopoldo López, iniciatyvos „Renew Democracy Initiative“ direktorius švietimui, pastorius Evan Mawarire, Laisvosios Rusijos fondo advokatūros koordinatorė Evgenia Kara-Murza, ir Kambodžos tremtinių opozicijos viešųjų reikalų generalinė direktorė Monovithya Kem.

Renginio metu pasisakė demokratines vyriausybines struktūras atstovaujantys pareigūnai ir asmenys, kurie aktyviai siekia politinių kalinių išlaisvinimo visame pasaulyje.  Vėliau vyko diskusija su žymiais demokratinių judėjimų aktyvistais, kurie patys kažkada buvo neteisėtai sulaikyti arba kurių artimieji šiuo metu yra už grotų. Pasibaigus formaliai diskusijai susirinkusieji galėjo pabendrauti su keletu buvusių politinių kalinių, atstovaujančių įvairius pasaulio kraštus, išgirsti jų istorijas ir aptarti galimus tolimesnius koordinuotus veiksmus, kurie pasitarnautų politinių kalinių išlaisvinimo tikslui visame pasaulyje.

Pranešimą renginyje skaitė Baltarusijos demokratinio judėjimo lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Užsienio politika ir diplomatija »
paper-01-848x400.jpg

2022 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo Nr. XI-1470 pakeitimo įstatymą (toliau – įstatymas). Naujos redakcijos įstatymas nustato, kad geros valios kompensacija mokama už totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu neteisėtai nusavintą ne tik išlikusį Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, bet ir už iki Antrojo pasaulinio karo ar šio karo metais Lietuvoje gyvenusių žydų tautybės asmenų nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, į kurį jie ar jų įpėdiniai neturėjo teisinės galimybės atkurti nuosavybės teisių vadovaujantis Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo nustatyta tvarka, taip pat bešeimininkį nekilnojamąjį turtą, perimtą valstybės nuosavybėn dėl Holokausto nelikus šio turto savininkų ar įpėdinių.

2023 m. vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 93 paskyrė viešąją įstaigą „Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondas“ (toliau – VšĮ „Geros valios fondas“) fondu, disponuojančiu geros valios kompensacija pagal naujos redakcijos įstatymą.

VšĮ „Geros valios fondas“ kviečia teikti paraiškas gauti vienkartinio mokėjimo kompensaciją už totalitarinių režimų okupacijos metu Lietuvoje nusavintą privačių asmenų nekilnojamąjį turtą kriterijus atitinkantiems Holokaustą išgyvenusiems asmenims ir jų įpėdiniams. Daugiau informacijos, susijusius dokumentus ir paraiškos formą galima rasti šioje nuorodoje:

https://gvf.lt/blog/2023/02/20/vsi-geros-valios-fondo-kvietimas-teikti-paraiskas-gauti-vienkartinio-mokejimo-simboline-kompensacija-uz-totalitariniu-rezimu-okupacijos-metu-lietuvoje-nusavinta-privaciu-asmenu-nekilnojamaji-turta/

Užsienio politika ir diplomatija » Konsulinės naujienos » Lietuviai JAV ir Meksikoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha